Nurgle

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nurgle

Post autor: Pieta » 05 kwie 2017, 13:24

Bloatersi siedzą na podstawkach 40mm, więc do czubka głowy mają 36-37mm. Jak na 4 siły i nowe figurki są ok, tylko trzeba mniejsze podstawki załatwić. Oni chyba na glebie zbyt często nie leżą.

No mogliby być odrobinę mniejsi.

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Nurgle

Post autor: Shawass » 05 kwie 2017, 14:51

Nah, Bloatersi (prawie) mieszczą się na 25mm, więc na 32mm będą się czuć jak w domu a jak leżą to tragedii nie ma :) Poniżej moje zrobione też z Blightkingów na podstawkach 25mm:

Obrazek

Tylko najbardziej po lewej ziomek ma problem i drugi od lewej, chociaż mieści się znacznie lepiej od ziomka ;) A jeszcze w pudełku jest piąty który sobie drepcze więc można jeszcze na niego podmienić.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Nurgle

Post autor: Elkołak » 05 kwie 2017, 16:13

Bardzo fajne ta modele. Na jednym to nawet nietoperz usiadł :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Nurgle

Post autor: reszka » 06 kwie 2017, 14:04

ninjaska pisze:Oi,
zawsze jest klopot by podpatrzec rozpiski turniejowe, w ligach mniej wiecej wiadomo jak grac.
Macie pomysl? Mi na razie cos takiego przychodzi do glowy
. RR 2x70 Skill:
1 Beast 140 leader
2 Warrior 110 block
3 Warrior 110 block
4 Warrior 110 block
5 Warrior 110 guard
6 Goat 80 block
7 Goat 80 surehands
8 Rotter 60 dirty player
9 Rotter 40 .
10 Rotter 40 .
11 Rotter 40 .
12 Rotter 40 .
. Total 1100 .

RR sa bardzo drogie, wiec Leader nie jest zly. Co prawda zabiera dublet, ale wciaz to 50k do przodu. Dostala go Bestia bowiem ma i tak tylko stac i brzydko pachniec.
Co do pozostalych skilli w ogole nie mam pewnosci, bloki pewnie sie przydadza, SureHands tez. Czy Dirty Player? Kiedy Chris go uzywam, to mam wrazenie, ze jest to najlepszy skill w grze, kiedy ja...

A figurki? Z czego? Wojownicy z wojownikow, kozy z koz, a rotteni? Z plaguebearer? A bestia ze spawna? Calkiem duzy model, chociaz jakby go nie robic na nogach, to moze nie bedzie az tak przeszkadzac.
figurki syte.

A co do rostera, to zły nie jest, ale na euro grałem z Belgiem, który grał z liderem na bestii ale tylko z 1 RR. Grał na 3 kozach, czyli w roster wchodziła bestia, 4 W, 3 pesti i rotterzy do łącznej liczby 13.

Skille to miał chyba 4x blok na warriorach i coś miały pestigory (chyba guard, tackle i frenzy).

Ale grał nietypowo, bo nie szedł do zwarcia (nie wyrobi się z RR) ale czekał i się dobrze pozycjonował. Warriorzy i bestia robiły ścianę, pesti miały kontrolować przebieg wydarzeń a rotterzy łatali dziury. O dziwo wkurzająca taktyka w wykonaniu zespołu bash.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nurgle

Post autor: Pieta » 23 maja 2017, 15:12

Można podejrzeć nowych rottersów do 40k. Mają jakieś skrawki ubranek i można na nich przynajmniej zmieścić barwy klubowe:
https://17890-presscdn-0-51-pagely.netd ... lkers1.jpg
Obrazek
Reszta nowych nurglitów zbyt 40stkowa - https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-1/

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Nurgle

Post autor: bialy » 07 lis 2019, 12:40

Odkopując stary temat i nawiązując do pomysłu [mention]reszka[/mention], że w drugim dublu na mumii dać side stepa - co sądzicie/jak może zagrać taki side step na bestii Nurgla (turniejowo)?

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Nurgle

Post autor: reszka » 07 lis 2019, 14:04

Beznadziejnie:)

Bestia gra mackami, pod żadnym pozorem nie może być przesuwana. Stand firm moim zdaniem jest optymalnym skillem, bo jest na singlu. Nawet w długiej lidze nie bralbym side stepa, pierwszy dubel inny niż 66 to blok, drugi claws.

Nurgle turniejowo ma albo 1 dubla albo 1 stakowanie. I tak musisz się sprężać pomiędzy claw+ mb na warriorze albo liderze. Nie stać cię na luksus dubla na bestii, chyba że lider na jakimś nietypowym układzie skilli.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Nurgle

Post autor: rover » 07 lis 2019, 14:48

[mention]ninjaska[/mention] ja bym zamiast dirty playera sprobowal gdzies wcisnac jeszcze guarda, zeby na pewno outbashowac przeciwnika. To niestety jedyna opcja tego teamu. A bez dirty playera i tak mozesz faulowac, wiec wartosc tego skilla vs drugi guard jest bardzo mala. Guarda po prostu zawsze uzyjesz, w kazdej grze i o wiele wiecej wniesie na boisko. No i na woody dwa guardy sa super, bo jak sie dobrze rozstawisz to war dancer zawsze wpada do klatki na dwoch przeciw. Poza tym wyglada solidnie (jak na nurgla, ktory niestety na niskim TV i tak ssie po maxie niezaleznie od skilli). Mi sie leader na bestii podoba. Ewentualnie mozesz przeniesc go na koze i dac bestii stand firma albo guarda.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nurgle

Post autor: Domingo » 07 lis 2019, 15:15

rover pisze: 07 lis 2019, 14:48 @ninjaska ja bym zamiast dirty playera sprobowal gdzies wcisnac jeszcze guarda, zeby na pewno outbashowac przeciwnika. To niestety jedyna opcja tego teamu.
Odpisałeś na posta sprzed dwóch lat :D
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Nurgle

Post autor: bialy » 07 lis 2019, 16:09

reszka pisze: 07 lis 2019, 14:04 Beznadziejnie:)

Bestia gra mackami...
Przepraszam, wyciąłem za dużo Twojego posta, bo z komórki.
W każdym razie o te macki mi się rozchodzi - pytanie, czy jeśli przeciwnik Cię pushnie, to czy nie bedzie możliwości przestawic się w lepsze miejsce do trzymania mackami?
Przeciwnik będzie myślał, czy nie będzie takiej możliwości, plus to ze będzie musiał Cię bić z przemysłowego miejsca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość