Norsi

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: Wombat » 15 kwie 2022, 16:39

@Mort W tym zestawieniu nawet przy 5 skillach możesz mieć 2x stripa z blockiem/wrestlem, tackla i guarda + drużyna wypchana jest sama w sobie podstawowymi skillami, a jeszcze dostała thick skulla :D to jest perma T1
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Norsi

Post autor: Inkq » 15 kwie 2022, 17:17

Wlasnie widzialem koszty :P

To jest T1.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Norsi

Post autor: MarkusNord » 16 kwie 2022, 21:20

Są i oficjalne dane:

https://fumbbl.com/index.php?name=PNphp ... ic&t=32243

@Vincent będziesz w stanie wprowadzić nowych Norsów do BBTC?
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: Vincent » 19 kwie 2022, 20:28

Jutro pewnie wprowadzę ich. Ale utrudniają mi życie tym "Pick one:..." :D na etapie tworzenia rostera i star playerów raczej tego nie będę sprawdzać a dopiero przy walidacji/drukowaniu jakieś sprawdzenie dorobię.

EDIT:
Niestety link wygasł i nie mam już dostępu do statsów. Poczekam więc na premierę Spike! chyba po weekendzie ma być i dodam.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: reszka » 11 maja 2022, 15:21

rover pisze: 10 maja 2022, 10:06 Norske bedzie trudno umiejscowic w zasadach. To zawsze byl malo stabilny zespol jadacy na farcie. Teraz jeszcze bardziej niz na poprzednich zasadach. Nie ma duzego znaczenia czy bedzie w t1 czy t2. Ten team wyciaga miejsce na turnieju kostkami, a nie skillem (i to kostkami przeciwnika, konkretnie na pancerze). Ale przez to tez raczej nigdy to nie bedzie zespol t1. Raczej t2 lub nawet t3 (w zaleznosci od pozostalych zasad).

Zupelnie sie nie zgadzam, ze te Walkirie to jakies uber gwiazdy. Duzo wiecej nadal daja temu zespolowi Berserkerzy, a wiekszym game changerem niz Walkirie sa te prosiaki.

Całkowicie się z tym zgadzam.

W lidze wybór czegokolwiek z takim pancerzem to loteria.

Na turniejach Walkirie jako następca dawnych runnerów nie robi szału. dostała catch i pass, ale te skille choć się przydają, to szały nie robią. Zabrali jej blok na rzecz strip balla i to zmiana na niekorzyść. Jak dam jej blok, to również poprzednio mogłem dać i to nic nie zmienia. Mogę dać wrestle i mam 2 atakujących piłkę. Jeden SB w zupełności wystarcza.

Problem jest taki, że drużyna straciła blodgera z ruchem 7. Na turnieju we Wrocławiu miałem dwóch runnerów z dodgem i od tego rozpocząłem tę rozpiskę.

Nowa norska zapomina o blodgerach.

Świnki - czas pokaże, bo mam mieszane uczucia, ale raczej negatywne. Norska to full agresja, a tutaj dobrowolnie zamiast liniowego wstawiam tichy dla głupiego rzutu 5+. Chyba, że coś przegapiłem.

Reszta jest kosmetyką.

Za to bardzo dobrzy star playerzy, nawet w zakresie cen, ale się nie mieszczą :)

Moim zdaniem stara norska była mocniejsza, powinny być w tym samym tierze.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Norsi

Post autor: MarkusNord » 11 maja 2022, 15:27

reszka pisze: 11 maja 2022, 15:21
rover pisze: 10 maja 2022, 10:06 Norske bedzie trudno umiejscowic w zasadach. To zawsze byl malo stabilny zespol jadacy na farcie. Teraz jeszcze bardziej niz na poprzednich zasadach. Nie ma duzego znaczenia czy bedzie w t1 czy t2. Ten team wyciaga miejsce na turnieju kostkami, a nie skillem (i to kostkami przeciwnika, konkretnie na pancerze). Ale przez to tez raczej nigdy to nie bedzie zespol t1. Raczej t2 lub nawet t3 (w zaleznosci od pozostalych zasad).

Zupelnie sie nie zgadzam, ze te Walkirie to jakies uber gwiazdy. Duzo wiecej nadal daja temu zespolowi Berserkerzy, a wiekszym game changerem niz Walkirie sa te prosiaki.
Na turniejach Walkirie jako następca dawnych runnerów nie robi szału. dostała catch i pass, ale te skille choć się przydają, to szały nie robią. Zabrali jej blok na rzecz strip balla i to zmiana na niekorzyść. Jak dam jej blok, to również poprzednio mogłem dać i to nic nie zmienia. Mogę dać wrestle i mam 2 atakujących piłkę. Jeden SB w zupełności wystarcza.

Problem jest taki, że drużyna straciła blodgera z ruchem 7. Na turnieju we Wrocławiu miałem dwóch runnerów z dodgem i od tego rozpocząłem tę rozpiskę.

(...)

Moim zdaniem stara norska była mocniejsza, powinny być w tym samym tierze.
O to to, cieszę się, że nie jestem jedyny w swoich przemyśleniach. Sam grałem na dwóch Blodgerach, Warrior był tego samego zdania, od tego się zaczynało budowanie rozpy dla Norski.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Norsi

Post autor: rover » 11 maja 2022, 17:54

Na to sie jeszcze naklada fakt, ze 90% graczy nie bedzie potrafilo wykorzystac tego strip balla. To jest na serio trudny skill do uzywania na czymkolwiek innym niz war dancer albo gutter runner ew. jakies stunty. Ja go np nigdy nie wzialem poza WE i skavenami, bo wymagalby grania w 100% pod niego i nie wiem czy bym potrafil to zrobic z marszu. Blodge albo sure handsy na starych runnerach byly duzo lepsze.

A co do prosiakow to uwazam, ze sa bardzo ciekawe. Wszystko w promieniu 3 pol wstaje na 5+. Stoi taki w drugiej linii i potencjalnie podnosi zawodnikow, do ktorych dostawiles klatke po bloku. Albo wstajesz niedaleko linii i robisz surfa. W obronie taki jeden prosiak to absolutny must have imo.

Ale to nadal nie sprawia, ze ten zespol jest T1 albo ze w ogole jest silniejszy niz byl.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Norsi

Post autor: bialy » 12 maja 2022, 09:00

Osobiście widzę te prosiaki tylko jako "zapychacz miejsca do 11 aby zakupić Gryfa", czyli żeby mieć 11 zawodników "normalnych" i nabyć gwiazdę w rulesetach umożliwiających zakup gwiazd dla tierów innych niż ostatni...czyli wszystkie, jakie widziałem poza polskimi ;)

No boisku wolę mieć gościa z siłą 3, agi 3 i blokiem niż małego fraglesa, który działa na 5+.

Co do walkirii, to jej staty/skille/koszt powodują to, że brałbym jedną sztukę (max).

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Norsi

Post autor: MarkusNord » 12 maja 2022, 09:48

Nagracie się z gwiazdami jak tylko wyjdzie rulset na WC2023, wtedy większość turniejów w kraju się na niego przezbroi i jeszcze wam bokiem wyjdzie.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Norsi

Post autor: leon » 12 maja 2022, 16:43

nie kracz
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość