Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: reszka » 15 lis 2016, 14:56

bo widzisz elkołaku, jak wybierasz drużynę, to z reguły jest tam 4-5 zawodników z siłą 4+ :)

Pro po prostu są kiepskie, jest to dół drugiego tieru. Przeciwko dobremu i ogranemu przeciwnikowi niektóre mecze to będzie porywanie się z motyką na naszą gwiazdę. Fajnie jest tym zagrać, mega radocha jak jeszcze wyjdzie. No ale nie oszukujmy się, jak Domingo (bo to on rozpoczął temat) będzie grał jaszczurkami, przed każdym turniejem powinien mentalnie nastawiać się atak na TOP3. Wyjdzie/nie wyjdzie, to są okolice dla lizaków. Biorąc Pro z automatu ma niższe oczekiwania.

Dlatego też komentowałem w ten a nie w inny sposób.

Natomiast jeśli zobaczy, czy w danym meczu to on dał ciała czy może to jednak "zasługa" drużyny, to z pewnością rozwinie się jako gracz. Ja temu strasznie dopinguję, jakby napisał, że woli potrenować High albo ludźmi, to bym odradzał. Pro są chyba najlepszym treningiem dla skinków. Nawet jak będzie w ostatniej "3", to niech próbuje. Nawet 5 meczy w których będzie musiał podejmować ryzyko zawodnikami z AV7 może go przekonają do podejmowania ryzyka braćmi mniejszymi Saurusów.

Dla mnie i tak turniej wygrany chaosem jest BB-lowym wydarzeniem roku 2016.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Elfy

Post autor: Lyskie » 16 lis 2016, 07:58

reszka pisze:Dla mnie i tak turniej wygrany chaosem jest BB-lowym wydarzeniem roku 2016.
No już nie rób z chaosu niziołków albo podziemia. To by było wydarzenie roku.
Nie wiem na jakich zasadach był turniej, ale chaos wsparty nawet 4-5 skillami, może zrobić wynik (a przynajmniej zbytnio nie odstawać) nawet w turnieju z podobnie rozwiniętymi drużynami, oczywiście w rękach i głowie wyważonego trenera.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
ninjaska
rezerwowy
Posty: 697
Rejestracja: 07 cze 2013, 09:41

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: ninjaska » 14 lut 2017, 10:07

Oi,
long time no see.
Wpisalem sie do Blitzmani, zagralem jeden mecz i Blitzer dostal rozwiniecie (jakos logicznie sie ulozylo, mial TD, wbil kontuzje, wiec zostal MVP).
Pierwszy wybor to oczywiscie Dodge. Ale, zaczalem sie zastanawiac, czy taki Blitzer nie bylby fajny z Leap?
I to zarowno przy normalnym rozwoju druzyny, jak i na turnieje?
Czasem radośni, a czasem wredni
To my Gamonie idziemy tędy!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Elfy

Post autor: Domingo » 14 lut 2017, 12:12

Dobrze Cię widzieć :D

To jest temat o "pro/union" elfach a Ty grasz HE.
Trochę ostatnio gram HE i momentami nieźle mi nimi idzie (wygrałem nimi dwa razy drugą dywizję w PLBB) więc się mogę pomądrzyć ;)

ja bym dawał dodge albo side step. Blitzerów masz tylko dwóch a to cenni zawodnicy (zarówno ze względu na wartość w grze i cenę w gc). Blodge zwiększa szansę na przeżycie.
Side step to za to fajny skill, który potrafi nieźle wkurzyć przeciwnika.
Tylko, że oba te skille są tak naprawdę defensywne a blitzerzy powinni być do ofensywy. Więc pewnie źle nimi gram i faktycznie powinno się brać Leap a potem strip ball :)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Slimaq » 14 lut 2017, 13:19

Leapa bym brał tylko dla blitzera który dostanie +ag. Ewentualnie po wszystkicg dużo ważniejszych skillach jak - dodge, ss, tackle (na doublach guard/mb). Leap to skill który przyda się tylko w kilku kluczowych akcjach +często doprowadza do śmierci zawodnika - moim zdaniem te co wymieniłem dużo ważniejsze dla rfozwoju drużyny i w ogólnym rozrachunku bardziej przydatne - leap na dobrych graczy nie działa wcale tak dobrze - no chyba że przy KO event Blitz! - ale czy warto dlatego dawać skill kosztem lepszych?

PS. SS to bardzo dobry skill również ofensywnie :)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: unicorn » 14 lut 2017, 13:33

Nie grałem za dużo HE (więcej Leśnymi) ale jak dla mnie Skok bardziej nadaje się dla łapacza, oczywiście po wcześniejszym bloku (ewentualnie zapasach). Daje to szanse na zaskakujące przyłożenie (w kombinacji z bazowym anulowaniem przechwytu u podającego daje sporo różnych możliwości), a do tego może on robić za awaryjnego wybijacza piłek z klatek (ma też siłę 3).
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: reszka » 14 lut 2017, 13:39

ja też bym się wstrzymał z tym leapem. Choć przeciwko słabszym przeciwnikom będzie pewnie robił grę.

Za to dałbym leapa jak ślimak napisał - pierwszemu zawodnikowi, który dostanie +1AGI. Ktokolwiek to by nie był.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
ninjaska
rezerwowy
Posty: 697
Rejestracja: 07 cze 2013, 09:41

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: ninjaska » 15 lut 2017, 09:58

Dziękuje za odpowiedzi.
@Domingo, tak chodzi o HiElfy.

@Unicorn, zdecydowanie zgadzam sie, ze gre w High robia Catcherzy, St3 Mv8 jest Wspaniale. Natomiast, zanim ich bede mial, Liga sie skonczy. Musze sobie wiec radzic Blitzerami.

@reszka i Slimaq
Jak zawodnik ma 5 Agi, to do klatki wchodzi, niezaleznie czy ma Leap czy nie. Z dodge to 75% szans, co jest niezle. Raczej do Leap bym bral zawodnika, ktory ma +1 do ST. (kiedys sobie wymarzylem Koze z bardzo dlugimi nogami, co wskakuje do klatki IYKWIM ^^).

Szukam jakiegos niestandardowego rozwiazania dla awansu Blitzera, ale jednoczesnie dajacego ciekawe mozliwosci. Leap jest zaskakujacy. Druga opcja, ktora rozwazam jest Frenzy. Nawet pojedyncze Frenzy w druzynie, odsuwa przeciwnika od linii. Pewnie, ze Frenzy lepsze jak sie ma SideStep, ale i tak jest fajne.
Czasem radośni, a czasem wredni
To my Gamonie idziemy tędy!

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Elkołak » 15 lut 2017, 10:30

Cóż za trenerski upadek Ninjaska gra elfami :( Frenzy ja daję zawsze bo fajnie zwęża boisko poza tym uwielbiam wrzucać na trybuny :D Czasem zastanawiam się co bym wybrał czy blitzować typa z piłką czy wypchnąć innego na trybuny i chyba wybrałbym to drugie :lol: piłka może zaczekać. Co do umiejętności blitzera elfiego to dałbym unik, a niestardardowo wywaliłbym ze składu wstrętnego elfa :D Jak ja nie cierpię elfów, ale piwo z Tobą wypije :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: reszka » 15 lut 2017, 12:11

Ninjaska - frenzy też jest bardzo dobrym wyborem.

AG5 to leap, żadne tam dodgowanie. W rzeczywistości zamiast leapa będziesz musiał zrobić 2-3 dodge. Nadto, jeżeli wybijesz piłkę, często możesz próbować ją podnieść. I wtedy ten unik się opłaca.

ST+1 - oczywiście. Tylko wyrzuć tę 12.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości