Humans

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Humans

Post autor: Pieta » 01 paź 2018, 08:34

To postać wymyślona w nowej edycji, w której jeszcze nie otrzymała swojej oficjalnej figurki.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 18 paź 2018, 14:30

Co sądzicie o tym star playerze Puggym Baconbreath? Maluję teraz moich ludzi, ale nie wiem, czy zdążę do Warszawy pomalować 12, a myślę, że niziołka, to ja zawsze gdzieś pożyczę :) Trochę mimo wszystko kiepsko mi wygląda zawodnik do rzucania i dodgeowania z lonerem, dlatego będę się sprężał z malowaniem, choć nie ukrywam, że to będzie moja opcja awaryjna...

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 18 paź 2018, 16:39

Ma dodga, wiec Loner nie przeszkadza. Co innego z ladowaniem po rzucie. Tutaj jest jiz sraczka. Ale AV6 + Stunty oznacza, ze jakikolwiek Tackle na boisku zdejmie go najpewniej w pierwszej turze kiedy bedzie mozna go Blitznac. Na mobilna dostawke tez slaby ze swoim MV6. Za 140k zupelnie nie ma sensu. Za ta cene moglby miec chociaz AGI4. 140k = prawie trzech Linemanow, prawie trzy rerolle etc :)

Chyba, ze jedziesz dla beki i zeby pokazac, ze masz jaja i nie boisz sie wystawic niziolka AV6 w Humanach. Wtedy to rozumiem :D
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 18 paź 2018, 21:05

Ja mam problem, że mogę nie domalować mojego 12 zawodnika (kończę piątego), ten niziołek to może być takie rzeźbienie w gównie, a nie kozaczenie:)

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 18 paź 2018, 21:20

Ktos Ci pozyczy. Duzo ludzi ma humanow ;)
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 18 paź 2018, 22:21

Już sobie zrobiłem 6 dodatkowych dni w firmie bez pracy w ciągu najbliższych 3 tygodni, stąd myślę, że jakoś uda mi się te figurki domalować. Jak będzie trzeba, to wezmę i 12 dni bez pracy, by zdążyć :)

Btw. czy widziałeś gdzieś może jakieś rozpiski ustawienia dla ludzi przeciwko szybkim drużynom, takim jak WE i Skaveny? Chętnie bym przed turniejem to ogarnął, ludzie to nie jest rasa, którą często gram, a wziąłem się za nich w ramach nauki malowania, więc i wypadałoby nimi zagrać, gdy ich skończę.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 19 paź 2018, 08:43

Większość teamów ma takie same ustawienia przeciwko szybkim teamom. Najważniejsze, to dobrze pokryć backfield na wypadek potencjalnego Blitza. I nie żeby przez Ciebie nie przebiegli, bo i tak wybiją dziurę jak będą chcieli. Najważniejsze to tak pokryć back field żeby zwiększych prawdopodobnieństwo, że piłka wyląduje w jakiś Twoich strefach, żeby przeciwnik nie mógł się pod nią łatwo podstawić. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, które będą Ci potrzebne: https://fumbbl.com/help:Offensive+Setups

W kontekście rozpisek to masz trochę informacji w pierwszym poście tego topicu. Natomiast ja osobiście w formacie WC grałbym jakoś tak:

Ogre
4x Blitzer: 3x Guard, 1x MB+Tackle
Thrower: Leader
2 Catcher
4 Linemanów
3RR+Apo
1FF

Startowe 5 skilli to MB (żeby nie marnować Tackla jak trafisz w pierwszym meczu na basha), 3x Guard i Leader. Lub zamiast Leadera jeszcze jeden Guard na Ogrze jeżeli czujesz się Humanami ok z 3 rerollami, ale ja wole 4 żeby mieć większą swobodę dodgowania no i nie lubię Ogra. Tak czy siak w drugim dniu meczowym dokładasz, w zależności od bazowego wyboru Guard na Ogra lub Leadera na Throwera i drugi skill na typa z MB. Skille z ostatniego dnia już nie mają znaczenia. Możesz dać Wrestla Linemanom, lub Blocki na Catcherach lub wsadzić gdzieś Kick + coś. Można też pokombinowac zamiast combo MB+Tackle z jakimś dodatkowym Guardem np na Catcherze (moblina dostawka). Ale po licznych dyskusjach z reszką dochodzę do wniosku, że to comboMB+Tackle jest za mocne żeby z niego rezygnować na rzecz kolejnego Guarda, który wnosi znacznie mniej.

Blitzujesz oczywiście tylko typem z MB+Tackle. Więcej Humanom do szczęścia nie potrzeba. Ja w ogóle rozważam powrót do gry Humanami i gdybym nimi jechał na Winter Cup to bym takiej rozpy użył. Nadal to średni team, ale imo można tym fajnie pograć :)

Zedytowałem pierwszego posta i wrzuciłem tam rozpiskę w formacie WC, którą grałbym ja.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 20 paź 2018, 09:40

Dzięki za rozpiskę. Ja chyba pójdę w jednego linemana więcej, kosztem jednego catchera, zrezygnuję też z aptekarza. Martwię się trochę o moją dostawę blitzerów z FW, zamówiłem 3.10 i nadal ich nie ma:) jak mi nie dojdą przed turniejem zagram na dwóch blitzerów i stworzę drużynę grającą na faule z dirty playerem i jak starczy pieniędzy, to z łapówką.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 20 paź 2018, 20:53

Powiedz mi Rover, co myślisz o tym, by w rozpisce, o której piszesz zagrać bez aptekarza. Czy uważasz, że w praktyce turniejowej lekarz jest naprawdę tak bardzo potrzebny? Ja nie mam doświadczenia, bo gram w sumie tylko na PS4, a w realu grałem tylko raz ostatnio krasnoludami, które tak łatwo z boiska nie schodzą.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 21 paź 2018, 15:50

Apo jest fajny, bo jak dostaniesz dwonek na ktoryms waznym zawodniku to mozesz uzyc Apo i on zostanie na boisku ze stunem. Apo to takie 0,5 dodatkowego zawodnika troche. Nie jest niezbedny i mozna go zamienic na Linemana, ale zazwyczaj 12 gosci styka. Nie ma na to zasady, duzo zalezy od kosci. Dostaniesz w pierwszej turze KO albo Cas na Blitzerze to bedziesz mowil "moglem wziac apo" a jak Ci wyczyszcza w ogole troche team to powiesz "moglem wziac 13-go typa" :)

Jak gadalem z chlopakami o tej rozpie to jeszcze powoedzieli, ze mozna zamienic MB na Frenzy, a Guard z Ogra zamienic na Block na Throwerze i np wywalic Leadera. To na pewno do rozwazenia, kwestia stylu gry i preferencjim troche jak z Apo :)
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości