Underworld

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Underworld

Post autor: reszka » 12 cze 2016, 21:18

Witam!
wklejam drużynę underworldu, którą Węgier zajął 5 miejsce w turnieju, Tier 3, ale ma to jakiś potencjał. Grałem przeciwko temu, wcale nie jest słabe.

Co dobrego - assasin z MV 9 i unikiem biega z piłką. Ciężko go powstrzymać.

2 szanse na 1TTD - assasin przy tylko 2 pushach i rzut goblinem.

Koleś z clawem wnosi nową jakość, niekoniecznie chcemy żeby nas bił. Mumii przebił pancerz, dobrze że nie więcej.

Co złego - 2 przerzuty łącznie z liderem. W dodatku źle je rozgrywał.

Ogólnie jest to bardzo trudne w prowadzeniu, ale w tym układzie bardzo rzetelny zespół, który przy odrobinie szczęścia bądź nieogranym przeciwniku ma swoje walory.

Warpstone Troll - blok
blitzer - guard
blitzer - guard
miotacz - lider
miotacz - blok
liniowy
liniowy
goblin - 2 głowy
goblin- 2 głowy
goblin- 2 głowy
goblin
Skitter stab stab
Glart Smashirp.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Underworld

Post autor: rover » 22 lip 2019, 17:22

Wie ktos jak sie stunty underworld sklada?
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Underworld

Post autor: Smollar » 22 lip 2019, 18:14

rover pisze: 22 lip 2019, 17:22 Wie ktos jak sie stunty underworld sklada?
No jak chcesz, tylko bez szczurów.
Np Troll, Glart i banda goblinów?
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Underworld

Post autor: rover » 22 lip 2019, 19:31

A oprocz Glarta sa tam jakies gwiazdy warte rozpatrzenia? Bo ja gwiazd zupelnie nie ogarniam.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4373
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Underworld

Post autor: bukszpan » 22 lip 2019, 20:31

rover pisze: 22 lip 2019, 19:31 A oprocz Glarta sa tam jakies gwiazdy warte rozpatrzenia? Bo ja gwiazd zupelnie nie ogarniam.
Skitter, czyli gutter runer ze sztyletem i ogonem za 160k
Fezglitch gość z kulą z 4 ruchu, niepokojącą obecnością i paskudnym wyglądem za 100k
Bomber Dribblesnot - Samotnik, Bombardier, Celność, Co Za Koleś,
Konus, Sekretna Broń, Unik za 60k
I jeszcze Nobblę Blackwarta i Morga moga sobie wybrać.

Z tego moim zdaniem Skitter jest swietny, bo akurat guttera brakuje podziemiu.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Underworld

Post autor: MarkusNord » 22 lip 2019, 20:47

rover pisze: 22 lip 2019, 17:22 Wie ktos jak sie stunty underworld sklada?
To zależy, czy regulamin uwzględnia Undera w Tierze ostatnim (np. 4) dla stunty teamów czy tylko z wyższego bazowego tieru składasz (np. 3). Od tego zależy ilość skilli i ich rodzaj.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Underworld

Post autor: bialy » 23 lip 2019, 08:54

rover pisze: 22 lip 2019, 17:22 Wie ktos jak sie stunty underworld sklada?
Chyba zostałem wywołany, aczkolwiek rok temu poszło mi zdecydowanie lepiej niż w ubiegły weekend - ale podejrzewam, że to kwestia... niegrania tym przez rok, niegrania Underworldem w ogóle przez rok, a nie rok bez stunty ;)

Gwiazdorów w Podziemiu jest... za dużo, bo od przybytku głowa potrafi rozboleć:
- Moimi faworytami są: Skitter i Gruby Glart (przy 12 goblinach, trollu i 2xRR zostaje jeszcze 20k na 2ff lub... zmianę na chudego Glarta).
- Można złożyć to też na 2xGlartach - wtedy rezygnujesz z Skittera i jednego goblina.
- Można grać na 2 kulach, o czym słyszałem, ale mając złe wspomnienia z używania kuli - nie testowałem,
- Jest celny bomber, co przy długiej ławce jest całkiem bezpieczne mimo braku brajbów(chociaż można wziąć bombera+brajba),
- Jest tradycyjnie piła z blok-dodgem za 130k,
- Jest koleś na squigu i... byłby spoko gdyby się zdecydował w którą stronę chciałby się rozwinąć - leap na 2+ lub breaktackle też na 2+ ale bez dodge - w obu przypadkach lipa, bo masz lonera. Z dobrych wieści - negatywny skill to wild animal, a nie blud lust, jak to maja jeźdzcy squigów, ale... grałem nim 2 razy, w tym raz przeciwko dwarfom, których chciałem straszyć clawem (brak bloka jednak dawał się we znaki, więc blitzowanie było mało skuteczne).
- Pozostałe 2 gwiazdy to Morg i jakiś padaka ze skillami agilowymi, a sam mający 2 agi.

Uwagi ogólne:
- RR wg mnie 2 starczają, bo gobliny mają dodgować, ew podnieść piłkę w dziwnym momencie, a gwiazdy i troll są lonerami.
- Prawdziwymi gwiazdorami tej ekipy są dwugłowe gobliny, więc trzeba dawać ich możliwie dużo!
- Do blitzowania przynajmniej jeden gostek z rogami, aczklwiek składając dziś ekipę wziąłbym dwóch takich.
- Jednemu z dwugłowych ostatnio dałem jako stacka bighanda i raz mi to zagrało, aczkolwiek chyba extra arms mógłby być bardziej uniwersalny... albo zestackować bighand+extra arms... hmm...
- Różnica pomiędzy 3, a 4 tierem nie ma zbytniego znaczenia, bo to po prostu dodatkowy skill... aczkolwiek można pomyśleć o daniu +1 agi na goblnie, wtedy taki koleś byłby idealny do bycia rzuconym.
- Dubla dawałem blok na trollu, żeby przeciwnik miał 2 cele do bicia (drugi to Grubas ze stand firm) - przy czym było to zrobione jak liczyłem Podziemie w 3 tierze. Po prostu nie ma tam komu co dać na dublu, chyba że ktoś chce narobić goblinów-blodgerów.
- Generalnie dużo zabawy, ubaw po pachy jak wyjdzie jakieś yolo i smuteczek jak gobaski zaczynają pękać.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Underworld

Post autor: leon » 23 lip 2019, 11:02

Tyle ze skitter to juz niszczy ich marzenia o stunty i tier 4
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Underworld

Post autor: Oren » 23 lip 2019, 11:08

leon pisze: 23 lip 2019, 11:02 Tyle ze skitter to juz niszczy ich marzenia o stunty i tier 4
Star playerzy mogą grać w stunty drużynach i nadal robią stunty teamy. Tak mi wszyscy mówili bo sam się dziwiłem czemu taki skitter nie robi nagle z underworldu stunty zwykły team. Ale idąc tym tropem to halflingi z zarą czy karlą też nie byłyby stunty.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Underworld

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 11:20

Oren pisze: 23 lip 2019, 11:08
leon pisze: 23 lip 2019, 11:02 Tyle ze skitter to juz niszczy ich marzenia o stunty i tier 4
Ale idąc tym tropem to halflingi z zarą czy karlą też nie byłyby stunty.
W punkt.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości