Imperial Nobility

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Imperial Nobility

Post autor: Elkołak » 04 sie 2023, 08:07

Przepraszam że tu. Czy istnieje jeszcze drużyna bretonii? Chodzi mi o to czy na turnieju Naf można zagrać bretonia Czy zastąpiły ją Noble?
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3827
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Imperial Nobility

Post autor: MarkusNord » 04 sie 2023, 08:09

Elkołak pisze: 04 sie 2023, 08:07 Przepraszam że tu. Czy istnieje jeszcze drużyna bretonii? Chodzi mi o to czy na turnieju Naf można zagrać bretonia Czy zastąpiły ją Noble?
Bretonni względem zasad jako takiej już nie ma, są tylko Noble.

Dla mnie w serduszku i tak pozostaną bretką, tylko że zmienioną pod względem zasad i nikt nie zabroni mi używać dla nobli modeli pod bretkę :)
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1591
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Imperial Nobility

Post autor: bialy » 04 sie 2023, 08:46

Elkołak pisze: 04 sie 2023, 08:07 Przepraszam że tu. Czy istnieje jeszcze drużyna bretonii?
Nie dość, ze rozdrapie świeże rany, solą posypie, to jeszcze bezczelnie przeprosi ;(

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3827
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Imperial Nobility

Post autor: MarkusNord » 04 sie 2023, 09:14

bialy pisze: 04 sie 2023, 08:46
Elkołak pisze: 04 sie 2023, 08:07 Przepraszam że tu. Czy istnieje jeszcze drużyna bretonii?
Nie dość, ze rozdrapie świeże rany, solą posypie, to jeszcze bezczelnie przeprosi ;(
Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1591
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Imperial Nobility

Post autor: bialy » 16 sie 2023, 17:52

Jaskier pisze: pójdźmy o krok dalej, weźmy pod uwagę graczy, którzy mają minimum 170 naf rankingu

wtedy Imperiale mają 6. najwyższe winratio pośród wszystkich ras

tak nie musi być, ale na podstawie tych danych można by było stwierdzić, że Noble to rasa, która jest jedną z trudniejszych w grze, o nieprzyjemnym "learning-curve", ale która jest bardzo mocna, jeśli jej operator "wie" co robi i ma ją ograną

taki rozstrzał powoduje pewien problem
rasa wydaje się słaba, ale jeśli się ją da odrobinę niżej, to w rękach wprawnego gracza staje się istną maszynką do robienia wyników - problem drużyn między tierami, bo Nobli, tak samo jak Khorna i HElfy, określiłbym na moim rulesecie jako tier 3.5, przez co efektywnie tracą tę "połówkę" tieru, będąc w nie do końca optymalnej dla siebie pozycji, jednak gdyby były sklasyfikowane jako tier 4, wtedy by te 0.5 tieru były do przodu, co mogłoby dać im sporą przewagę w skali wszystkich ekip
Ekhem…. Ustawianie rasy w tieringu wg „zajebistych graczy” jest moim zdaniem… dziwne.
W Alicante ta „maszynka do robienia wyników” będzie reprezentowana przez 35 graczy z 2234, czyli 1,5%. Przypomnę, ze ten team był/jest w pudełku startowym, wiec jest jedna z dwóch najbardziej „dostępnych” i „tanich” ras w wersji 2020.
1,5%… dwa razy mniej niż humany, które są wg mnie najbardziej pokrzywdzona rasa przez ruleset Alicante.
Ustawienie Nobli w tierze wraz z zonkami i norska nie podniesie tego 1,5%. Oj nie. Jeden skill więcej od lizaków - tez nie.
Zabawie się w złego proroka - ten ruleset spowoduje, ze procentowo Nobli będziemy mieli 0,5% (tylko dlatego nie 0%, bo Elkolak jeszcze nimi nie grał, wiec zagra…raz).

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2996
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Imperial Nobility

Post autor: Jaskier » 16 sie 2023, 18:49

bialy pisze: 16 sie 2023, 17:52
Jaskier pisze: pójdźmy o krok dalej, weźmy pod uwagę graczy, którzy mają minimum 170 naf rankingu

wtedy Imperiale mają 6. najwyższe winratio pośród wszystkich ras

tak nie musi być, ale na podstawie tych danych można by było stwierdzić, że Noble to rasa, która jest jedną z trudniejszych w grze, o nieprzyjemnym "learning-curve", ale która jest bardzo mocna, jeśli jej operator "wie" co robi i ma ją ograną

taki rozstrzał powoduje pewien problem
rasa wydaje się słaba, ale jeśli się ją da odrobinę niżej, to w rękach wprawnego gracza staje się istną maszynką do robienia wyników - problem drużyn między tierami, bo Nobli, tak samo jak Khorna i HElfy, określiłbym na moim rulesecie jako tier 3.5, przez co efektywnie tracą tę "połówkę" tieru, będąc w nie do końca optymalnej dla siebie pozycji, jednak gdyby były sklasyfikowane jako tier 4, wtedy by te 0.5 tieru były do przodu, co mogłoby dać im sporą przewagę w skali wszystkich ekip
Ekhem…. Ustawianie rasy w tieringu wg „zajebistych graczy” jest moim zdaniem… dziwne.
W Alicante ta „maszynka do robienia wyników” będzie reprezentowana przez 35 graczy z 2234, czyli 1,5%. Przypomnę, ze ten team był/jest w pudełku startowym, wiec jest jedna z dwóch najbardziej „dostępnych” i „tanich” ras w wersji 2020.
1,5%… dwa razy mniej niż humany, które są wg mnie najbardziej pokrzywdzona rasa przez ruleset Alicante.
Ustawienie Nobli w tierze wraz z zonkami i norska nie podniesie tego 1,5%. Oj nie. Jeden skill więcej od lizaków - tez nie.
Zabawie się w złego proroka - ten ruleset spowoduje, ze procentowo Nobli będziemy mieli 0,5% (tylko dlatego nie 0%, bo Elkolak jeszcze nimi nie grał, wiec zagra…raz).
kurcze, powiem Ci, że to rasa totalnie nie pod mój playstyle, ale uważam, że nieironicznie to jest naprawdę mocna rasa, mnóstwo kontroli, mięsny ogr, spore flexibility i dostosowywanie się z playstylem do przeciwnika - a ustawienie rasy/decku/postaci pod najlepszych graczy to normalna praktyka, jest stosowana wszędzie - np. Ryze z ligi legend, który wg statystyk jest jedną z najsłabszych postaci w grze, ale jeśli choć się go troszeczkę wzmocni to terroryzuje wysokie rangi w Korei i Chinach. to jest problem ras/postaci z ciężkim "learning-curve", kiedy słabsi gracze totalnie nie radzą sobie z daną rasą/postacią, ale w rękach najlepszych graczy robi totalną masakrę, jeśli wzmocnisz taki przypadek, to najlepsi gracze dostają zbyt mocne narzędzie a słabsi gracze i tak będą mieli problemy - popatrz na drużynę ludzi, która w rękach średniego gracza często jest po prostu słaba bo brakuje "tego czegoś" a w rękach najwyższych graczy świetnie sobie radzi.

To, że rasy jest mało to jest wiele powodów a nie tylko czy rasa jest mocna/słaba, bo to też kwestia mety, kwestia tego jaki dana rasa ma "learning-curve" ergo czy łatwo się tym gra czy nie, czy rasa ma czynnik poza grą który Cię z nią wiąże - wskaźniki mierzą tylko to co mierzą i mały playrate oznacza mały playrate a nie musi oznaczać, że rasa jest słaba, Hiszpanie co byli na Beachu patrzyli na mój ruleset to się zastanawiali czy Noble i Ludzie nie są zbyt nisko i się za głowę łapali, że chyba oszalałem z Black Orkami tak nisko - kiedy tych ostatnich w Polsce nikt nie tyka i nikt nie wierzy tej rasie, a na zachodzie są gracze typu mairtre_tactac, który sprawia, że Black Orków na dużych turniejach daje się wysoko w tieringach, bo wyczynia nimi cuda - ale akurat Black Orkom i ja nie wierzę, natomiast wierzę Noblom tbh

poza gadką statystyczną i hiszpańską dziwną, ja cały czas mocno myślę nad wbiciem tieru między obecne 3 i 4 - znalazły by się w nim Noble, High Elfy, Khorne i Elven Union, nie wchodząc w konkretne opcje gwiazdorskie, były by tu dwie główne paczki: 1160+7/0 i 1150+6/1, czy to buff istotny dla Nobli? no na pewno nie, z obecnej rozpiski daje to opcję albo w miarę pogrania stackiem albo blocku na ogrze, albo dysponując dodatkowymi 10k zmieszenie z tego co pamiętam, bo liczyłem to już kiedyś, 12 grajków, 2rr i apo na bazie i zostaje 5k

i jest jeszcze inna kwestia, czy buff dla Nobli zwiększy ich playrate? Niekoniecznie na stałe, gracze szukający najlepszej rozpiski wezmą to raz, wbiją topkę i rzucą i zostanie 3 graczy w PL, którzy to tykają
Ostatnio zmieniony 16 sie 2023, 19:01 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imperial Nobility

Post autor: Raven » 16 sie 2023, 18:55

Mi osobiście Noblami się gra naprawdę fajnie. W mojej opinii ich "flexibility" o którym wspominał @Jaskier jest naprawdę przyjemne i gra się dobrze. Dodatkowo wprost uwielbiam wykorzystywać bazowy Fend na stosunkowo tanich Linemenach który robi robotę a już na pewno na startowym CTV.

Oprócz tego mamy Bodyguardów co prawda z 3ST ale ze Stand Firm i Wrestle no i oczywiście Blitzerów ze startowym Blockiem i Catchem.

Jedna z najciekawiej bazowo "wyskillowanych" drużyn w BB.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1591
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Imperial Nobility

Post autor: bialy » 16 sie 2023, 19:50

Akurat catch jest rycerzom potrzebny jak świni siodło ;p

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imperial Nobility

Post autor: Raven » 16 sie 2023, 20:05

bialy pisze: 16 sie 2023, 19:50 Akurat catch jest rycerzom potrzebny jak świni siodło ;p
To prawda choć czasem udawało mi się fajne rajdy z Throwerem i Catcherem w roli głównej w ostatniej turze wykonać i to właśnie dzięki Catchowi. 8-)

Także Blitzer jako najszybszy zawodnik Nobli fajnie, że tego Catcha ma w gratisie choć oczywiście sam bym go nie picknął.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Blak
rekrut
Posty: 207
Rejestracja: 13 maja 2018, 19:15

Re: Imperial Nobility

Post autor: Blak » 16 sie 2023, 20:22

Raven pisze: 16 sie 2023, 20:05 fajnie, że tego Catcha ma w gratisie
Nie w gratisie, dopłacasz +20, porównaj go z blitzerem humanów. Za running pass też dopłacasz +20, za rerolle też dopłacasz +20. Może za fend niekoniecznie, ale za 5 punktów więcej wolałbym liniowego ludzi z lepszym AG i mocniejszym pancerzem.
Nie "meczy"... MECZÓW!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości