Wysokie Elfy.

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Myszon
rekrut
Posty: 165
Rejestracja: 23 gru 2017, 04:50

Wysokie Elfy.

Post autor: Myszon » 11 mar 2019, 09:51

Otwieram temat wysokich elfów bo brakowało tu takiego - a chciałbym troche podyskutować na ich temat.

Na Goat Cup - szukajac jakiejś odmiany od Ludzi i Nurgli wybrałem Wysokie Elfy.
Przyzwoity pancerz (8) i agi 4 - i niby wszystko spoko ale jakoś brakuje mi mocy ofensywnej w tej drużynie - może ktoś z forum umiał mi podpowiedzieć jak nadać tej drużynie trochę "mocy uderzeniowej" ?
Drużyna miała 2 przerzuty i aptekarza.
Jako główny skill catcherom i blitzerom rozdałem - Dodge'e - skill zdecywowanie się spłacił ilość wygenerowanych przerzutów i bloków które "nie weszły" (słoneczko i !) była spora.
Jeden blitzer jako drugi skill dostał Frenzy - rozmawiając po meczach praktycznie wszyscy moi oponęci stwierdzili że ten skill "zawężał" im boisko o dwa boczne pola 2
Na ostatni dzień moim throwerom dałem Leader'a i Blok - i to było .... hmmm ... przerzut z lidera - spoko, przydał się (tak jak zawsze przydaje się przerzut), ale blok na throwerze nie spłacił się. Załorzenie elfickiej gry z duża ilością dodge'y - nie konczę sklejony z żadnym zawodnikiem oponenta - nie pozwolił z twgo skilla skorzystać.

Drużyna całkiem nieźle umiała opóźniać w obronie przeciwnika ale zdecydowanie zabraklo jej mocy ofensywnej przy próbach ataku na piłke.
Może ktoś miał by jakieś sugestie podpowiedzi ...co zmianienić? Jak nadać wyskolim elfom zdolności ofensywnych ?
Obrazek

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: R2-D2 » 11 mar 2019, 10:06

może offtop ale czy próba odebrania (ataku) piłki w nie swoim drive to czasem nie defensywa? :D Generalnie w sporcie wszystko w posiadaniu piłki ofensywa, gra bez posiadania piłki i wszystkie działania ukierunkowane w kierunku jej odebrania to defensywa :D

Rozumiem że przez ofensywę bardziej rozumiesz ich zdolność do grania "bashowego", przełamywania klatki itd.

Generalnie ekspertem nie jestem, szczególnie na rozpiski turniejowe, ale Blitzer z 4 AG Blockiem, Dodgiem, ewentualnie Strip Ballem powinien całkiem nieźle wskakiwać w klatkę i wybijać piłkę :D z Leapem to już w ogóle jak Wardancer :)
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Andre
podawacz piłek
Posty: 48
Rejestracja: 28 gru 2017, 19:45

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: Andre » 11 mar 2019, 10:07

Pytasz w takim razie o ofensywę, czy próby ataku na piłkę, czyli defensywne?

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: Oren » 11 mar 2019, 10:12

m6k3 pisze: 11 mar 2019, 10:06 może offtop ale czy próba odebrania (ataku) piłki w nie swoim drive to czasem nie defensywa? :D Generalnie w sporcie wszystko w posiadaniu piłki ofensywa, gra bez posiadania piłki i wszystkie działania ukierunkowane w kierunku jej odebrania to defensywa :D

Rozumiem że przez ofensywę bardziej rozumiesz ich zdolność do grania "bashowego", przełamywania klatki itd.

Generalnie ekspertem nie jestem, szczególnie na rozpiski turniejowe, ale Blitzer z 4 AG Blockiem, Dodgiem, ewentualnie Strip Ballem powinien całkiem nieźle wskakiwać w klatkę i wybijać piłkę :D z Leapem to już w ogóle jak Wardancer :)
R2D2 ale na rozpisce turniejowej wątpliwe aby blitzer mogł dostać jeszcze dodge'a, strip balla i leapa ;)

Zeby nie offtopować, wczoraj grałem pierwszy raz w życiu elfami i to właśnie high elfami. Nie widzę niestety tutaj możliwości za bardzo bashowania, bo jednak idziesz w uniki i masz "aż" dwóch blitzerów, którzy raczej mają uderzyć kogoś i odskoczyć niż stać w pierwszej linii. Jak chcesz bashowac to prędzej darkami.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: NairoD » 11 mar 2019, 10:18

Pytanie jaką taktyke w ataku stosowałeś. Ja widze tu dwie. Szybki TD albo TD na wolno. Pierwszy to przerzucenie 2- 3 catcherów na drugą stronę boiska i przekazanie im piłki. Drugi wymaga moim zdaniem trzymania jednego catchera/throwera (ja wole runnera) głęboko na zapleczu z piłką i w zależności od przeciwnika przerzucanie z jednej na drugą środka ciężkości ataku a w kluczowym momencie przerzut piłki przy pomocy catchera i TD. Mobilność twoim przyjacielem. Tyle że ja HE tak dobre 4 lata nie grałem na poważnie 😜
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: Vincent » 11 mar 2019, 10:29

HE w moim odczuciu w ataku powinny mieć zawsze 1-2 catcherów w zasięgu TD. Jak się robi gorąco, to przykładają. A może nawet uda się uciec na drugi koniec boiska, lekki screen i stallowanie.
Jeśli chodzi o defensywę, ja słyszałem o dwóch.
Jak się uda (złe ustawienie przeciwnika, daleki kick off, fail przy pick upie itd) to szybka presja na piłkę na dużą skalę. Jak tylko piłka wyląduje na ziemi, to otagować wszystko co się da, podnosić, uciekać i przykładać.

Jak się nie uda bo zostanie od razu zbudowana dobra klatka, to bicie wszystkiego na około, wręcz nie przeszkadzając przeciwnikowi. Siła defensywna jest na tyle mała, że bardziej może się opłacać skupienie na otagowaniu najsłabszych przeciwników daleko od klatki i ich bicie w celu zmniejszenia liczebności przeciwnika, niż stawanie na drodze klatce.
Oczywiście dużo zależy od rasy i rozpiski przeciwnika.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: reszka » 11 mar 2019, 10:31

HE mają mało argumentów defensywnych. Zdobyć przyłożenie to zdobędą, ale odbiór piłki to ich pięta achillesowa. Z tego powodu uważane są przeze mnie za najsłabsze z elfów.

Jakbym musiał nimi grać, a nie zamierzam, to bym dał blitzerowi leap i strip ball i liczył na mecze przeciwko drużynom bez sure hands. Ale w takim układzie to już wolę grać woodami, bo mam jeszcze unik w gratisie i 1 skill do wzięcia. I mogę mieć takich dwóch.

Zaczepno-obronnie to grają darki. HE grają, aby z podniesionym czołem zejść z boiska przegrawszy 1:2.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Myszon
rekrut
Posty: 165
Rejestracja: 23 gru 2017, 04:50

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: Myszon » 11 mar 2019, 10:47

@m6k3 - tak masz rację - chodzi mi o podniesienie skuteczności defensywnego blitzu na piłkę.
@Andre - pytam o j.w o podniesienie skuteczności, czy też pomysły defensywnego atakawania na piłke.

Z atakiem w moim drive'ie nie mam problemu, TD w 2 tury, udaje się praktycznie zawsze. W zależności od ustawienia początkowego przeciwnika - mogę porozmawiać o stall'owaniu (czy uda się przerzucić odpowiednio wielu swoich zawodników na pozycje na połowie przeciwnika). Ale wyjęcie piłki z klatki oponenta - to ból, łzy i haniebna klęska - i tu mój ból.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: Vincent » 11 mar 2019, 10:56

Ale tak naprawdę mając AV8 gra obronna nie musi się różnić wiele od chociażby ludzi. Mądre pozycjonowanie, otagowanie, liczenie że nie wszędzie wejdzie POW i coś można ugrać. Owszem, bloków mniej, ale dodgy więcej, więc to się jakoś tam wyrównuje. A jeśli przeciwnik również za wiele bloków nie ma, to wręcz dodge jest skuteczniejszy. W końcu catcer ST3 też na chleb zarobić musi, nie jest on tylko do robienia TD.

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wysokie Elfy.

Post autor: Domingo » 11 mar 2019, 11:07

Vincent pisze: 11 mar 2019, 10:56 Ale tak naprawdę mając AV8 gra obronna nie musi się różnić wiele od chociażby ludzi. Mądre pozycjonowanie, otagowanie, liczenie że nie wszędzie wejdzie POW i coś można ugrać. Owszem, bloków mniej, ale dodgy więcej, więc to się jakoś tam wyrównuje. A jeśli przeciwnik również za wiele bloków nie ma, to wręcz dodge jest skuteczniejszy. W końcu catcer ST3 też na chleb zarobić musi, nie jest on tylko do robienia TD.
Tylko w rozpisce turniejowej ludzie mają zazwyczaj 3-5 guardów i ogra. Ja w swojej rozpisce na Goat Cup miałem jednego blitzera z guardem, niewiele mi pomógł. HE ciężko się gra w defensywie, sam nie mam pomysłu co można zrobić lepiej.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości