skaveny

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: skaveny

Post autor: Oren » 30 lis 2020, 15:25

Wszystko zależne od ilości umiejętności które możesz wydać. Ligowo jeden z pierwszych skilli na liniowych, wymusza na przeciwniku inne rozstawianie się cyzli po prostu przeszkadza mu to w grze. Turniejowo to już zależne od ilości możliwich skilli. Na mistrzostwa świata nie wziąłem kicka bo wolałem jednak przeżywalność. Czy żałuje? Ciężko powiedzieć. Teraz zamierzam nieco więcej pograć szczurkami więc pewnie będę kombinował. Ale zaznaczam, ligowo must have!
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: skaveny

Post autor: reszka » 30 lis 2020, 18:28

turniejowo moim zdaniem też.

Powiem więcej, moim zdaniem jest to jedyna drużyna, w której jest to wybór konieczny.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Haram
rezerwowy
Posty: 508
Rejestracja: 15 lip 2019, 19:29

Zdobyte trofea

Re: skaveny

Post autor: Haram » 30 lis 2020, 19:49

Dzięki. A odnośnie używania kick jeszcze jakieś przemyślenia?

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: skaveny

Post autor: rover » 30 lis 2020, 23:30

Haram pisze: 30 lis 2020, 11:39 Jakie są wasze doświadczenia że skillem kick na scavenach? Czy warto uwzględnić w rozpisce turniejowej? Kiedy warto kopać pod linię TD, a kiedy krótkie wykopy?
Zalezy od draftu. Jak masz 6 skilli to kick jest ok, mozna wtedy z jednym gutter runnerem golym latac. Jezeli masz 5 skilli to raczej ciezko kicka zmiescic.Bo potrzebujesz guarda i tackla na blitzerach i dwa gutter runnery z blokiem i wrestlem (a nawet trzy) i przydalby sie jeden z side stepem. Inaczej Cie tackle pozamiata. To jest to co Oren o przezywalnosci napisal. Jeszcze turniejowo przed kickiem bralbym juggernauta na rat ogrze. W lidze kick na pierwszym liniowym, ktory wylevelujesz bierz zawsze.

Generalnie kick na skavenach czy woodach wygra ci jedna gre z 5 na turnieju tak po prostu za free. Bo bedzie blitz z dobrym bouncem, bo trafisz na bashyste, ktory nie ogarnia. Ale musisz byc uzbrojony jeszcze na pozostale 4-5 meczy. Trafisz 3 razy na agi teamy z tacklem i nara.

Wiec ja sie nie zgadzam, zeby kicka brac zawsze. Mysle, ze trzeba sie zastanowic zamiast czego on wchodzi i jaki jest draft. I pisze to po graniu z kickiem bardzo dlugo szybkimi teamami. Ale ja jestem czerstwym konserwatysta, a skavenami trzeba grac troche yolo, wiec na pewno sa hardcorowcy, ktorzy graja z nim zawsze.

Co do kopania to na agi teamy kopiesz blisko na boki i liczysz na blitz. To tez wymusi potencjalnie sformowanie screena/klatki z jednej strony boiska/przy linii, a masz ogra z frenzy, wiec dobrze dla Ciebie. Chyba ze przeciwnik sie jakos glupio wystawi w stylu jeden typ z tylu, a reszta przy LoS to wtedy kop w rog daleko. Bardzo trudno bedzie mu zmontowac klatke albo screen przeciwko gutkom jezeli sie zle wystawi i wymusisz moze 3-4+ passa albo karkolomna probe zabezpieczenia pilki, a w skavenach w zasadzie tylko to chodzi. Na wolne teamy raczej zawsze kop daleko w rog i probuj sie dobrac do pilki zanim sie klatka na srodu sformuje. Dzieki teamu dzielisz przeciwnikowi zespol, w najgorszym przypadku na pol, a w najlepszym masz typa z pilka i dwoch statystow przed soba, co oznacza TD w nastepnej turze. Nawet jak nie zabierzesz pilki od razu to jestes bardzo szybki i bedziesz mial z dwie tury, zeby cos wyrzezbic zanim sie wszystko wroci, a szczury zaczna ginac. Ale jak sie wszystko wroci, to tez dobrze, bo typ bedzie musial cisnac jakims slimakiem przez cale bojo. Ewentualnie wymusisz jakis bieg z pilka na pale, ale jezeli tak to raczej juz masz td ;)
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: skaveny

Post autor: Inkq » 23 sty 2022, 11:40

Ratogr, nowe zasady, turniejowo.

Brac go z Juggernaute, lepiej miesc wiecej limenanow a moze sprobowac z Glartem?

Kminie rospiske na Goat Cup i mam zagwozdke.

@rover , @Tomek Kos
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: skaveny

Post autor: reszka » 23 sty 2022, 12:19

Nie brać.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: skaveny

Post autor: Inkq » 23 sty 2022, 12:33

reszka pisze: 23 sty 2022, 12:19Nie brać.
Tak mi wychodzilo w testach na fumblu. Dziekowac.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: skaveny

Post autor: Marcepan » 23 sty 2022, 18:36

@Inkq weź też pod uwagę to, że ratogre jest jedynym big guyem który ma możliwość w razie konieczności (poświęcając swojego ziomka) ZAWSZE wykonać zadeklarowaną akcję jeśli wyrzuci 1 na Animal savegery :P, wiaodmo że jest to bardzo sytuacyjne, ale możesz go zostawiać solo, a w razie konieczności wykonania ważnego blitza dostawić liniowego szczura obok i masz pewniaka za ratogr nawet na rzucie 1 wykona tego blitza ;)

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: skaveny

Post autor: reszka » 23 sty 2022, 21:47

Nie brać.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: skaveny

Post autor: rover » 23 sty 2022, 22:02

Ja nie gralem duzo skavenami. W competitive na fumbblu gralem bez rat ogra. Kilka meczy zagralem z nim na zasady Wroclawia.

On zupelnie zmienia to jak sie gra tym zespolem, bo tak na serio trzeba nim co ture blitzowac lub bic. To niestety wymusza nieoptymalne blitze - blitzujesz cos sensownego z perspektywy rat ogra, ale nie najlepszego z punktu widzenia driva. Szczegolnie w obronie to boli. No i to big guy, drogi, zawodny z av8. Mimo, ze nie ruszalem sie ogrem poza blitzem/blokiem to w kazdym meczu mi zabijal 1-2 szczurki.

Z plusow to przydaje sie przy jednoturowkach vs silne zespoly. I czasami wybije jakas dziure przydatna lub narobi zamieszania. Ciezko go obejsc, ma chwytny ogon i niezle pierdolniecie z bazy.

Ale to nie jest tak jak @reszka pisze, zeby go nie brac i juz. Jest na fumblu kilku doskonalych trenerow, lepszych skavenami niz ja i reszka razem wzieci, ktorzy graja z rat ogrem i swietnie sobie radza. Ten team z rat ogrem to po prostu inny team. To ze ktos nie lubi grac z ogrem to nie znaczy, zeby kazdy powinien grac bez niego.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości