Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Dział o karcianej grze w klimacie Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Dabi
rekrut
Posty: 219
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:01

Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Dabi » 18 sty 2013, 08:19

Skoro jest juz taki wątek to warto wykorzystać.
Znacie tą odmianę BB ? Mieliście okazję grać ? Coś chcecie w tym temacie porozmawiać?

Ja akurat zakupiłem tą grę troszkę przypadkiem bez większego przekonania czy aby na pewno to jest fajna inwestycja. Bardzo mnie gra zadziwiła. Jest w moim przekonaniu wyjątkowo zgrabnym przeniesieniem klimatu Blood Bowla na inną formę gry z inną mechaniką.
Gra z bardzo dużą interakcją, z dużą ilością zmiennych i dozą losowości pasującą do pierwowzoru. Fajnie zróżnicowane teamy (6 do wyboru) zapewniają sporą regrywalność. Były problemy z balansem pewnych elementów na starcie ale po erracie wszystko jest jak powinno być. Dobrze się gra skaluje - (3-4 graczy) a i na 2 można zagrać (ale tu jakoś jestem mniej przekonany chociaż są ludzie którzy to preferują)

W tle majaczy dodatek do gry i jego również kupię na pewno.

Do zapoznania się z pozycją zachęcam.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Lyskie » 18 sty 2013, 08:26

Osobiście spędziłem nad tą grą niewiele ponad pół godziny (nie lubię zbytnio karcianek), ale koledzy którzy grali piali z zachwytów.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Duinhir
rezerwowy
Posty: 466
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:28

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Duinhir » 18 sty 2013, 08:28

Ja jako fan Blood bowl musiałem mieć tą grę, więc i opinia dość mało obiektywna --> Mi się bardzo podoba!

Zazwyczaj we wszystkie planszówki gram w dwójkę z narzeczoną, ale w większej grupie faktycznie lepiej się sprawdza bb:TM
Jak ktoś się waha, a lubi klimat bb to w ciemno kupować, w przeciwnym razie można się zrazić, bo gra jest bardzo losowa. W zasadzie o wszystkim decyduje rzut kością i karty na ręce. Frajda taka sama co w wersji komputerowej, jak się nie przejmuje człowiek kostkami, bo inaczej to można popaść w nerwicę XD

Awatar użytkownika
Sancho
rekrut
Posty: 109
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:36

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Sancho » 18 sty 2013, 13:13

Gram regularnie z ekipą. W sumie w 4 osoby gramy, ale też się fajnie 1 vs 1 gra. Autorzy świetnie się wstrzelili w klimat i podpisy do kart są genialne. No i pomimo, że to karcianka to istnieje element losowaści w postaci rzutu na block więc tutaj też Nuffle może pokarać niepokornych i nagrodzić tych którzy składają mu regularnie ofiary z dziewic i noworodków :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Domingo » 18 sty 2013, 14:42

My z Margaritą zastanawialiśmy się nad zakupem, jednak przeczytałem jakąś recenzję i tam było napisane, że we dwoje gra się kiepsko a to jest dla nas najważniejsze. Skończyło się tak, że kupiliśmy Carcassonne ;)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Dabi
rekrut
Posty: 219
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:01

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Dabi » 18 sty 2013, 15:38

Ja w dwie osoby szczerze powiedziawszy nie grałem za dużo ale to nie jest wcale taka zła opcja. Widziałem, że niektórzy grali nawet cały sezon zapisując wyniki meczy dwuosobowych.
Gra jest mocno podatna na inteligentne modyfikacje. - np. majstrują ludzie jakieś fanowskie drużyny :)

Ciekawie oddano "ideę drużyn" przekładając to co jest w pierwowzorze.

OWA

Ludzie - bardzo uniwersalni i z silną synergią pomiędzy zawodnikami, bazujący mocno na pasywnych punktach za uleprzenia. Bardzo dobry zespół. Biją średnio, dobrze podają :) Rozwinięci mają ładne bonusy do punktów pasywnych Ładnie są oddani moim zdaniem.

Krasnoludy - uznawani za najsłabszych ale ja się z tym nie zgadzam. Twardzi są - trudno im odebrać piłkę jeśli chcemy to zrobić siłowo a nie podaniami. Wiele możliwości podnoszenia zawodników. Bardzo dobrze się tłuką. Kiepsko grają piłką. Dobrze oddany zespół. Upgrady podnoszą twardość drużyny ;)

Leśne elfy - bardzo szybki zespół. Nastawieni bardzo mocno na kontrolowaniu piłki. Bardzo szybko potrafią ją odebrać i przeciwnik niemal nigdy nie przytrzyma jej długo. Bardzo szybko mielą deck i przez co niemal zawsze grają swoimi pozycyjnymi. Jednocześnie słabi w biciu się ;) Upgrady poprawiają operowanie piłką oraz dają możliwości obrony naszych zawodników przed tłuczeniem przeciwnika.

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: yedee » 18 sty 2013, 16:50

Ja gralem w karcianke BB parekrotnie, ale nie posiadam swojego egzemplarza. Generalnie mam pozytywne wrazenia, gra jednak troche kuleje w przypadku gdy graja 3 osoby (mozna z relatywna latwoscia sprawic ze jeden z graczy bedzie mial tylko jeden mecz, w dodatku sam ze soba...). Ogolem calkiem przyjemna sprawa, choc czekam w napieciu na nowe druzyny z dodatku, bo szybko nudzi sie granie caly czas tym samym i przeciwko temu samemu!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dabi
rekrut
Posty: 219
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:01

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Dabi » 18 sty 2013, 17:17

Ja gralem w karcianke BB parekrotnie, ale nie posiadam swojego egzemplarza. Generalnie mam pozytywne wrazenia, gra jednak troche kuleje w przypadku gdy graja 3 osoby (mozna z relatywna latwoscia sprawic ze jeden z graczy bedzie mial tylko jeden mecz, w dodatku sam ze soba...). Ogolem calkiem przyjemna sprawa, choc czekam w napieciu na nowe druzyny z dodatku, bo szybko nudzi sie granie caly czas tym samym i przeciwko temu samemu!
Sam ze sobą grać nie może ;)
Opcja zablokowania gracza faktycznie jest możliwa i bywa to niefajne. Ale to jest możliwe tylko w sytuacji gdy zrobi on błąd i dołączy drugiego zawodnika do meczu który się już toczy a nie wystawi do wolnego meczu.
Gracza błąd - gracz cierpi ;)

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: yedee » 18 sty 2013, 18:54

Piszac ze gra sam ze soba wlasnie to mialem na mysli. A czy to koniecznie jest blad, sam nie wiem - zalezy od stawki wylosowanych meczow - czasami to az grzech nie zaryzykowac! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Warrior1980 » 13 gru 2013, 17:52

Wczoraj kupiłem sobie w spóźnionym prezencie urodzinowym. Przebrnąłem przez zasady, obejrzałem karty i czekam na pierwszą rozgrywkę. Jak już zagram to podzielę się wnioskami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Team Manager”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość