Demony Khorna

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Misiek
rekrut
Posty: 86
Rejestracja: 11 lut 2019, 14:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Demony Khorna

Post autor: Misiek » 13 maja 2019, 14:59

Zgodzę się ze wszystkimi wadami Khorne'a, które Reszka wymienił :) Zagrałem nimi 2 turnieje, teraz kończę sezon w lidze i nie jest lekko.

Za to muszę powiedzieć, że dają też dużo radości (o ile mnie kostki nie dymają, a niestety robią to często...)! Myślę, że ogranie to słowo klucz przy tej drużynie. Bloodthirster jest kluczowy i czasami nie warto nim szarżować na największe zagrożenie, a zrobić blitz tak, by w ramach pusha/przebicia wbić się znowu pomiędzy swoich ziomków.
Kontrolowanie tego, by nie poszedł na jakąś flankę i przez resztę meczu bił liniowego czy wracał (lub nie, bo bez blitza idzie na 4+) do akcji przez 2-3 tury nie jest proste. Wydaje mi się, że idzie mi coraz lepiej, błędów ciągle sporo, ale to też nieogranie moje ogólnie :)

Wydaje mi się, że Block na nim turniejowo jest lepszy niż MB. Przerzutów jest mało, a zdecydowanie za często mi się wywracał, bo rzuciłem czachy/double block stojąc w miejscu. Do tego lepiej powala Big Guyów przeciwnika, którzy nie mają tego skilla, a co by nie mówić: to ma robić.

Bloodletter z Sure Hands - must be. Ktoś piłkę podnieść musi, a koleś bez frenzy jest do tego idealny, bo jak ktoś przy nim stanie, to blitz z rogami i już mamy wolnego piłkowego, który biegnie dalej. I żaden głupi goblin ze Strip Ballem nam nie straszny! (dobra, najważniejsze jest to, że nie zabiera RR drużyny...)

Heraldzi w zwarciu, to w zasadzie Pit Fighterzy. Groźniej wyglądają, ale to wszystko. Blitz najczęśniej robi duży demon, więc nie ma co ich gloryfikować. Co powinni robić? Mieć Guarda, bo mają dostęp do S z bazy. Ot wszystko :)

Pit Fighterzy - Liderowi mówimy stanowcze tak. Reszta to Blocki. Olać Kick (przeciwnik i tak wróci na środek, nie ma się co oszukiwać). DP? Może, jeśli się bardzo lubi kopać tych na ziemi. Z tym, że te 4 blocki to must be w drużynie. Nie da się grać na 2RR+1RR za lidera nie mając 4 blocków.


Tak na koniec: te wszystkie minusy z którymi się zgodziłem, da się wyeliminować do pewnego stopnia grając, grając i jeszcze raz grając. To drużyna, gdzie da się dużo ugrać, ale najpier trzeba przegrać ze 30-40 gier. A to mocno zniecęca :)

Wisienką na torcie w graniu Khornem jest strach przeciwnika, który rozkłada się naprzeciwko, patrzy w Twoją rozpiskę i mówi "Co ten skurwol robi?!" Bezcenne :)
Khorne 2023:
Czaszki dla tronu czaszek!

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Demony Khorna

Post autor: Kretonal » 15 maja 2019, 11:52

"Wisienką na torcie w graniu Khornem jest strach przeciwnika, który rozkłada się naprzeciwko, patrzy w Twoją rozpiskę i mówi Co ten skurwol robi?!"
A Ty mu odpowiadasz: nie umie przebić goblina 8-)

To jest bezcenne ;)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Misiek
rekrut
Posty: 86
Rejestracja: 11 lut 2019, 14:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Demony Khorna

Post autor: Misiek » 15 maja 2019, 12:56

Zabił goblińskiego pilarza ostatnio, więc już poznał smak goblińskiej krwii! On po prostu w duszy jest elfem, co pokazał w ostatnim meczu robiąc intercepta i dwa TD :)

Na turnieje coraz bardziej skłaniam się do dawania mu Blocka, a nie MB. Coś co wszyscy widzą, to brak stabilności w tej drużynie, a ten Block baaaardzo mocno stabilizuje tego kluczowego zawodnika. Niby przepak, niby morderca, ale cały czas trzeba mu dawać obstawę, bo jak on zejdzie, to tak jak napisał Reszka, niewiele więcej da się już zrobić w meczu. Zacząłem robić Blitzy w stronę mojej połowy i to się sprawdza. On nie musi być z przodu, ba, nawet nie powinien w pierwszych fazach meczu! Doskocz, przywal, odskocz. Najlepsza taktyka na Bloodthirstera!
Khorne 2023:
Czaszki dla tronu czaszek!

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Demony Khorna

Post autor: Marcepan » 15 maja 2019, 13:09

Misiek pisze: 15 maja 2019, 12:56 Zabił goblińskiego pilarza ostatnio, więc już poznał smak goblińskiej krwii!
Gdyby nie to +3 do przebicia pancerza od samego pilarza, to by nie zabił :P

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 664
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Demony Khorna

Post autor: KapitanStokczan » 15 maja 2019, 16:48

Ta drużyna jest zjebana i to na maxa za to ją lubię :) Jak denerwujesz się bo liczysz na strzałkę, żeby typa wyjebać ww trybuny a tu 2 słoneczka.
Dużo fanu dużo nerwów, tylko drodzy Ci zawodnicy strasznie :(
NAF 25276

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Demony Khorna

Post autor: Marcepan » 15 maja 2019, 18:13

jak wypadną Ci 2 słoneczka to tez wypada w trybuny :D huehuehuehue takie małe czepianie się

Awatar użytkownika
Misiek
rekrut
Posty: 86
Rejestracja: 11 lut 2019, 14:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Demony Khorna

Post autor: Misiek » 15 maja 2019, 20:04

Marcepan, otóż nie wypada, jeśli jest dwa pola od linii! I nawet nie wiesz jak często wypadają dwa słonka akurat wtedy, kiedy jesteś te głupie dwa pola od krawędzi i naprawdę chcesz typa wypchnąć z boiska...

Ja nie mówię, że przy tej drużynie nie masz czasami ochoty odebrać sobie życia... Ale są też dobre momenty! Jak np wypchnięcie kogoś z połowy boiska!
Khorne 2023:
Czaszki dla tronu czaszek!

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 664
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Demony Khorna

Post autor: KapitanStokczan » 15 maja 2019, 21:25

Misiek pisze: 15 maja 2019, 20:04 Marcepan, otóż nie wypada, jeśli jest dwa pola od linii! I nawet nie wiesz jak często wypadają dwa słonka akurat wtedy, kiedy jesteś te głupie dwa pola od krawędzi i naprawdę chcesz typa wypchnąć z boiska...

Ja nie mówię, że przy tej drużynie nie masz czasami ochoty odebrać sobie życia... Ale są też dobre momenty! Jak np wypchnięcie kogoś z połowy boiska!
Epic play! Lubię to :)
NAF 25276

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Demony Khorna

Post autor: Marcepan » 15 maja 2019, 22:08

[mention]Misiek[/mention] no tak, nieprzemyślałem tego ze jest 2 pola od krawędzi :/

stikman
liniowy
Posty: 1090
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Demony Khorna

Post autor: stikman » 15 maja 2019, 23:34

Marcepan pisze: 15 maja 2019, 22:08 @Misiek no tak, nieprzemyślałem tego ze jest 2 pola od krawędzi :/
Bo Ty mój drogi nie masz do czynienia za często z takimi sytuacjami ;)
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości