Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Dział o karcianej grze w klimacie Blood Bowl.
Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1346
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: SuicidekidPL » 08 mar 2018, 13:12

Dzięks. Ogólnie bardzo pozytywna pozycja dla fanów BB i nie tylko :).
Jeszcze tylko musze rozwiązać problem niewygodnego moim zdaniem losowania znaczników oszustwa.
Steam: youngleszcz

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Elkołak » 08 mar 2018, 13:29

Kładę w przykrywce do pudełka od gry nawet można je przemieszać problem jest później gdy dochodzą czachy z dodatku faul Play bo trochę inny odcień maja :)
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: rotti » 08 mar 2018, 15:33

Dodatek Foul Play jest IMO przekozacki! System wędrującego przekupnego sędziego i zróżnicowanych kar za udział w grze na danym stadionie znacznie wzbogaca element strategiczny. Oto okazuje się, że dołączanie wg schematu - im lepsza nagroda, tym bardziej chcę tam być, jest przesłaniane przez - gdzie jest stadion, na którym akurat moja drużyna dobrze sobie poradzi. No i Nurgle i gobliny - to dwie wspaniałe ekipy pod względem klimatu - Nurgle zaś to obok nieumarłych z poprzedniego dodatku - najpotężniejsza ekipa w grze. Sadzenie bąków na boisku (coś jak mina pułapka) znowu sprawia, że przeciwnik boi się dołączać do meczu z tobą :lol:

Co do zdolności faul - czyli to z zabieraniem przeciwnikowi karty - po około 10 grach z tym dodatkiem - słaba zdolność - baaardzo rzadko robi przeciwnikowi przykrość. U nas w życiu nikt pod kątem tego nie ustawi swojej taktyki (reakcja na tą zdolność to raczej :roll: , niż :shock:

Z kolei w przypadku dodatku Nagła Śmierć - super drużyna nieumarłych - niedopracowana drużyna wampirów (zrobiliśmy sobie z CC i Hornem house rula do nich, by koksali się od ssania krwi także po zwykłym ataku, bo bicie leżących cholernie rzadko się opłaca. polecam, dobrze działa). No i mroczne elfy - takie chłopaki od niczego. Bonus polegający na prawie wyboru typu atak+oszustwo ALBO sam atak - jest tylko pozorny. Zwykle wybiera się jedną tą samą opcję.

W Nagłej Śmierci otrzymujemy jednak bardzo fajny ficzer w postaci magicznych piłek - po ich podniesieniu gość dostaje nadrukowaną tam zdolność typu bułka w ryj, wymiana zawodnika etc. - co baaaardzo uatrakcyjnia samo podnoszenie piłki. Ale tu znowu zrobiliśmy house rula - KONIECZNEGO w chuj. Mianowicie betonem było, że wg oficjalnych zasad taka magiczna piłka nie daje już punktów zwycięstwa o ile nie są tam wprost nadrukowane (są tylko w przypadku około co 3ciej piłki). Musieliśmy wrócić do zasady, że piłka nawet z umiejką daje jednak co najmniej te bazowe 2 pkt zwycięstwa (z wyjątkiem piłki, na której wprost napisano, że 3 oraz piłki, gdzie napisano, że 1). I działa to świetnie. Elfy/skaveny muszą przecież żyć z piłek.

Ale gra super!
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 09 mar 2018, 08:19

Również uważam iż Stadiony i Kary są fajne , z tym że jak powiedziałem są trudniejsze.
Skill Foul zmienia podejście do gry , nie ma czegoś takiego jak kiszenie Morg N Torga by zagrać go jako 6 kartę , trzeba go zagrać szybciej bo inaczej może z ręki spaść.
Jedyny minus jaki ja widzę to spuchnięta talia ogólnych rozwojów dla drużyn , jak się ma 2 dodatki to czasem ciężko znaleźć coś ciekawego.

Jedne co uważam iż trzeba zrobić do tej gry to wydrukować sobię karteczki z nazwami drużyn , przed gra rozdaje takie 2-3 i każdy wybiera jedną z nich którą będzie grał. Dzięki czemu nie ma ciągłego obsiadywania jednej i tej samej drużyny - bo niestety są drużyny którymi się gra prościej :)
Ja używam takiego czegoś włożone w koszulki CCG z czarnymi tyłami - docięte do wymiaru :P
https://drive.google.com/file/d/1Jlbkam ... sp=sharing

PS. Jak bym zlecał drukowanie dodatkowych nieoficjalnych drużyn z BGG Lizaków / Amazonek / High Elfów ewentualnie Norsów to ktoś by się pisał ?
Z tym że moja znajomość angielskiego pewnie sprawi że będę za leniwy by to wpierw przetłumaczyć XD
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Elkołak » 09 mar 2018, 11:15

A masz norsów?
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: rotti » 09 mar 2018, 12:20

zgnity pisze: 09 mar 2018, 08:19
Jedne co uważam iż trzeba zrobić do tej gry to wydrukować sobię karteczki z nazwami drużyn , przed gra rozdaje takie 2-3 i każdy wybiera jedną z nich którą będzie grał. Dzięki czemu nie ma ciągłego obsiadywania jednej i tej samej drużyny - bo niestety są drużyny którymi się gra prościej :)
Ja używam takiego czegoś włożone w koszulki CCG z czarnymi tyłami - docięte do wymiaru :P
https://drive.google.com/file/d/1Jlbkam ... sp=sharing
LOL - rozwaliłeś mnie :lol: Przeca my od zarania dziejów robimy losowanie metodą prostą jak kij od szczotki - przy użyciu znaczników drużyn (te gówienka, które kładzie się na najemnikach, by było wiadomo, że np. grają dla krasnoludów). Wsadzasz to do kubka - mieszasz - wkładasz łapę-nie patrzysz - wyciągasz. Bardziej elegancko niż z karteczkami
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 09 mar 2018, 12:38

rotti pisze: 09 mar 2018, 12:20
LOL - rozwaliłeś mnie :lol: Przeca my od zarania dziejów robimy losowanie metodą prostą jak kij od szczotki - przy użyciu znaczników drużyn (te gówienka, które kładzie się na najemnikach, by było wiadomo, że np. grają dla krasnoludów). Wsadzasz to do kubka - mieszasz - wkładasz łapę-nie patrzysz - wyciągasz. Bardziej elegancko niż z karteczkami
Proste metody pospólstwa ;P
Ale wybaczę ci bo nie używałeś "karteczek" jak je prymitywnie nazwałeś ;)
Obrazek
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: Elkołak » 09 mar 2018, 12:41

masz norsów zgnity?
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: zgnity » 09 mar 2018, 12:51

Elkołak pisze: 09 mar 2018, 12:41 masz norsów zgnity?
Jeszcze nie , zastanawiam się czy by sobie nie wydrukować Fanowskich dodatków do tego z BGG.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1346
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Karciana wersja Blood Bowla - opinie, wnioski, dyskusje

Post autor: SuicidekidPL » 15 mar 2018, 10:51

OK Nagła śmierć za nami. Ciekawy dodatek, chociaz bardzo nieumiejętnie grałem wampirami i w rozgrywce na 4 skończyłem z 20 kilkoma kibicami tylko. Największe wrażenie zrobili na nas jednak Niemuarli. Za tydzien wjeżdza na stół 2. dodatek.
BTW. Uważacie że gra trzyma balans jeśli część nowych zawodników ma umiejętnosci w poziomie ( jak karta jest tapnięta) a te z podstawki nie?
Nawet nowy Morg n Thorg jest inny...
Steam: youngleszcz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Team Manager”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość