Lizardmen

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Lizardmen

Post autor: Misque » 01 sie 2019, 10:00

Mam pytanie o rozpiskę, zagrałem dopiero 17 meczy, i nie wiem czy na kroxie mieć guard, który przydawał się na bashe, czy break tackle, żeby np. blitzować uciekinierów z piłką? Dwa te skille w meczach na zasady wc i testowany ruleset były przydatne.

Co jest bardziej potrzebne turniejowo na kroxie?
Zastanawiam się już z myślą o Rum Bowl, oczywiście jako inne skille wybieram bloki na saurusach, jestem początkującym kierowcą lizaków, więc nie myślę nawet o innych umiejętnościach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Lizardmen

Post autor: Elkołak » 01 sie 2019, 12:41

Zamiast bloku na jednym saurusie daje zawsze frenzy. Zawezasz boisko no i fajnie jest coś wypchnac co by kibice się cieszyli...Krox jak już ma cos mieć to u mnie guard :)
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Lizardmen

Post autor: R2-D2 » 01 sie 2019, 12:55

Licząc pewnie gry które mam poza moim lizardowym wyzwaniem to mam tyle samo albo nie wiele więcej mniej od Ciebie, bo coś tam tymi lizakami na fumbbl pograłem, dlatego napisze co sprawdza się dla mnie:

Break Tackle na Kroxie zawsze się przydawał, a dobre pozycjonowanie i dostawianie kroxa z tailem nie raz robiło mi grę :) Blitz Kroxem na piłkę jednak to by była dla mnie ostateczność, wolę go pozycjonować i utrudniać nim "bieganie" a jak już w tym czasie sprzeda bułkę z MB to nic tylko się cieszyć.

Co do Guarda to może i przydatny ale przy 6 zawodnikach z siłą 4 to nie widzę takowej potrzeby, tym bardziej że prędzej czy później Krox zostanie związany jakimś "punch bagiem" i będzie stał z tym guardem z dala od akcji :) Można wtedy zrobić Orkowy dodge czyli Blitz i przerzucić kroxa z guardem gdzie go akurat potrzeba ale po co, no i trzeba liczyć się też z Nufflem i rzuceniem 1 na bone head.


Frenzy jeszcze nie próbowałem, aczkolwiek coraz częściej o tym myślę, zawężenie gry przy potencjalnym surfie może być ciekawe :D
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Lizardmen

Post autor: Domingo » 01 sie 2019, 13:26

a Walca o lizakach słuchałeś? ;) tam pewnie co nie co mówiliśmy
Elkołak pisze: 01 sie 2019, 12:41 Zamiast bloku na jednym saurusie daje zawsze frenzy. Zawezasz boisko no i fajnie jest coś wypchnac co by kibice się cieszyli...
+1
Do tego jest to, jak na razie, mój najlepszy sposób na wardancerów.


Dla Kroxa BT>Guard. Lubię wykorzystywać jego zasięg i stawiać go tam, gdzie będzie bardziej potrzebny.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: Lizardmen

Post autor: Misque » 01 sie 2019, 14:20

Domingo pisze: 01 sie 2019, 13:26 a Walca o lizakach słuchałeś? ;) tam pewnie co nie co mówiliśmy
Elkołak pisze: 01 sie 2019, 12:41 Zamiast bloku na jednym saurusie daje zawsze frenzy. Zawezasz boisko no i fajnie jest coś wypchnac co by kibice się cieszyli...
+1
Do tego jest to, jak na razie, mój najlepszy sposób na wardancerów.


Dla Kroxa BT>Guard. Lubię wykorzystywać jego zasięg i stawiać go tam, gdzie będzie bardziej potrzebny.
słuchałem, tylko zapomniałem ;)
a nie miałem czasu przez ostatnie dni siąść do ponownego przesłuchania

Dzięki wszystkim bardzo za porady, w większej ilości meczy używałem BT, dziś gram na testowane rulsy, to spróbuje jedno frenzy
Obrazek

Awatar użytkownika
Haram
rezerwowy
Posty: 508
Rejestracja: 15 lip 2019, 19:29

Zdobyte trofea

Re: Lizardmen

Post autor: Haram » 09 gru 2019, 10:04

Czy ktoś próbował Diving tackle na Kroxie na dublu? Do kluczowych akcji Krox i tak się nie nadaje z uwagi na bone head i loner, a z ogonem to już można by wtedy ładnie sklejać jakieś szybkie unity (prawie jak bestyj nurgla).

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Lizardmen

Post autor: leon » 09 gru 2019, 15:06

Horror pomysł :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2979
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Lizardmen

Post autor: Jaskier » 24 kwie 2022, 07:49

summon @Domingo i wszyscy inni, którzy być może grali stunty jaszczurkami

Obrazek

160k na skille, 40 za dublet i 60 za stacka, jeśli nic się nie powtarza więej niż 2 razy z dobranych skilli to się dostaje unikat primary

PS. da się wgl cokolwiek pograć stunty jaszczurkami? zamierzam zagrać full4fun ale tak pytam wszelkie osoby które spróbowały jak to się tym gra

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Lizardmen

Post autor: R2-D2 » 24 kwie 2022, 08:39

Grałem raz na turniueju stunty w Wawie, rozpa chyba była podobna ale miałem zamiast Karli drugiego bg (Zolcath the Zoat). Grało się całkiem przyjemnie ale zależy co dla kogo znaczy przyjemnie, w porównaniu z zwykłymi drużynami stunty jak Snoty, Ogry, Gobasy trochę im brakuje i nawet to 8 ruchu średnio pomaga :)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2022, 21:41 przez R2-D2, łącznie zmieniany 1 raz.
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Lizardmen

Post autor: Domingo » 26 kwie 2022, 13:06

Ja bym chyba nie dawał dwóch skilli kroxowi. Jeśli chodzi o samo granie stunty lizakami, to tak jak pisał R2, jest ciężko i wszystkie pozostałe stunty mają łatwiej.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości