Chaos Pact (Renegades)

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: reszka » 23 lip 2019, 10:27

To raczej ironia, pakt wymaga genialnego trenera żeby zabłysnął. Kogoś kto ogarnie detale w każdej turze.

Jak złożysz pakt na zasady które testujemy? Mają chyba 10k mniej na skille.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: Oren » 23 lip 2019, 10:30

Z drugiej strony można zrobić dwa duble. Można zrobić elfa blodgera, albo zmieścić dwa clawy na big guyach. Będzie kombinowanie.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Kędzi
rekrut
Posty: 399
Rejestracja: 16 sie 2018, 01:35
Kontakt:

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: Kędzi » 23 lip 2019, 14:36

Dokładnie ChP ma 180 k na skille na zasadach testowych i 2x double. Ja też muszę tym pograć jakie ma to możliwości. Przekonuje mnie też Chaos dwarf z kilkoma genialnymi skillami ale delikatnie hamuje SW. Taki mistrz na jeden drive
Wyniki turniejowe(W/R/P):
25/6/8
Zdobyte:
- Best defender- WC 18, -Most TD- RB 19, 2 miejsce RB 18

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: rover » 23 lip 2019, 22:51

Za 10k mniej wzialbym Jugernauta za Clawa.

Druga opcja to wywalic Block z liniowego i Two Heads z gobosa i zalozyc Block na Ogrze.

Trzecia to samo co druga, ale drugi Claw na Ogrze.

Najbardziej optymalna wydaje mi sie opcja numer jeden. 3x MB i 3x Guard tez jest spoko vs bash, a nie sklada teamu przeciwko agi teamom. Inne opcje to jest imo yolo i jak wykulam to sie uda, a caly ten team juz troche taki jest z defaultu i nie wprowadzalbym tam jeszcze wiecej losowosci.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
dziczekpl
rezerwowy
Posty: 632
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:10

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: dziczekpl » 20 sty 2020, 14:43

A ja chciałbym zaproponować nowe spojrzenie na Chaos Renegades które testuje na Brick Bowla w ramach ATV ale oczywiście już też rozkminiłem rozpiske na EURO2020.

Jest to rozpiska na Star Playerze - Lewdgrip Whiparm.
MA:6/ST:3/AG:3/AV:9 Loner, Dodge, Pass, Surę Hansa, Strong Arma, Tentackles. Niestety ostatnio jego koszt uległ zmianie o 10k (dostał dodga ale ze 150k teraz trzeba za niego zapłacić 160k), co oczywiście w znaczący sposób ogranicza złożenie rozpiski na pełnej gamie renegatów :(

Niemniej jednak pokusiłem się na wyrzucenie z drużyny najlepszego gracza AGi czyli - Renegade Dark Elf Lineelf :)
Wygląda to tak w ramach ATV - opcja SP + 9 skilli:
Minotaur - Jagernaut
Chaos Ogrem - Break Tackle
Chaos Troll - Guard
Renegade Orc Lineorc
Renegade Skaven Linerat - wrestler
Renegade Human Lineman: Block, Block, Guard, Leader
Goblin Renegade - Two Heads
Lewdgrip Whiparm
2xRR
1 FF

Na EURO2020 zmianie ulega tylko to że gram na jednym skillu mniej, Minotaur dostaje Blocka a Troll traci guarda - jeszcze nad tym myślę ale wydaje mi się że wolę guarda na linemanie niż na mniej mobilnym trollu.

Puki co zaliczyłem nimi 5 meczy. 2 luźne grania i jednego lokala.
2x Orki - Kreto remis (bardzo wyrównany mecz, mogło być 2:1 w obie strony, choć miałem odrobinę bardziej spierdolone rzuty niż Bartek) i Grab wygrana 2:0 dla mnie (miałem lepsze rzuty niż Paweł jednak w CAS było podobnie jemu zeszły 2 gobliny i blittzer oraz KO 2* Boby które finalnie wyszły. Mi zabił linemana z guardem i 3 zawodników do KO w tym trolla który się zregenerował - którzy też powychodzili - jednak łatwiej przebija się 7-8 AV niż 9-ki :P)
1x Lizardmani - 2:1 dla mnie (trzeba było użyć trochę taktyki ale dobrze się gra na drużynę o której samemu sporo się wie)
Chaos Chosen - 3:1 dla mnie (taktyczny mecz poszło bardzo dobrze, pomimo zabitych 4 zawodników przez przeciwnika. Po prostu robiłem swoje)
Deamons od Khorne - 0:3 w plecy ze zwyciezcą lokala - początek szedł bardzo dobrze, wyglądało na 3 turowego bezpiecznego TD gdzie nagle Minotaur wyjebał dwa blocki na blocku a nie blittzu i jaggernaut nie zadziałał... Oceniam to trochę jako błąd techniczny. No i potem wszystko się zaczęło pierdolić.... Finalnie grałem 5 zawodnikami bo reszta była w piachu.... PS. Misiek jeśli to czytasz to spale Ci kiedyś te kostki :P (drugi raz pod rząd dostałem od niego wpierdol bo graliśmy w lidze i wyglądało to tak że jemu żarło wszystko a mi nie wychodziło nic...)

No dobra teraz trochę o odczuciach.
Renegatami zacząłem grać jakiś rok temu w ramach wrocławskiej ligi i szło mi nawet całkiem nieźle. Rozegrałem nimi dwa sezony. Drużyna jest fajne do momentu kiedy Big Guys nie rzucają gał wiadome. Jednak granie ligi a turniejowo to już zupełnie inna bajka. Tutaj każdy ma już na ogół złożony swój optymalny team. Gdyby dało się wcisnąć jeszcze elfa było by już naprawdę spaśnie. No dobra ale do rzeczy. Na początku naprawdę myślałem że strasznie będzie mi brakować tego elfa ale po kilku grach przekonałem się że taka podmianka ma swoje plusy wystarczy zmienić taktykę gry co finalnie powoduje to że Renegaci robią się bardziej stabilni niż do tej pory. Wiadomo najważniejszy w tym wszystkim jest Lewdgrip pomimo lownera ma przeżuty na wszystko czego oczekujemy od wykonywanej przez niego roli - podniesienie, podanie z buffem i do tego unik. Więc lowner w jego wykonaniu rzadko ma okazję zaskoczyć (nie służy do bloku tylko ewentualnie asyst, może ewentualnie dobieg..? Ale to już musiała by być jakaś skrajną sytuacja).

Może jeszcze inaczej, za co go lubię i dlaczego uważam że warto go wsadzić zamiast elfa -70k + RR-70k i 2FF, czy tam jaką kolwiek inną wariacje/kombinacje z dubblami :P
- podnosi piłkę na 3+ z RR;
- rzuca piłką na 3+/4+ z RR na krótkie i długie dystanse ewentualnie na 5+ na daleką bombę dalej z RR;
- może zrobić dodga na 3+ z RR;
- ma 9AV - więc można też nim iść w młyn czasem a jak leży zawsze można próbować robić unik po wstaniu jeśli jest taka potrzeba;
- macki - bardziej sprawdzają się przy halflingach i goblinach ale faktycznie czasem oponent może mieć bardziej chujowy rzut...
No i co zostaje sobie taki chłopak na środku i podnosi piłkę i przez jakiś czas ją niesie za scianą po to żeby w pewnym momencie podać do... no właśnie do kogo..? Najwięcej TD robiłem nim we współpracy z Ogrem który ma BT - to hardkorowy rzut na 4+ ale jak widać miałem farta - w końcu to 50/50. No i Break Tackle robi straszną robotę, idę nim zawsze na przód. Oponent proboje go wyłączyć jakimś linemanem a on cyk i się wyrywać i może przyjąć piłkę. Szczerze zastanawiam się czy nie zmienić jaggernauta na Minotaurze również na BT. Często podaje również do szczura, goblina który z dwiema głowami o dodgem może przemknąć pomiędzy młynem, no i czasem do zwykłych linemanów.
Fajnie też działa czasem akcja w stylu zasłony dymnej gdzie za murem jest Lineman z piłką a z tyłu kryje go Lewdgrip Whiparm. Przeciwnik dorzuca kolejnych zawodników którzy mają za zadanie rozwalić Ci młyn a Ty podajesz w ramach hand-offa piłkę do niego, potem torujesz sobie drogę jakimś blittzem jeśli jest taka potrzeba robisz prześwit wybiegasz nim, robisz ewentualnie dodga i podajesz piłkę do przodu do niedopilnowanego zawodnika.

Renegaci w ogóle dają sporo opcji. Kolejna akcja która jest tą rodem z piekła a o których mało kto wie, jest rzut goblinem bez piłki, po to żeby przetransferować go na drugą stronę. Nawet jak nie wyląduje na 4+ jest jeszcze szansa że nie zostanie przebity pancerz i chłopak leży na plecach, to można nim wstać za 3 punkty ruchu, ewentualnie wydodgować i odejść od 3 do 5 pól z dobiegami. A może warto czasem zaryzykować i rzucić goblinem w młyn po to żeby spróbować przebić pancerz jakiegoś przeciwnika..? Takie rzeczy właśnie z Renegatami :D

Ok trochę się rozpisałem. Liczę na jakiś feedback, napiszcie co sądzicie o takim rozwiązaniu a puki co ja nadal próbuje testować. Wielka szkoda że nie ma renegatów w BB2. Pozdro Dziczek
Pić, pierdolić, kręcić piętą i mieć mordę uśmiechniętą :)

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: leon » 20 sty 2020, 19:53

A po co podawać?
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
dziczekpl
rezerwowy
Posty: 632
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:10

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: dziczekpl » 20 sty 2020, 23:26

Może też donieść sam, wszystko zależy od sytuacji :D
Pić, pierdolić, kręcić piętą i mieć mordę uśmiechniętą :)

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: rover » 22 sty 2020, 13:11

Mi się bardzo ta koncepcja podoba. Lowgrip myślę, że jest porównywalny do elfa jeżeli chodzi o ball handling. Chyba, ze elf ma reroll to wtedy wypada trochę lepiej. Natomiast dla mnie elf wygrywa ze względu na AGI4 + Dodge, co daje mu więcej mobilności niż Lowgripowi i jednak fajnie mieć gościa do robienia dostawek w obronie. Jakby Lowgrip był tańszy to byłby sensowniejszy. Ale koncepcja na serio fajna i widzę jak można tym fajnie pograć.

Bez gwiazd na ATV można w zasadzie złożyć dokładnie to samo czym grałem na ostatnich turniejach. W nowym Euro jest nawet dość podobnie tbh. W obydwu przypadkach Chaos Pact jest w umiarkowanej dupie (sądziłem, że na ATV będzie jednak trochę mocniejszy) i tak na serio to tylko kwestia tego czy uda się wepchnąć dwie głowy na goblina.

Natomiast dla mnie największy dylemat to jest Claw vs Jugger na Mietku. Jeden Claw nie wygrał mi nigdy meczu zamiatając boisko, ale faktycznie czasem wbije randomową kontuzję albo jakiś bardzo przydatny w danej chwili stun. Ale z drugiej strony wywalam się Mietkiem średnio raz na mecz i czasami ten Jugger też by się bardzo przydał. Chyba jednak wygrywa dla mnie w ogólnym rozrachunku Claw, bo każdy się go boi i wymusza dodatkowo na przeciwniku mniej wygodne pozycjonowanie.

Pozostałe skille to w zasadzie takie muszą być jak masz i tu nie ma co za wiele w temacie dłubać. Można ewentualnie wrzucić dodatkowy Guard zamiast jednego Blocka, ale to już kwestia preferencji.

Ja na razie odstawiam Pakt na pułkę, ale ciesze się, że może będzie ich więcej, bo to super fajny team.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: leon » 22 sty 2020, 14:56

gralem przeciwko Lewdgrip Whiparm na wc. w chaosie był. jako noszacy pilke to bardzo dobry wybor a jak "musi" podac to i łatwiej ma. czy wolałbym elfa z dodgem? pewnie w ataku tak. natomiast w obronie macki i av9 daja same plusy. moze byc irytujacym przeszkadzaczem.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Crowmaster
rezerwowy
Posty: 482
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:18

Re: Chaos Pact (Renegades)

Post autor: Crowmaster » 15 wrz 2021, 19:55

Ktoś już grał na nowych zasadach jakieś turnieje, ligę i ma jakieś przemyślenia? Kupiłem sobie drużynę niedługo przed nowymi zasadami i trochę się zdemotywowałem jak się okazało, że drużyna mocno straciła.
Obrazek 3City Jackals Obrazek Baltic Krakens
Obrazek Interstellar Drakes ObrazekSneki SnekZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości