Dwarfs

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Booxos
podawacz piłek
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:05

Dwarfs

Post autor: Booxos » 16 gru 2016, 12:29

Witajcie!

Mówią mnie Booxi i od wydania nowej podstawki z 2016 staram się zorganizować Krakowską scenę Blood Bowl przy wsparciu kapitana Shawassa.

Zdecydowałem się grać Dwarfami gdyż gram nimi wszędzie gdzie się da. Ale niestety widzę że tutaj nic o brodaczach nie ma. Zatem rzucam moja rozpe na zimową ligę i zapraszam do wrzucania swoich uwag a przede wszystkim doświadczeń i porad.

2 troll slayers
2 blitzer
2 runners
5 blockers
3 re rolls

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Dwarfs

Post autor: Nimar » 16 gru 2016, 12:37

Bo krasie to najnudniejsza rasa w tej grze;D
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Dwarfs

Post autor: reszka » 16 gru 2016, 12:49

Witaj!


I poprę przedmówcę. Krasie są silne, ale musisz bardzo dokładnie pilnować zasięgu graczy i kontrolować manewry. Przy czym potencjalny pojedynek krasie vs krasie jest wyłącznym powodem, dla którego krasiami nie gram.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Dwarfs

Post autor: NairoD » 16 gru 2016, 13:10

reszka pisze:Witaj!


I poprę przedmówcę. Krasie są silne, ale musisz bardzo dokładnie pilnować zasięgu graczy i kontrolować manewry. Przy czym potencjalny pojedynek krasie vs krasie jest wyłącznym powodem, dla którego krasiami nie gram.
Witaj na forum.

Ja ich nienawidze. Jak napisał reszka. Są mega silni ale mało mobilni. Granie przeciwko nim to droga przez mękę. Zwłaszcza dla elfów. Z tych samych powodów co reszka nie gram nimi ;)
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Dwarfs

Post autor: zgnity » 16 gru 2016, 14:54

Booxos pisze: 2 troll slayers
2 blitzer
2 runners
5 blockers
3 re rolls
Dobra Rozpiska czyli bierzesz wszystko poza Kosiarką i lecisz :P
A jeśli chodzi o porady to taka idziesz po przeciwnikach do celu i wkurzasz się co jakiś czas jak ktoś będzie ci uciekał ( bo go nie dogonisz).
Niestety jest to zespół w którym nie masz zbyt dużego wachlarza możliwości , albo do przodu powoli albo do przodu powoli.

Bardzo mi się podoba cytat jeden na ich temat :
"Grając krasnalami w Blood Bowl-u nie nauczysz się grać w Blood Bowl-a , nauczysz się grać krasnalami" ;)
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dwarfs

Post autor: Domingo » 16 gru 2016, 19:12

Cześć Booxi! nie zrażaj się tym co piszą chłopaki.
Jeśli grasz krasnoludami w inne gry figurkowe to wcale się nie dziwię, że i tu ich wybrałeś. Tak jak pisali przedmówcy, krasnoludy to specyficzna drużyna ale to nie znaczy, że nie jest fajna. Pograsz trochę i sam ocenisz czy Ci odpowiada ich styl gry. Tylko nie licz na jakieś szalone akcje z podaniami przez pół boiska itd. takie akcje to u elfów ;)

Co do rozpiski, jest idealna. Wystawiasz wszystkich pozycyjnych i masz 3 Rerolle. Kosiarka to odległy (albo w ogóle zbyteczny) zakup. W rozwoju drużyny w lidze musisz mądrze dobierać skille. Proponuję inwestować w guardy, tak aby spokojnie dawać radę silniejszym zawodnikom. Druga sprawa to mądra gra slayerami. Pamiętaj o frenzy, może Ci pomóc w wywalaniu przeciwników za boisko ale może też Cię władować w kłopoty. To takie podstawy, jak będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało, lepsi gracze ode mnie na pewno podpowiedzą :)

Podziel się swoimi wrażeniami z gry w lidze, ciekawy jestem jakie będziesz miał odczucia.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Dwarfs

Post autor: Slimaq » 16 gru 2016, 21:19

Ja dodam jeszcze że wielu doświadczonych graczy na zachodnich forach odradza grania krasnoludami jaki pierwszą drużyną pomimo pozornej łatwości grania nimi ze względu na to że uczą złych nawyków - np. blokowanie nimi na 1 kości to normalna i bezpieczna rzecz. Jednak jeżeli lubisz krasnoludy to bierz i ciesz się nimi w BB choć ja w takim wypadku na twoim miejscu rozważyłbym ich Chaosową odmianę która jest równie lub nawet bardziej silna, bardziej mobilna, ciekawsza (bo bardziej zróżnicowana) i dla przeciwnika bazującego na dodgu równie wkur....ca.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w organizowaniu Krakowskiej sceny BB i zapraszamy na turnieje (do Rzeszowa rzut beretem) no i masz tam też Kotleta z naszego forum.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Booxos
podawacz piłek
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:05

Re: Dwarfs

Post autor: Booxos » 17 gru 2016, 00:03

Dzięki za taką ilość odpowiedzi. Przyznam szczerze, że faktycznie po dwóch pierwszych meczach byłem troszeczkę załamany, gdyż tworzyłem klatkę i nie mogłem jej nawet ruszyć poza połowę przeciwnika który biegał 7-8 pól. Ale Dzisiaj zagrałem 2 kolejne mecze tym razem z Chaosem oraz Lizakami. I tutaj naprawdę poczułem jak świetnie się nimi gra, zatłukłem 6 chaosiarzy w 1 meczu i zdobyłem przyłożenie, slayerzy fakt lubili pognać za kimś na drugi koniec boiska ale czasami nawet specjalnie ich wystawiałem do tego i liczyłem na pusha tylko po to, żeby zrobić miejsce innym modelom, lub wyrwać się z niekorzystnych tacklezone, lub ustawienie się tak, żeby swoim tackle zone przeszkadzać w zaatakowaniu mojego runnera. Po dzisiejszych grach jestem zadowolony, przeciwnicy nienawidzą blocka, tackle i guarda. Wciąż gram dość mało odważnie bo minimalizuje blocki na 1 kości ale ogólnie widzę, że nie jest to źle, zwłaszcza gdy po 4 meczach w lidze mam już 4 przerzuty więc jest szansa na to by gdzieś zaryzykować.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dwarfs

Post autor: Qbusus » 17 gru 2016, 10:39

wywal rerola. Krasie maja niezbedny zestaw skili. dwa gora 3 rerole im stykaja a tak podnisisz sobie team rating i dajesz przeciwnikowi extra punkty do wydania przed meczem. .Taka moja opinia :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
MagicMaciek
rezerwowy
Posty: 474
Rejestracja: 30 gru 2018, 20:47
Lokalizacja: Katowice

Re: Dwarfs

Post autor: MagicMaciek » 25 lip 2019, 21:31

Hehehe w 2016r chciał ożywić Krakowską scenę BB Kasiami... Do dziś tam nikt nie gra :P Przypadek ? Nie sądzę :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości