Humans

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: reszka » 21 paź 2018, 16:55

Jak dla mnie 12 z apo jest dużo lepsze niż 13 bez apo. Kwestia zapamiętania, kiedy używać efektywnie apo.

Większym wyzwaniem jest, czy grać na 11 z apo czy 12, ale u humanów to nie problem.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 21 paź 2018, 21:57

Mi o co innego chodzi z tym APO, bo ja bym pomyślał o takiej rozpisce jak poniżej nastawionej bardziej na faulowanie. Jak gram WE staram się brać bribe (choć oczywiście przede wszystkim wizarda), by jakoś wyrównywać skład osobowy na boisku i nie wychodzi to źle. Teraz ludźmi będę próbował grać po raz pierwszy (prócz prób na PS4), a w świecie wirtualnym gra nimi na faule nie wygląda tak źle. Jak już dwóch zawodników się ściągnie, to nawet ta czerwona kartka dla linemana, której wcale nie musi dostać, nie wygląda tak źle.

1x Ogre 140.000
4x Blitzer: 2x Guard, 1x MB+Tackle 360.000
1x Thrower: Leader 70.000
1x Catcher 60.000
5x Lineman 250.000 1x dirty player
2xRR
1x bribe
2xFF
Zawodnicy 880.000
Rerolle: 100.000
Bribe: 100.000
FF: 20.000

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 29 lip 2019, 14:28

Ja dwa turnieje humanami w formacie WC gralem tym i dziala:

1x Ogre (Guard)
4x Blitzer (3x Guard, 1x Tackle)
2x Thrower (2x Block)
1x Catcher
5x Lineman (Guard, Kick)
3RR

Guarda z Linemana mozna zamienic na MB na Tacklerze (imo kwestia preferencji jeden turniej gralem z MB, drugi z Guardem i imo piaty Guard lepszy), a 13-go typa na Apo (tez kwestia preferencji, ja gralem akurat dwa razy z Apo i uwazam, ze lepiej ratowac Blitzera niz miec w rezerwie trzynastego typa). Z Griffem nigdy nie gralem i raczej nie bede, chociaz wiem, ze jest zajebisty to dla mnie za bardzo yolo stawianie wszystkiego na jedna karte :)

Ktos ma jakies inne fajne pomysly na zlozenie ludzi?
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 25 sie 2019, 10:51

Tak się dziś zacząłem zastanawiać pod kątem nowych reguł na Euro nad pewnymi modyfikacjami w składzie odnośnie skilli. Teraz będzie nieco mniej skilli przypadających na drużynę i myślę nad tym, by dać jednego więcej guarda do drużyny ludzi, co może dać pewną przewagę nad mniej wyskillowanymi drużynami (ludzie moim zdaniem tak bardzo nie odczują nowej zmiany zasad). Do tej pory miałem na 3 blitzerach guardy, a na ostatnim stack tackle + mb. Jako, że obecnie stacków nie będzie, a zostaje na blitzerze sam tackle może warto byłoby dać czwartemu blitzerowi guarda, a zwyczajnie linemanowi zostającemu z tyłu tackla.

Plusem na pewno jest to, że dajemy blitzerowi bardziej wartosciowego dla niego skilla, a rezygnujemy z tackla, który bez mb, będzie miał mniejszą siłę rażenia. Minusem jest to, że lineman nie ma bloka i jest zawodnikiem wolniejszym. Co myślicie?

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 19 wrz 2019, 18:51

Pierwsza zasada BB: donies pilke na przeciwna linie TD wiecej razy niz przeciwnik.

Druga zasada BB: bez Tackla nie wychodz z domu.

Wywal Griffa i bedziesz mial czwarty Guard na Ogrze. Griff jest przereklamowany oraz imo uwstecznia skillowo.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: Mentos » 16 gru 2019, 00:54

rover pisze: 19 wrz 2019, 18:51 Pierwsza zasada BB: donies pilke na przeciwna linie TD wiecej razy niz przeciwnik.

Druga zasada BB: bez Tackla nie wychodz z domu.

Wywal Griffa i bedziesz mial czwarty Guard na Ogrze. Griff jest przereklamowany oraz imo uwstecznia skillowo.
Gram z Griffem, bo gry z nim sprawiają mi radość :) Ale faktem jest, że niedługo wywalę Griffa, bo chcę zmienić coś w swoim życiu i przesiadam się na dwarfy 8-)

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 16 gru 2019, 08:13

Mentos pisze: 16 gru 2019, 00:54
rover pisze: 19 wrz 2019, 18:51 Pierwsza zasada BB: donies pilke na przeciwna linie TD wiecej razy niz przeciwnik.

Druga zasada BB: bez Tackla nie wychodz z domu.

Wywal Griffa i bedziesz mial czwarty Guard na Ogrze. Griff jest przereklamowany oraz imo uwstecznia skillowo.
Gram z Griffem, bo gry z nim sprawiają mi radość :) Ale faktem jest, że niedługo wywalę Griffa, bo chcę zmienić coś w swoim życiu i przesiadam się na dwarfy 8-)
Nie wiem czy najlepszym kierunkiem zyciowych zmian jest wyzbycie sie przyjaciol, ale to Twoj wybor!
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: NairoD » 16 gru 2019, 08:57

rover pisze: 16 gru 2019, 08:13
Mentos pisze: 16 gru 2019, 00:54
rover pisze: 19 wrz 2019, 18:51 Pierwsza zasada BB: donies pilke na przeciwna linie TD wiecej razy niz przeciwnik.

Druga zasada BB: bez Tackla nie wychodz z domu.

Wywal Griffa i bedziesz mial czwarty Guard na Ogrze. Griff jest przereklamowany oraz imo uwstecznia skillowo.
Gram z Griffem, bo gry z nim sprawiają mi radość :) Ale faktem jest, że niedługo wywalę Griffa, bo chcę zmienić coś w swoim życiu i przesiadam się na dwarfy 8-)
Nie wiem czy najlepszym kierunkiem zyciowych zmian jest wyzbycie sie przyjaciol, ale to Twoj wybor!
Co ty, rover. On po prostu bierze przyklad z celebryty Domingo wyznaczajacego nowe trendy w BB 🤣
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Humans

Post autor: rover » 10 lut 2020, 17:53

No to jestem po turnieju zagranym humanami na Griffie. Szalu nie bylo, ale wstydu tez nie (4/0/2), ale jest kilka przemyslen.

Przede wszystkim rozpa z Griffem bardzo zmienia ten team, szczegolnie na ATV. Wchodza 3 Guardy zamiast 5 i nie ma killera. Nie ma tez Ogra, co pokazalo mi jak trudna jest obrona humanami bez typa z S5 na srodku boiska. Griff z S4 pelni w teamie zupelnie inna role i niestety musi trzymac sie z tylu, co sprawia, ze w praktyce broni sie samymi typami S3.

Bardzo to przypomina gre Dark Elfami tylko ma sie AGI3. Lewaruja to troche 3 Guardy, ale majac poltora rerolla (jeden plus Leader) raczej sobie nie poskaczemy. Na szczescie na ATV wchodza jeszcze 3 bloki na liniowych, wiec mozna sie od biedy ratowac jednokostkowymi blokami zamiast unikow.

Humani z Griffem maja wysoki potencjal do scorowania. Wygrane mecze polecialem 4:0, 3:0, 2:0 i z Elficiem 1:0, ale z tam to byly juz szachy na maxa.

Przegrane dwie z troche inna historia. Z Leonem 0:2 (amazonki na Roxanie). W tym meczu mialem na poczatku troche farta, ale od 6 tury juz nie mialem nic do powiedzenia. Szybko stracilem Griffa na Dodgu i na druga polowe rozstawialem sie w 10 , juz z tylko dwoma Guardami i 2RR. W pierwszej polowie zalatwila mnie Roxa, w drugiej po prostu ugrzelem w amazonkach, jak dodatkowo na samym poczatku polecial mi jeszcze jeden Guard i Leon mnie rozpykal bez problemu. Z perspektywy czasu tez bym troche inaczej ten mecz zagral, a i w 16 turze na maxa zjebalem, bo nie podstawilem do roxy dwoch wolnych liniowych i ona mi przyscorowala na 0:2 po przeniesieniu pilki przez cale boisko (ale to byl czwarty mecz i juz za bardzo nie ogarnialem).

Z Elkolakiem bylo troche inaczej, bo tutaj 1:2, ale tam caly mecz mialem w miare pod kontrola, bo i Griff sie nie zabil. Calosc spotkania byla dosc wyrownana i troche zabraklo mi w kluczowych momentach farta, a Elkolak doskonale wiedzial jak to wykorzystac. Natomiast ten mecz pokazuje jeden paradoks rozpy na Griffie. Atak jest banalny (jezeli Griff zyje), obrona na serio ciezka. Szczegolnie vs solidny bash, ktorego nie mozemy naklepac Guardami. Rozpa z Griffem vs rozpa bez Griffa zabiera cala stabilnosc tego teamu i sprawia, ze wszystko gramy bardziej yolo. Ja sie czulem jakbym mial zmutowanego Guttera Runnera z Lonerem w teamie, no to daje jakis tam obraz sytuacji.

Gdybym mogl zagrac turniej w tym formacie jeszcze raz to zdecydowanie pojechalbym bez Griffa. Ale na Euro chyba jednak probowalbym szczescia Griffem. Tam inne teamy beda bardzo obciete i jednak na euro to juz jest roznica 4 Guardy z Ogrem vs 3 Guardy z Griffem. Niby mniej rerolli i nie ma Apo, ale jednak Ogr z Guardem jest duzo slabszy niz Griff. Musialbym jeszcze pograc zeby napisac wiecej. Natomiast mozna ta rozpa grac bezpiecznie tylko to na serio wymagajaca druzyna. Moim zdaniem nie na podium masterow, ale grac sie jak najbardziej da. Nie ma dobrych paringow, ale nie ma tez wielu slabych.

Najtrudniejsze paringi to beda (kolejnosc losowa): woody, darki, amazonki, krasie. Reszte jakos da sie imo ogarnac.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Humans

Post autor: leon » 20 sty 2021, 09:40

Ostatni awans u liniowego. Nie wypadł dublet i nie wezme leapa. zastanawiam sie co normalnego wziac. fend? a moze strip ball jednak?

ma +ag, dodge, +ag, blok, +sila
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości