Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Elfy

Post autor: Lyskie » 16 lut 2017, 14:54

AG5 to leap, żadne tam dodgowanie
Zdecydowanie.

Zauważcie, że zawodnik ze skokiem w składzie zawsze daje pewną poprawkę na taktykę. Przeciwnik bardziej pilnuje ballcarriera, nie ugania się tak za każdym elfem z żądzą wyrywania flaków. Wie, że błąd w ustawieniu może być bardzo kosztowny. A jak jest na tyle głupi i nie powstrzyma żądzy krwi, to w sumie nawet lepiej.
Trzeba też uczciwie powiedzieć, że sam wskok do klatki to mocna porcja adrenaliny :D .
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Nimar » 16 lut 2017, 15:04

Tak się fajnie gada o tych elfacha z agi5 i skokiem a wam piwiem, że jeszcze mi się nigdy nie udało takie wyhodować. Zawsze giną zanim zaczną mieć ciekawe combo skilli np. agi5,leap i strip ball.. Raz tylko miałem Tancerze z siła 5 i agi 5 niestety nacieszyłem się nim tylko 4 mecze (umarł od nie udanego leapa;p) :lol:
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Vincent » 30 lip 2019, 08:19

Czy ktoś bawił się więcej elfami na zasadach WC2019 lub podobnych, lub chciałby się pobawić nad rozpiską pod zasady EB2020?

Ja teraz gram w Swissie czymś takim:

Blitzer z dodgem
Blitzer z dodgem i tacklem
4x catcher z dodgem
Thrower z leaderem
Lineman z kickem
3x lineman

2rr
2ff

Dodge na blitzerach dla mnie jest must have, inaczej sidestep traci co najmniej połowę swojej wartości.
1 dodatkowy zestackowy tackle dużo pomaga w przypadku blodge stepa kręcącego się obok ball carriera, poza tym tackle również przyda się w innych sytuacjach.
Nie mam pewności czy aż 4 catcherów, ale jednak MA8ST3AG4 jest czymś, czego nie można odpuścić. To oni mi przeprowadzają większość akcji ofensywnych. Potrafią w jednej turze odzyskać piłkę, podać, uciec i jeszcze screen zrobić z niemalże każdej pozycji na boisku.
Thrower z leaderem bo jednak lubię grać na 3 rerollach, zwłaszcza że mam tylko 2 bloki.
Lineman z kickem zawsze i wszędzie przy szybkich i agi drużynach.

Mam mieszane uczucia co do 4 dodgy na catcherach, ale lubię bardzo gdy moi catcherzy są mobilni i nie tracą ruchu na obieganiu przeciwników dookoła. A czasem wręcz 3+2+ potrafi przebić się przez screen przeciwnika i zrobić zamieszania.
Nie mniej wrestle też byłby pomocny, guard również. Grałem chwilę z 1 guardem, ale niestety wtedy brak dodga powodował że często nie mogłem się nim dostać tam, gdzie go akurat potrzebowałem.

Awatar użytkownika
Kędzi
rekrut
Posty: 399
Rejestracja: 16 sie 2018, 01:35
Kontakt:

Re: Elfy

Post autor: Kędzi » 13 sty 2020, 14:46

Jak widzicie rozpiski turniejowe przy obecnych zasadach EB( skład i skille)? Mam 4 koncepcje, które postaram się wrzucić przy chwili wolnego czasu, ale chciałbym poznać też wasze podejście do drużyny.
Wyniki turniejowe(W/R/P):
25/6/8
Zdobyte:
- Best defender- WC 18, -Most TD- RB 19, 2 miejsce RB 18

Awatar użytkownika
Crowmaster
rezerwowy
Posty: 482
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:18

Re: Elfy

Post autor: Crowmaster » 18 sty 2020, 11:22

Ja na WinerCupie grałem taka rozpiską:

*1 RR
Blitzer [dodge]
Blitzer [tackle]

Catcher [wrestle + strip ball]
Catcher [dodge]
Eldril

Lineelf [wrestle]
Lineelf [dodge]
Lineelf
Lineelf
Lineelf
Lineelf

Thrower [leader]

Generalnie chciałem rozpiskę z Eldrilem co wiązało się z koniecznością grania na 1rr+leader. W trakcie turnieju uznałem, że liniowy z dodgem powinien mieć jednak wrestle a blitzer z tacklem dodga :). Na 2 rr da sie grać, ale przez to chyba grałem za ostrożnie stąd większość remisów. Następnym razem na zasadach EB zagram nimi chyba jednak bez Eldrila:

*2 RR
Blitzer [dodge]
Blitzer [dodge]

Catcher [wrestle + strip ball]
Catcher [dodge]
Catcher [dodge]
Catcher [dodge albo blok/wrestle]

Lineelf
Lineelf
Lineelf
Lineelf

Thrower
Thrower [leader]
Obrazek 3City Jackals Obrazek Baltic Krakens
Obrazek Interstellar Drakes ObrazekSneki SnekZ

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Vincent » 18 sty 2020, 13:35

Ja grając taka rozpiska jak powyżej miałem problem z dojściem do Ball Carriera a bez dodga trudno wbić do klatki i żeby walnąć choć na 2 czerwonych. Jak tylko przeciwnik robił klatkę to praktycznie tyle w temacie dla mnie było. Jak próbowałem to rozmontować blodge stepperami to dostawali pow i stun i tyle. Taki catcher wg mnie to jest dobre uzupełnienie do eldrila właśnie.

Awatar użytkownika
Crowmaster
rezerwowy
Posty: 482
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:18

Re: Elfy

Post autor: Crowmaster » 20 sty 2020, 14:32

Vincent pisze: 18 sty 2020, 13:35 Taki catcher wg mnie to jest dobre uzupełnienie do eldrila właśnie.
Zgadza się, taki catcher, kradnący piłke działa w duecie z Eldrilem. Można by mu zamiast strip ball dać leap, wtedy działałby samodzielnie, ale takie rzucanie 150k na pożarcie to drogi biznes :D. W rozpisce bez Eldrila w takim razie bardziej sensowny właśnie jest blitzer blodgestep z tacklem.
Obrazek 3City Jackals Obrazek Baltic Krakens
Obrazek Interstellar Drakes ObrazekSneki SnekZ

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Vincent » 20 sty 2020, 14:36

ale jak mu dasz leapa, to musisz juz zrezygnować z wrestla lub stripa.
Jedno i drugie ryzykowne. Zdecydowana większość teamów ma ball carriera albo z blokiem albo chociaz z sure handem wtedy.
Niby strip ball na -2d daje Ci niecałe 50% szans vs przeciwnik bez sure handa, ale to wciąż jest niecałe 50% pod warunkiem udanego leapa na 3+ i w nadziei że nie zostanie zabity w kolejnej turze.

Ciężko się gra tymi elfami w obronie. Niby mają narzędzia żeby coś porobić, ale te narzędzia w dużej mierze wymagają agresywnej gry (blodge step). Musisz się przykleić do przeciwnika aby to wykorzystać.
Ale przyklejanie się AV7 jak wiadomo nie od dziś nie jest najlepszym pomysłem na wygrywanie meczów..

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Elfy

Post autor: Vincent » 23 kwie 2020, 12:28

Mam pytanko do Was:
Gra ligowa. Już jakoś zaawansowana (nie mówię o starcie na TV1000).
Zawsze bierzecie 4 catcherów? Ostatnio po meczu z Bukszpanem zacząłem się zastanawiać.

Catcherzy są świetni, cała 4 potrafi dużo zrobić, ale ma to też swoje minusy:
- Unikam graniam na 4 catcherach bo są drodzy. 3 w drużynie i tak można dużo zdziałać, a jednak zmiana 4 catchera na liniowego to jest zaoszczedzone aż 60tv
- Mając 4 catcherów, 2 blitzerów i throwera, wystarczy że zejdzie nam 2 zawodników z boiska i na następny kick off na LoS musimy już wystawiać positionala, gdzie prawdopodobieństwo szybkiego zejścia z boiska dramatycznie rośnie.

Awatar użytkownika
Crowmaster
rezerwowy
Posty: 482
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:18

Re: Elfy

Post autor: Crowmaster » 15 maja 2020, 16:24

Vincent pisze: 23 kwie 2020, 12:28 Mam pytanko do Was:
Gra ligowa. Już jakoś zaawansowana (nie mówię o starcie na TV1000).
Zawsze bierzecie 4 catcherów? Ostatnio po meczu z Bukszpanem zacząłem się zastanawiać.

Catcherzy są świetni, cała 4 potrafi dużo zrobić, ale ma to też swoje minusy:
- Unikam graniam na 4 catcherach bo są drodzy. 3 w drużynie i tak można dużo zdziałać, a jednak zmiana 4 catchera na liniowego to jest zaoszczedzone aż 60tv
- Mając 4 catcherów, 2 blitzerów i throwera, wystarczy że zejdzie nam 2 zawodników z boiska i na następny kick off na LoS musimy już wystawiać positionala, gdzie prawdopodobieństwo szybkiego zejścia z boiska dramatycznie rośnie.
Jak mam tyle catcherow to jednego trzymam w rezerwie. Ale rzadko się zdarza, że mam 4.
Obrazek 3City Jackals Obrazek Baltic Krakens
Obrazek Interstellar Drakes ObrazekSneki SnekZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości