Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Dział o karcianej grze w klimacie Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Warrior1980 » 29 gru 2013, 20:58

No dobrze. Jestem po pierwszych siedmiu czy ośmiu grach we wszystkich konfiguracjach: na dwóch, trzech i czterech graczy.

Jako że jestem już dość doświadczonym planszówkowiczem/karciarzem, mam dość szeroką perspektywę po rozegraniu kilkuset gier w przenajróżniejsze tytuły.

Wykonanie gry: 9/10

Jakość produktu jest super (w końcu to FantasyFlightGames), karty, ilustracje itp. Jedyna moja uwaga dotyczy rozmiaru kart wydarzeń - gdyby karty z boiskami były bardziej wydłużona, na stole po dołożeniu wszystkich zawodników do meczów byłby większy porządek; obecnie gracze nachodzą na siebie jeżeli karty ułożymy zbyt blisko siebie.

Zasady: 9/10

Przeczytanie i zrozumienie zasad zajmuje jakieś pół godziny. Wytłumaczenie nowemu graczowi - 5 minut. Jest to mega zaleta, zasady są proste a cały czar gry polega na kartach - heh, no jak to w karciankach :) Punkcik odjąłem za czaszki - rzokładanie ich na stole, mieszanie i losowanie pozwala co sprytniejszym graczom na wyciąganiu korzystnych żetonów. Lepiej by było gdyby czaszeczki były wyciągane np. z woreczka już przy odkrywaniu żetonów przy rozstrzyganiu meczów. My tak gramy (wiem, wiem, niektóre zdolności pozwalają na podglądanie itp. no ale jakoś to się da załatwić).

Rozgrywka: 9/10

Rozgrywka jest bardzo sprawna, czas oczekiwania na swój ruch niewielki - nawet jak myślimy nad swoim ruchem to obserwowanie zagrywek innych graczy jest emocjonujące. Powtarzalność rozgrywek oceniam wysoko - dostajemy w zestawie 6 różnych drużyn więc zanim nam się któraś znudzi to zdążymy rozegrać w sumie ze 20-30 meczów. Czas gry to od 40 do 75 minut (przy grze na 4 graczy). Niewielką wadą jest system dobierania i przetasowywania talii - dociągniętych po pierwszym sezonie star playerów możemy (w większości przypadków) wykorzystać dopiero w sezonie trzecim, zaś dociągnięcie na rękę tych, których dociągniemy w sezonie 4 jest mało prawdopodobne na finałową rundę rozgrywek. Tym sposobem nie warto przywiązywać się do np. deathrollera, którego przypadkiem uda nam się wrzucić do składu w 3 sezonie... nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Losowość jest duża, ale z założenia, zresztą losowość generuje dodatkowe emocje, a emocje w sporcie są wskazane :)

Gra dla wszystkich, mój siedmioletni syn ogarnął zasady, moja szwagierka, która z Warhammerem ma niewiele wspólnego też, stała ekipa erpegowców była uradowana z pierwszej rozgrywki.

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1338
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: SuicidekidPL » 08 mar 2018, 08:50

Witam mądre głowy.
Mam pytanie odnośnie rozpatrywanie zasad.
Mianowicie- wyobraźcie sobie sytuacje, że w turnieju (czyli rozgrywce zamykającej kolejkę) biorą udział 3 gracze.
Pomiędzy dwoma z najwyższa ilością sławy zachodzi remis. Piłka jest w posiadaniu 3. gracza z najmniejszą ilością sławy.
Jak wtedy rozdzielamy nagrody za 1 i 2 miejsce ?
Instrukcja mówi:
"W przypadku remisu w turnieju (dla zwycięzcy i drugiego miejsca), kiedy
piłka znajduje się na środku pola, pierwszy menedżer decyduje, która
z remisujących drużyn ma wyższą wartość Sławy.”
Co jak pierwszym menadżerem jest właśnie ten 3. gracz i ma on piłkę ?
Czy:
- mimo wszystko to on wskazuje zwycięzce?
- nie rozdaje się nagrody za 1i2 miejsce ?
- coś innego ?
Steam: youngleszcz

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Elkołak » 08 mar 2018, 09:24

My gramy tak że, ten gracz wskazuje zwycięzcę :)
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 08 mar 2018, 09:38

- faktyczne punkty wygrywają
- remis : posiadający piłkę wygrywa
- dalej remis : gracz z Symbolem Pierwszego Gracza dalej rozstrzyga remisy

Taki urok tej gry :]
Zabawa dopiero jest jak jest Turniej Goblinów ( z dodatku ) i wszystkich 5 graczy w nim walczy XD
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1338
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: SuicidekidPL » 08 mar 2018, 10:58

Dzięki panocky.
Póki co było grane dwa razy w podstawke, w przyszłym tygodniu dorzucimy jakiś dodatek.
Chociaz z drugiej strony boje się, że dodatki moga sie któremuś z graczy nie spodobać ( jak np niektóre do munchkina).
Steam: youngleszcz

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 08 mar 2018, 11:23

SuicidekidPL pisze: 08 mar 2018, 10:58 Dzięki panocky.
Póki co było grane dwa razy w podstawke, w przyszłym tygodniu dorzucimy jakiś dodatek.
Chociaz z drugiej strony boje się, że dodatki moga sie któremuś z graczy nie spodobać ( jak np niektóre do munchkina).
W pierwszym dochodzą nowe 3 zespoły (Dark Elf , Undead , Wampiry ) i ich zdolności DOWNED.
Tzn Skille które działają w momencie powalenia danego zawodnika w tym nowy Skill Regeneracja.
Jest to stosunkowo prosty dodatek.

W drugim dochodzą 3 nowe zespoły ( Chaos Dwarf , Nurgle , Goblin ) i nowy skill Foul ( zabierasz zawodnika komuś i mówisz czy ma go odrzucić czy zostawić na ręce - zmienia silnie sposób całej gry nie ma chomikowania silnej gwiazdy na koniec gry ).
Poza tym Kary i Boiska bardzo dużo zmieniają w rozgrywce.
Z tego dodatku same zespoły ok na początek a reszta no cóż sami musicie wypróbować XD
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1338
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: SuicidekidPL » 08 mar 2018, 12:18

Dzięks.
To jeszcze jedno, jak interpretujecie umiejenośc Odrzucenie.
"Jeśli ten zawodnik wejdzie w posiadanie piłki albo upusci piłkę, można ją przesunąć na innego zawodnika z tej samej drużyny przypisanego do tej samej rozgrywki".
Czy działa też jak przeciwnik chce nas pozbawić piłki swoją umiejętnością podania ?
Steam: youngleszcz

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 08 mar 2018, 12:48

SuicidekidPL pisze: 08 mar 2018, 12:18 Dzięks.
To jeszcze jedno, jak interpretujecie umiejenośc Odrzucenie.
"Jeśli ten zawodnik wejdzie w posiadanie piłki albo upusci piłkę, można ją przesunąć na innego zawodnika z tej samej drużyny przypisanego do tej samej rozgrywki".
Czy działa też jak przeciwnik chce nas pozbawić piłki swoją umiejętnością podania ?
Tak jak pisze.
Podnosząc piłkę TYM zawodnikiem możesz ją umieścić na TYM albo INNYM zawodniku ze swojej drużyny. Jeśli mas upuścić piłkę TYM zawodnikiem (w wyniku wrogiego bloku) to możesz ją przesunąć na innego swojego zawodnika. Zgodnie z Erratą i FAQ możesz przesunąć taką piłkę nawet na powalonego zawodnika.
Ogólnie zawsze zalecam do każdej gry poszukanie Erraty i Faq przed zagraniem :]
http://galakta.pl/download/Blood_Bowl_M ... errata.pdf
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1338
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: SuicidekidPL » 08 mar 2018, 12:51

Pewnie, mam ta erratę :)
Pytanie jest nastepujące- czy wrogie podanie, jest tożsame z moim upuszczeniem piłki?
Steam: youngleszcz

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 08 mar 2018, 12:52

SuicidekidPL pisze: 08 mar 2018, 12:51 Pewnie, mam ta erratę :)
Pytanie jest nastepujące- czy wrogie podanie, jest tożsame z moim upuszczeniem piłki?
Nie.
Upuszczenie piłki następuje po powaleniu zawodnika z piłką.
Podanie przesuwa piłkę , nie jest to tożsame z upuszczeniem.
If an opposing player is the ball carrier, move the ball to midfield.
W angielskiej wersji wers z podania , a Drop the Ball odnosi się do powalenia.

A skill mówi
DUMP-OFF : If this player would become the ball carrier or drop the ball,
you may move the ball to a friendly player at this matchup
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 12:57 przez zgnity, łącznie zmieniany 2 razy.
A pathetic creature of meat and bone

ODPOWIEDZ

Wróć do „Team Manager”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości