Norsi

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domelski
rezerwowy
Posty: 616
Rejestracja: 25 sty 2019, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Norsi

Post autor: Domelski » 09 paź 2019, 20:21

[mention]stikman[/mention] masz racje, ubolewam nad tym, że Norsi siedzą w 1 tierze i jest tylko 100pkt na dodatkowe umiejętności. Jeszcze niedawno miałem nadzieje, że jak mało osób gra Norsami i nie siedzią w czołówkach lig/turniejów to może do tiera 2 wpadną ale niestety 40pkt w aktualnym Swissie mniej :(. Must have na ulfach bloki. Jak dla mnie dodge na Catcherze się przydaje niezależnie od tego z kim gram. Zostają Berki i mając tackle przyda się na skaveny i elfy ale już na bashowe ekipy rzadko. Guardy bardziej uniwersalne i korzystam z nich niezależnie od rasy z którą gram. Jakby było więcej pkt. na pewno bym się zastanawiał na tackle, sure hands i strip ballem.
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: reszka » 09 paź 2019, 20:48

stikman pisze: 07 paź 2019, 22:21 granie "kto pierwszy pęknie", a z innymi rasami mając samemu AV7 nie jest łatwo nie pękać :)
Dokładnie jak napisałeś. Cała gra norską to zapamiętała agresja. Norska to najbardziej agresywny team w całym BB, jeżeli choć na chwilę się zastanawiasz czy bić, to już jest wskazówka żeby zmienić rasę.

Amazonki, bretka, ludzie - jak im coś nie pójdzie, to mają plan B. Mogą na chwilę ustąpić, przegrupować się i wrócić do walki. Norska nie, jeśli padnie cię więcej niż przeciwnika to szanse na powrót są niewielkie. Dlatego jeśli tio ona bije będzie dobrze, jeśli ją biją będzie źle. Nie ma planu B.

Taką namiastką planu B jest biegacz z dodgem, ale poza tym opcje się kończą.

I ok, jeśli skilli jest za mało, to plan A może nie wypalać i wtedy norska nie zadziała. Ale częściej jest to wina gracza, który nie maksymalizuje liczby bloków.

Ja kiedyś spróbowałem dać berserkom pilling on - taki zamysł na maksymalizację damage - kładę go starając się zwiększyć szansę na kontuzję, potem przeciwnika albo powalę innym albo pcham w kierunku tych leżących i ze skilla "na nogi" walę ponownie wykorzystując pilling on. Na papierze to jakoś brzmi, ale w praktyce się nie sprawdziło.

Jednak moim zdaniem albo idziesz w kierunku maksymalizacji damage albo zmień team. Unik na biegaczu jest jedynym kompromisem, który dopuszczam.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Balon
rezerwowy
Posty: 633
Rejestracja: 16 wrz 2017, 08:44

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: Balon » 12 lut 2020, 10:58

Co sądzicie na EURO o czymś takim:

2 x Berserker - Guard,
2 x Wilk - Blok
7 x Liniowy
Wilhelm Chaney
2 x RR
+ 1 ff

Po ostatnich doświadczeniach z yetim zastanawiam się czym go zastąpić ;)

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: reszka » 12 lut 2020, 11:17

Mało cię.

Bez yetiego z MB nie da się grać. Ktoś musi polować na Mumie przeciwnika.

A że zawodzi - miałem teraz na Bricku 2 warriorów z claw+MB. W 6 meczach zadali łącznie 2 kontuzje.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: Warrior1980 » 12 lut 2020, 12:19

Zdecydowanie norska be yetiego to raczej słaby skład. Wilhelm raczej nie jest potrzebny, Norska potrafi sobie wypracować dobrą pozycję do szybkiego ataku (runner Mov7) przez porozpychanie przeciwników poprzez frenzy.

Na zasady Eurobowl zdecydowanie brakuje tackla - wysyp elfów i innego dodgującego tałatajstwa.

Co do pękania pancerzy to nie jest problemem Norski grać w osłabieniu - to standard. Osłabienie 1-2 zawodników jesteś w stanie zrekompensować większą siłą (względem większości zespołów). Co do skilli to niestety dylematem jest zawsze ilość guardów kosztem blocków u wilków...

A co do psychiki to cóż - musisz zaakceptować że raz na powiedzmy 8-10 meczów stajesz się biernym widzem...

stikman
liniowy
Posty: 1089
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Norsi

Post autor: stikman » 12 lut 2020, 14:42

Ja dzielę swoje życie na przed używaniem Yetiego z clawem i po.
Jak raz nim zagralem to zawsze zaczynałem budować roster od niego.
Polecam runnera z dodgem - taki dodger daje dodatkowe możliwości przyłożenia.
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
TomB
rekrut
Posty: 121
Rejestracja: 14 lut 2019, 19:47

Re: Norsi

Post autor: TomB » 12 lut 2020, 14:48

Mi się sprawdza:
Yeti MB
Wilk 2xblock
berk guard
berk
runner dodge
runner
4x line

Boomer

2rr
Obrazek

Awatar użytkownika
Balon
rezerwowy
Posty: 633
Rejestracja: 16 wrz 2017, 08:44

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: Balon » 12 lut 2020, 16:17

Dzięki chłopaki za porady, zwłaszcza że odpowiedzieliscie na kilka pytań, których nie zadalem :D
Ja ostatnio gralem:
2x berk guard
2x wilk blok
Runner dodge
Yeti
6× liniowy
2 gr
A po
Niestety przy 6 pozycyjnych i 5 skilach z czegoś trzeba zrezygnować.....
Myślę o zamianie jednego guarda na tackla i jednego bloka na guarda

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: reszka » 12 lut 2020, 16:30

Sorry, ale ja rozpiskę zaczynam od:
1. MB na yeti
2. co tam sobie chcesz.
...
...
...
x. co tam sobie chcesz.


Nie wolno niedoceniać dodge na runerze. Nie jest must have, ale jest mega mocnym skillem.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Norsi

Post autor: leon » 12 lut 2020, 18:07

Balon pisze: 12 lut 2020, 10:58 Co sądzicie na EURO o czymś takim:

2 x Berserker - Guard,
2 x Wilk - Blok
7 x Liniowy
Wilhelm Chaney
2 x RR
+ 1 ff

Po ostatnich doświadczeniach z yetim zastanawiam się czym go zastąpić ;)
chcialbym trafic na taka rozpiske. :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości