Halflings

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Privian
rekrut
Posty: 81
Rejestracja: 16 gru 2016, 09:32

Halflings

Post autor: Privian » 11 mar 2017, 20:06

Po ostatni wysluchaniu Walca Bojowego naszła mnie myśl i zagraniu halflings.
Ktoś ma jakieś doświadczenie jak zacząć, co wybrać, taktyka, źle i dobre strony (o ile jakieś dobre sa).
3City Beach Bowl 2019: Gobliny 3/2/0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Halflings

Post autor: Slimaq » 11 mar 2017, 20:41

Raczej nie polecam Halflingów jako team dla początkujących chyba że masz baaardzo duży dystans do osiąganych wyników - co do poczytania co i jak polecam poniższe linki - nie są super ale zawsze to już coś.

http://www.plasmoids.dk/bbowl/playbooks ... 0Chefs.pdf

http://www.fabbl.net/files/Halfling%20S ... RB%205.pdf

https://fumbbl.com/help:LRB6RaceStrategy
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Halflings

Post autor: reszka » 13 mar 2017, 12:12

halflingi tylko przy ogromnym dystansie do wyników. Trzeba założyć, że 5 porażek na 5 meczy to całkiem przyzwoity wynik.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Privian
rekrut
Posty: 81
Rejestracja: 16 gru 2016, 09:32

Re: Halflings

Post autor: Privian » 23 mar 2017, 13:13

Zagadka na dzisiaj.
O co chodzi z kasą u Haflings?
Gram na kompie i po zrobienu drużyny zostało mi 150k.
Gram mecz i na kupno Star Pleyera, kucharza itp. mam 780k.
W kolejnym meczu dokupilem sobie RR i na zakupy miałem 460k.
Jak to się liczy?
3City Beach Bowl 2019: Gobliny 3/2/0

Awatar użytkownika
Kotlet
rezerwowy
Posty: 780
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:03

Re: Halflings

Post autor: Kotlet » 23 mar 2017, 13:31

Privian pisze:Zagadka na dzisiaj.
O co chodzi z kasą u Haflings?
Gram na kompie i po zrobienu drużyny zostało mi 150k.
Gram mecz i na kupno Star Pleyera, kucharza itp. mam 780k.
W kolejnym meczu dokupilem sobie RR i na zakupy miałem 460k.
Jak to się liczy?
Kasa na "wspomagacze" to TV przeciwnika minus twoje TV (wartość drużyny). Rzadko zdarzy ci się grać z identyczną punktowo drużyną, szczególnie jeśli grasz takim zespołem jak niziołki.
steam: jeszcze.trochee
fumbbl: kotlet_kazanski
PO2017 Starych Kebabów Się Nie Przesadza (necro) 2/2/1
Rover: Kotlet, ogarnij się, bo to jest już nieprzyzwoite!

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Halflings

Post autor: teillman » 11 kwie 2017, 11:54

Czyli robiac team na 850 tv trafiles na przeciwnika z 1630 tv roznica to wlasnie kasa jaka masz na wydanie na inducements :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3794
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Halflings

Post autor: MarkusNord » 27 sie 2017, 20:42

Po turnieju w Trójmieście odświeżam Topic. Z marszu proponuję dodać Topicowi podtytuł:

"Misja nie/wykonalna czyli jak wygrać kurduplami turniej" :P

Warriorze Mistrzu! Ucz nas, maluczkich trenerów jak to robić ;)
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Halflings

Post autor: Larry Croft » 25 lut 2018, 16:23

Flingi z reguły nastawiaja się na remis, stąd są całkiem nieźle w grach, gdzie nie można remisowac - maluchy mają przerzuty i ławkę na dogrywke.

Ogólnie gra się nimi całkiem na odwrót na większością drużyn. Najpierw chcesz się bronić, przy czym można zgrubsza olać piłkę i wypracowywac przewagę liczebna. Z blokami na 3 kostkach u drzew, blitzem i najważniejsze - butowaniem, przeciwnicy szybko tracą zawodników. Niziolki oczywiście też, bo są av6 stunty, ale przeważnie mają 14 zawodników z bazy i 1-2 gwiazdy.

Jeśli udało się uzyskać przewagę w liczbie zawodników, to w drugiej połowie można to kontynuować i bez większych problemów przyłożyć. 8 tur to dużo na przyłożenie nawet dla ma2 i ma5.

Stąd wychodzi, że niziolki z reguły remisuje 1-1. Czasem przyloza drugi raz w drugiej połowie, jeśli przeciwnik będzie miał naprawdę mało zawodników, czasem w pierwszej po szybkim td przeciwnika albo po ttm. Czasem faule nie będą siedzieć albo drzewo zdechnie na początku meczu i wtedy nie ma co liczyć na dobry rezultat.

Przez to, że 1-1 to docelowy wynik w większości meczów i niziolki potrafią być zaskakująco mordercze przez mb na drzewach i zawodników za 30k, którzy fauluja, a do tego mają tonę przerzutow, to dogrywki są miejscem, gdzie niziolki naprawdę bryluja wśród innych drużyn. Jeśli remisuja do dogrywki, to potem jest już z górki.

Co to rozwiniec, to zasada jest - im mniej, tym lepiej. Niziolek z blokiem to już dwa niziolki. Niziolek z 3 normalnymi umiejętnościami to trzy niziolki. Mam mówić dalej?

Jeśli chodzi o skille, które rzeczywiście są użyteczne, to dla drzew jest to grab. Dzięki niemu drzewa coś robią po 1 i 1 na zapuszczanie korzeni.
Jeśli chodzi o same niziolki, to pewne stopy są BARDZO pomocne. Dzięki temu niziolki nie są już takie wolne i faktycznie mogą coś ugrać nawet w obronie. Oprócz tego ag3 niziolek to gwiazdy zespołu, bo ma ladowanie na 3+. Dublety mogą posłużyć jako brudny gracz, co jest zabójcze dla przeciwnika (maksymalnie 60k za liniowego z dp, tylko Bretonia, Niziolki i Ogry mają ten luksus). Widziałem raz nawet argument za strip ball niziolkiem - stunty wbija się w klatkę na 3+ z przerzutem, bo czym ma pół kostki z przerzutem na bloku, bo niziolki pływają w przerzutach. Jeśli przeciwnik nie ma bloku, to niziolek ma ponad 8/9 szans na odebranie piłki, a na blok ma ich 56/81, czyli i tak niezły wynik.

No i oczywiście najlepsza zabawa ro rzucanie pokurczami w klatkę, ale amunicja się wtedy szybko kończy.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Halflings

Post autor: stikman » 17 maja 2018, 10:39

Szanowni gracze niziołków z racji tego, że ma się wiele golda przed rozpoczęciem meczu z różnicy TV napiszcie mi proszę jakich star playerów warto brać? (czyli jakich muszę dokupić na kickstarterze :) ).
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3794
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Halflings

Post autor: MarkusNord » 17 maja 2018, 11:14

Zarę i jej koleżankę (nie pamiętam imienia). Obie z 4 siły w tandemie bardzo skutecznie wspomagają grę kurdupli.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość