reszka i chaos

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

reszka i chaos

Post autor: reszka » 30 lip 2019, 11:25

U mnie standardowo rzeźnicki chaos, choć mam jeszcze drobne wątpliwości, jako że my zawsze ignorowaliśmy 1 dzień.

11 zawodników, mino, 4xwarrior, apo, 2 rerole

1 dzień: mino claw, 3x blok dla warriorów, blok dla bestigora (nosi piłkę), lider i ostatni skill z którym mam niejako problem to guard
2 dzień: kombo claw+MB na czwartym warriorze
3 dzień 2x blok

Wątpliwości:
a) czy 1 dnia nie zrezygnować z guarda a zamiast tego nie dać mighty blowa? chaos musi zabijać żeby wygrać, tutaj nie ma alternatywy. Czy guardy przeciwników 1 dnia będą aż tak bolały? Odpowiednie poprawki dnia drugiego.
b) czy 3 dzień jest efektywny? opcje są 4, 2x blok, blok+wrestle, wrestle/blok+guard.

Mi najbardziej leży pierwsza, i tak blitzuję na 2 kościach i nikt mi nie wystawi przeciwnika z piłką na blitz A nawet jeśli, to każdy rozsądny zablokuje
tego jednego z wrestlem. Leon, jak tam ocena tego wrestla, grałeś wiele meczy na nim. Dużą różnicę robi wrestle w miejsce bloka? Z drugiej strony ja wolę stać moimi i wbijać kontuzje czym się da, a nie kłaść się.

potencjalny drugi guard - nie wiem, po prostu nie wiem. Na agi zbędna rzecz, więc to opcja na bashe. Jak przeciwnik wystawi 5-6 guardów, to mi ten drugi niewiele da, bo będzie automatycznie klepany. Strategia i tak będzie taka sama, albo mu zdejmę 2 guardy albo po mnie. Jeśli przeciwnik wystawi 3 guardy, to mi drugi niepotrzebny, bo presję bicia i tak muszę mieć.

Z drugiej strony kolejny pestigor z blokiem to już pokrycie całego boiska zawodnikami z blokiem i 4 siły przy blitzu.

No i muszę pamiętać, że mam 11 zawodników a pancerz 8 z blokiem jest dużo bardziej przeżywalny niż pancerz 8 z guardem z napisem "zacznij bicie ode mnie". A nie dla niego jest apo w 1 połowie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: reszka i chaos

Post autor: Snajper » 31 lip 2019, 11:12

Ja dochodzę do bardzo podobnych wniosków jak Ty. 1 Guard się po prostu nie sprawdza, a niestety branie 2 Guardów powoduję, że jeden Guard mamy od 1 dnia, a drugi od 3 dnia (więc w sumie 6 meczy i tak tylko na 1 Guardzie).

Ja myślę, o właściwiej identycznej rozpisce jak Twoja (czyli jak na Polish Open :P ):

Minotaur - 1D - Claw
Chaos Blocker - 2D - Claw + MB
Chaos Blocker - 1D - Block
Chaos Blocker - 1D - Block
Chaos Blocker - 1D - Block
Beastman - 1D - Lider
Beastman - 1D - Block
Beastman - 1D - Wresle
Beastman - 3D - Block / Wresle
Beastman - 3D - Block / Wresle
Beastman

Chcę mieć Wresla już od 1 meczu, aby mieć opcje z siłą 4 starać się wybić piłkę na minimum 2 ściankach. Po za tym Wresler broni się równie dobrze jakby miał Block (a położenie w obronie np. Black Orka na both down, też wygląda ok). Dzień 3 traktuję jako dodatek, bo to są już tylko 3 gry. Główny plan to bić - dlatego Blocki super. Pytanie czy nie chce jeszcze 1 Wresla na wszelki wypadek. Tackle tez by było super, ale to na dublecie wresle + tackle, a jednak wolę claw + mb na wojowniku.
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: reszka i chaos

Post autor: leon » 01 sie 2019, 13:44

reszka pisze: 30 lip 2019, 11:25 Wątpliwości:
a) czy 1 dnia nie zrezygnować z guarda a zamiast tego nie dać mighty blowa? chaos musi zabijać żeby wygrać, tutaj nie ma alternatywy. Czy guardy przeciwników 1 dnia będą aż tak bolały? Odpowiednie poprawki dnia drugiego.
MB na golej kozie? jak czesto bedziesz nia staral sie uzyc tego MB?
czy MB na wariorze ktory ma dostac potem claw. przez ile co kosztuje chyba rozjedzie Ci sie cala rozpiska na 2 dzien
wg mnie ten guard lepszy. pomaga miec 2 lub 3 kostki tam gdzie to ciezkie. grajac tak zlozonym chaosem chcesz zaczynac i do przerwy usunac przeciwnika z boiska. chcesz aby mino mial blitz na 3kostkach. w 1 dniu jak masz guarda to przeciwnik ma 3 cele ktore chce Ci zdjac najszybciej. mino, lider, guard. kolejnosc w zaleznosci od tego co go bardziej boli lub jest bardziej dostepne do skrzywdzenia. i co ciekawe pewnie mimo wszystko bedzie mu najlatwiej zdjac Ci tego guarda. i co wiecej to bedzie Cie najmniej bolało. drugiego dnia dochodzi jeszcze claw-MB i nagle celow jest duzo

b) czy 3 dzień jest efektywny? opcje są 4, 2x blok, blok+wrestle, wrestle/blok+guard.

Mi najbardziej leży pierwsza, i tak blitzuję na 2 kościach i nikt mi nie wystawi przeciwnika z piłką na blitz A nawet jeśli, to każdy rozsądny zablokuje
tego jednego z wrestlem. Leon, jak tam ocena tego wrestla, grałeś wiele meczy na nim. Dużą różnicę robi wrestle w miejsce bloka? Z drugiej strony ja wolę stać moimi i wbijać kontuzje czym się da, a nie kłaść się.
dla mnie block i wrestle na 3 dzien. zmienilem wlasnie na wrestle po Lublinie i grałem tak na po (wiem ze Lublin 1m a PO 3m ale nie oszukujmy sie wiekszym osiagnieciem było w tym roku to 3m). 2 block aby miec rezerwe szybka do noszenia pilki (i nie zrzucac tego na 1 z wariorow) a wrestle aby miec sensowniejsza opcje wybicia pilki od blodgerow. wiem, ze mowiles ze liczysz na sloneczko na 3 kostkach. ale minotaur moze zejsc szybko, lub byc za wolny. a ten wrestle stanowi idealna alternatywe bo blokowanaie nim jest rowniez bezpieczne.
potencjalny drugi guard - nie wiem, po prostu nie wiem. Na agi zbędna rzecz, więc to opcja na bashe. Jak przeciwnik wystawi 5-6 guardów, to mi ten drugi niewiele da, bo będzie automatycznie klepany. Strategia i tak będzie taka sama, albo mu zdejmę 2 guardy albo po mnie. Jeśli przeciwnik wystawi 3 guardy, to mi drugi niepotrzebny, bo presję bicia i tak muszę mieć.

Z drugiej strony kolejny pestigor z blokiem to już pokrycie całego boiska zawodnikami z blokiem i 4 siły przy blitzu.
wrestle Ci nie zmienia tego, ja bym brał wrestle
No i muszę pamiętać, że mam 11 zawodników a pancerz 8 z blokiem jest dużo bardziej przeżywalny niż pancerz 8 z guardem z napisem "zacznij bicie ode mnie". A nie dla niego jest apo w 1 połowie.
jak zdejma jego to znaczy ze wieksze szanse na przezycie mial lider, warior z clawMB albo mino bo polowali na kogo innego. dla mnie ten jeden guard był idealny na dostawki gdzie sila 4 nie wystarczala. a gdy byłem zmuszony robic normalna klatke to ten guard zdecydowanie zawezal miejsca z ktorych stron szedl blitz. czesto wrecz dalo sie sprowokowac przeciwnika do blitzowania w guarda i spokojne ustawienie sie tam gdzie chcialem.
wiem, ze szukasz tak jak i ja najlepszego co sie da wycisnac i dla mnie chyba to jest to.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „KGB i spółka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość