Old World Alliance

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: Mentos » 02 sie 2022, 18:35

Marcepan pisze: 02 kwie 2022, 14:55 @Jaskier ja też preferuje drzewo. A jak możesz wcisnąć gwiazdy to kombinuj z Deeprootem zamiast big guya albo wciśnij Gryfa :)
#TeamDrzewo! Treeman dzieli planszę na pół i można się w mojej ocenie skuteczniej bronić, niż z ogrem (drzewo jest stabilniejsze, nie chcę nim ganiać po boisku, to i szybkość mi nie potrzebna, drzewo ma po prostu sobie stać w okolicach środka).

Mi się podoba w tym zespole to, że masz 4 graczy z wysokim pancerzem, łatwiej ustać na boisku od początku meczu. Turniejowo grałem tylko jeden mecz, ale bawiłem się przednio i mam też tą drużyną 100% zwycięstw ;)

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: rover » 06 sie 2022, 11:02

Ja preferuje Ogra, bo jest bardziej mobilny, a z kilkoma guardami do okola robi robote. Jak sam ma jeszcze Guarda to moim zdaniem w ogole wnosi duzo wiecej niz drzewo. Ale moze to kwestia preferencji. Ja tez wole Chaos Ogra w Chaosie i Rat Ogra zamiast Minotaura w Pakcie, a opinie sa w kazdym przypadku rozne.

Z tym drzewem w OWA to zalezy chyba sporo od stylu gry. Drzewo duzo slabsze jest imo w ataku niz Ogr i to dla mnie glowny argument.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: Mentos » 20 lip 2023, 18:08

Popełniłem po kolejnym roku grania OWA mądry post w innym wątku, to przekleję podsumowanie moich doświadczeń, może komuś się przyda do własnych poszukiwań i taktycznych rozważań :)

Ja polubiłem tą drużynę. Jak chce udawać proplayera, to nie biorę na turniej, ale rozrywkowo zawsze, bo się chyba tym zespołem najlepiej bawię. @reszka fajnie ją złożył w zeszłym roku z Deeprootem i pamiętam, że rozmawialiśmy na turnieju, że w tej OWIE to nie trzeba tych krasnoludów do niczego, bo reszta całkiem fajnie ze sobą współgra. Grałem już trochę meczy tą drużyną od tego czasu tak turniejowo, jak i na BB3 i uważam, że te dwarfy są super, bo mam na linii drzewo i dwóch typków z guardami i AV9, a ogólnie trzech krasnali z dobrym pancerzem w meczu przez co trudniej schodzą i bardziej stabilnie się ta drużyna trzyma. Ta drużyna to też jedna z lepszych opcji na dwuturówkę, masz dobrego throwera, masz catchera i blitzera oraz linemanów do pobiegnięcia z dwóch stron do przodu, by czekać na podanie, jak również masz halflinga schowanego za drzewem przygotowanego do rzutu. Dużo opcji, których przeciwnik nie jest często w stanie w pełni bezpiecznie obstawić. Dla mnie minusem jest to, że brak jest naturalnego ballcariera, takiego z blodgem, bo nie lubię w czasie meczu przekazywać piłki. Catcher słaby, thrower bez skilii obronnych. Przetestuję kiedyś na pewno blitzera z dodgem. Ogólnie polecam, kupa zabawy i mnóstwo opcji w składaniu, czy to ze star playerami, czy bez.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: Mentos » 23 paź 2023, 19:56

@reszka obiecałeś mi idealny roster dla OWA, czekam zatem Pamiętaj, że jesteśmy jedynymi ludźmi w tym kraju, którzy wiedzą, że ta drużyna jest jednak dobra. Na ten moment głównym problemem dla mnie w OWA jest to komu powierzyć rolę safety. Tego blitzera trochę szkoda na tackla marnować, czy strip balla, krasnalowi tackla nie dasz bo ma lonera i nie ma sensu tym robić dodge'a, który czasem musisz zrobić, może niziołek z dountlessem lub stripballem albo lepiej liniowy z wrestlem?

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Old World Alliance

Post autor: Marcepan » 26 paź 2023, 13:49

Dla mnie niziołek (a w zasadzie dwóch) w tym teamie służą właśnie do tylko 3 rzeczy. Pierwsza to możliwość jednoturówki z TTM, druga to żywy pocisk do rozbrajania klatek i ciasnych sytuacji, trzecia to oczywiście faul. Co do ballcariera to za bardzo nie ma wyjścia; zostaje thrower lub catcher który dorobi się bloku. Big guy to faktycznie kwestia preferencji, tak samo krasnale.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: Mentos » 28 paź 2023, 14:01

Update: od dziś preferuje ogra zamiast drzewa, drzewa są dobre dla elfów, a ta drużyna potrzebuje aktywnie grać w obronie i robić problemy atakującym. Do tego ogr jest przydatniejszy.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: Mentos » 28 paź 2023, 14:02

Marcepan pisze: 26 paź 2023, 13:49 Dla mnie niziołek (a w zasadzie dwóch) w tym teamie służą właśnie do tylko 3 rzeczy. Pierwsza to możliwość jednoturówki z TTM, druga to żywy pocisk do rozbrajania klatek i ciasnych sytuacji, trzecia to oczywiście faul. Co do ballcariera to za bardzo nie ma wyjścia; zostaje thrower lub catcher który dorobi się bloku. Big guy to faktycznie kwestia preferencji, tak samo krasnale.
No z tym ballcarierem to słabo :)

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Old World Alliance

Post autor: Marcepan » 28 paź 2023, 23:00

Ja chyba jestem jednak team drzewo, bo jeśli ogr to bym wybierał team zwykłych ludzi: tańsze RR, thrower lepszy, brak lonerow 😝

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Old World Alliance

Post autor: Mentos » 29 paź 2023, 08:08

Marcepan pisze: 28 paź 2023, 23:00 Ja chyba jestem jednak team drzewo, bo jeśli ogr to bym wybierał team zwykłych ludzi: tańsze RR, thrower lepszy, brak lonerow 😝
Ludzie, to ludzie wiadomo, lepsza drużyna. OWA to w sumie pewnie zapewnia drobny bonus w postaci niższego tieringu, a moim zdaniem podstawową różnicą jeśli chodzi o wpływ na grę są krasnoludy dając na linii a potem w centrum gry pancerz 9. Razem z ogrem lub drzewem daje to szanse na to, że w grze obronnej będzie to się lepiej trzymać, zwłaszcza, że liniowe dwarfy są wręcz predestynowane do tego, by dać im guarda.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10546
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Old World Alliance

Post autor: leon » 29 paź 2023, 08:57

10+ pancerze dziadku
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość