skaveny

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: scaveny

Post autor: reszka » 14 paź 2019, 21:05

Nie planuję grać szczurami, ale podczas turnieju na WC koleś grał szczurami bez rat ogra, na 4 blitzerach którzy 2 dnia dalej nie mieli żadnego skilla a metodologia jego gry to było typowe na aferę.

Skłoniło mnie to do przemyśleń i wyszło coś takiego, przy czym od razu zaznaczę, że szczurami grać nie umiem za bardzo. Ja jestem graczem, który widząc silny punkt drużyny maxuje go jak może a reszta nich się wali. U szczurów jest to gra na na aferę, więc moja koncepcja gry na aferę.

blitzer
blitzer
thrower - lider
gutter
gutter
gutter - guard
gutter - wrestle+strip ball
liniowy
liniowy
liniowy - kick
liniowy
Hakflem Skuttlespike - czyli gutter na sterydach (siła 3, 9 ruchu, dzięki mutacjom 5 AG przy najważniejszych rzutach, dodge).

12 zawodników, 2 RR plus lider.

Plan prosty, kopnąć daleko i zaatakować 5 zawodnikami zanim zdąży ustawić pancerną klatkę. Jeśli nawet na szybko coś złoży, to albo wbić się strip ballem na 2 przeciw (tutaj są przerzuty) albo hakflemem na sporych szansach na 1 kości.

W meczu kopać będę zapewne 2 razy, wystarczy że 1 raz wyjdzie.

Jak grałem teraz chaosem to pojedyńcza bestia z guardem dawała mi tak dużo, jak grałem podziemiem to moim Krychowiakiem był goblin z guardem.

Guttek z guardem jako potencjalna pomoc przy wariactwach 2 poprzednich planów może być nieoceniony, a ja i tak mogę dobrać dublet.

Kick na liniowym bo to najbezpieczniejsze miejsce. Jeśli przeciwnik wybierze wykop, koleś trafia na rezerwę, dzięki czemu ma ogromne szanse na 2 kopnięcia w meczu.

czy jest u nas jakiś grać szczurów który potrafiłby to ocenić?
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: scaveny

Post autor: Inkq » 14 paź 2019, 22:26

To daje rade tylko inny styl gry, tylko bralbym jednego guttka z blokiem zamiast guarda. Sa ekipy bez takla i wtedy jest ekstra.

[mention]reszka[/mention]
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: scaveny

Post autor: MarkusNord » 15 paź 2019, 08:30

Miałem podobny koncept na rok przed wyjazdem do Dornbirn ale nie miałem okazji przetestować.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: scaveny

Post autor: rover » 16 paź 2019, 19:32

Jak czytam takie rzeczy to tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze nigdy nie bede gral skavenami :D
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: scaveny

Post autor: reszka » 16 paź 2019, 21:58

rover pisze: 16 paź 2019, 19:32 Jak czytam takie rzeczy to tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze nigdy nie bede gral skavenami :D
bzdury, grasz goblinami a to to samo. Tylko że szczury to robią na poważnie a ty bierzesz słaby zespół żeby mieć wymówkę jak przegrasz i nabijać się z przeciwników jak wygrasz, pić piwo i olewać każde niepowodzenie.

Ale metodologia ta sama, odjebać coś głupiego, liczyć że wyjdzie raz w meczu i do przodu. Problem jest taki, że musisz być naprawdę dobrym graczem, żeby "głupie" było opłacalną taktyką a nie samobójstwem. A po meczu będziesz słuchał jak przeciwnik ciśnie, że dostał blitza na 2 przeciw i wypadło źle. Jeśli próbujesz 9 razy, to raz statystycznie wyjdzie. Raz wystarczy.

Kolesiowi na WC mówiłem, że w PL nie mamy wybitnego trenera szczurów i żeby podjechał na nasz turniej zaprezentować co potrafi. Bo faktycznie u nas nie grałem jeszcze przeciwko komuś kto potrafi grać racjonalnym bullshitem.

Ale się mądrzę, a sam nie potrafię tym grać. Może opcja bardziej stabilna, na rat ogrze, blitzerach z guardem i tackle jest lepsza.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: scaveny

Post autor: rover » 16 paź 2019, 22:25

To nie tak. Ja gralem goblinami, bo chcialem stunty cupa. Autowymowka po przegranym meczu i najebka byly po prostu w pakiecie z teamem jako bonus! :D

A tak na serio jestem konserwatywnym goblinem, ktory gra zachowawczo i nie na yolo. Tylko Ty nie miales okazji tego zobaczyc, bo wytlukles mi team w cztery pierwsze tury :D

To co piszecie o szczurach ma w ogole bardzo duzo sensu. Po prostu to nie jest team dla mnie. Co innego granie teamem z duzym RNG, a co innego teamem wymagajacym turbo yolo od pierwszej tury :D
Ostatnio zmieniony 16 paź 2019, 22:28 przez rover, łącznie zmieniany 3 razy.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: scaveny

Post autor: leon » 16 paź 2019, 22:25

Mnie kusi zeby zagrac kiedys takim bullshitem. Ale jakos rzucanie na dwoch przeciw mnie zniecheca.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: scaveny

Post autor: Inkq » 16 paź 2019, 22:30

reszka pisze: 16 paź 2019, 21:58 Może opcja bardziej stabilna, na rat ogrze, blitzerach z guardem i tackle jest lepsza.
Nie jest. Bo szczurami musisz szukac luki i kombinowac tam gdzie przeciwnik sie nie spodziewa i poplenia bledy. AV7 i brak AG4 na wszyskich szczurach nie pozwala na spokojna i cieprpliwa gre.
Rat ogr zawodzi duzo czesciej niz podniesienie pilki z pod nog przeciwnika.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
ninjaska
rezerwowy
Posty: 697
Rejestracja: 07 cze 2013, 09:41

Zdobyte trofea

Re: scaveny

Post autor: ninjaska » 19 paź 2019, 13:58

[mention]mbCARMAC[/mention] Moim zdaniem niezle Ci idzie szczurami, moze podzielisz sie doswiadczeniami?
Czasem radośni, a czasem wredni
To my Gamonie idziemy tędy!

mbCARMAC
rekrut
Posty: 296
Rejestracja: 24 wrz 2016, 08:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: scaveny

Post autor: mbCARMAC » 23 paź 2019, 00:09

[mention]ninjaska[/mention] nie wiem, co to format Euro. Gram tylko standard i tylko na tym się trochę znam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości