Imperial Nobility

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Imperial Nobility

Post autor: bialy » 16 wrz 2020, 08:24

Czołem,
Zanim jeszcze wyjdzie nowa edycja BB chciałbym podkreślić, że poniższe przemyślenia są "na podstawie wycieków", czyli może takie zasady będą, a może nie będą...

Każdy dostrzega podobieństwo Imperial Nobility do nieakceptowanej przez GW Bretonnii, więc nie ma co się oszukiwać, że tej wspaniałej i kompetytywnej drużyny w BB20 nie będzie. Co dostajemy zatem w zamian?

1. Imperial Retainer Linemen (0-12): 6/3/2/7 (PA 4+) Fend - wartość 45k, dostęp do G (A, S) - Czyli lepiej nazywający się chłop za 5k więcej. Niby nic, ale mając na uwadze, że w drużynie Bretki mieliśmy takich 5-8 szt., płacimy zatem 25-40 tys. więcej - zmiana na duży minus.

2. Imperial Throwers (0-2): 6/3/3/8 (PA 3+) Passing, Running Pass - wartość 75k, dostęp do G, P (A, S) - Tańszy o 5k od ludzkiego throwera, ale za to gorzej podaje i nie ma sure handsa (jedyny skill dla którego warto było rozpatrywanie brania throwera w drużynie ludzkiej). Tylko z powodu faktu, że 'rycerzom' wykastrowali dostęp do podań na normalu można rozpatrywać wzięcie jednego takiego aby dać mu leadera - poza tym koleś jest zupełnie beznadziejny. Zmiana na duży minus.

3. Bodyguards (0-4): 6/3/3/8 (PA 5+) Stand Firm, Wrestle - wartość 90k, dostęp G, S (A) - Czyli yeoman ze stand firmem za 20k więcej - super sprawa. Tutaj widzę 4 must heave'y. Goście dostaną guardy na normalu i będą koszmarem nocnym rywali. Zmiana na ogromny plus.

4. Noble Blitzers (0-2): 7/3/3/8 (PA +4) Block, Catch - wartość 105k, dostęp G, A (S, P) - Czyli rycerz bez dautlessa, którego GW wyceniło na 5k (w sensie skilla), z uciętym dostępem do passa. Nie dość, że rycerze byli w bretce za drodzy - głównie z powodu posiadania catch i dauntless (przy czym dauntless się przydawał, a catch był martwym skillem). Porównując go do ludzkiego blitzera, który ma... dostęp do skilli siłowych zamiast zręcznościowych i który nie ma catcha i jest tańszy o 20k, to uważam że to jakiś skandal. Zmiana zupełnie na minus (dodatkowo można brać takich 2, a nie 4)... Eh...

5. Ogre (0-1): 5/5/2/9 (PA +5) Bone-head, Loner (4+), Mighty Blow (+1), Thick Skull, Throw Team-Mate - wartość 140k, dostęp S (G,A) - Nie lubię grać na zawodnikach aktywowanych na 2+ i dlatego nie rozważałbym grania na ogrze w tej druzynie, tym bardziej że patrząc po cenach zawodników pozostałych (oraz RR) nie będzie się raczej mieścił w roosterze. Zmiana na minus (wolałbym dauntlessy na rycerzach zamiast dostęp do ogra).

6. RR po 70k - bretka nie potrzebowała zbyt wielu RR, więc luz. Appo dostępne po 50k (raczej obowiązkowe, bo jest niemal w cenie liniowego).

Przykładowy "na szybko" rooster" na 1100k:
4x bodyguards -> 360k,
2x blitzer -> 210k,
7x lineman -> 315 k,
2xRR -> 140k,
Appo -> 50k,
RAZEM: 1075 k.
Zostaje 25k, czyli nawet nie można upgreadować sobie liniowego do throwera :/

Można wywalić RR, zamienić liniowego na throwera (żeby dać mu leadera), co nam da... 65k.... wywalając kolejnych 2 liniowych (lub jednego bodyguarda) kupić ogra:
4x bodyguards -> 360k,
2x blitzer -> 210k,
4x lineman -> 180 k,
1x thrower -> 75k,
1x ogre -> 140k,
1xRR -> 70k,
Appo ->50 k,
RAZEM: 1085k.
Zostaje 15k na pierdolety.
12 zawodników i appo. 2 bloki, 4 wrestle, 4 guardy ze stand firmem, ogr, 2rr (jeden z leadera) - nie wygląda to źle, jeśli ktoś lubi grać na ogrze.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3794
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Imperial Nobility

Post autor: MarkusNord » 16 wrz 2020, 10:06

Nie zgodzę się, że catch jest bez użyteczny. Rycerze robili i na tą chwilę nadal robią za głównych Ball Carrierów, przy rozciąganiu gry na boisku i hand offie jest to darmowy przerzut na niepowodzenie odbioru piłki. To samo przy passach, które się zdarzają.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 968
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Imperial Nobility

Post autor: Wombat » 16 wrz 2020, 13:01

Druga rozpiska wygląda ciekawie. Fakt ze tylko 2 blitzerow w porównaniu do starej bretki to skandal, zastąpienie tego ogrem spoko (minus jednak że to kolejny team z ogrem, staje się to zbyt mainstreamowe), ale wygląda to nadal solidnie, szczególnie stand firm na bodyguardach. Kosztowo moim zdaniem na ten moment nie ma co dywagować bo w każdym teamie są zmiany cenowe więc i startowy gold może być inny ;)
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Imperial Nobility

Post autor: teillman » 16 wrz 2020, 13:13

Ja bym się wcale nie zdziwił, gdybyśmy nawet po tych zmianach grali na starą bretkę ;) bo to to jest jakiś żart A nie zbalansowana drużyna ;)

Swoją drogą współczuję Malcie xD bo stoją przed ważnym pytaniem czy robić EB już na nowych zasadach czy nie. Biorąc pod uwagę ile czasu testowano duńskie wcale bym się nie zdziwił gdybyśmy na nowych zasadach zagrali dopiero po eb2022 szykując się do eb2023 które raczej na 90% będzie już na nowych zasadach :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Imperial Nobility

Post autor: Tomek Kos » 16 wrz 2020, 13:49

2023 to rok World Cup, też będzie obsuwa o rok?
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Imperial Nobility

Post autor: leon » 16 wrz 2020, 16:09

Tomek Kos pisze: 16 wrz 2020, 13:49 2023 to rok World Cup, też będzie obsuwa o rok?
co do tego nie ma jeszcze decyzji. sam jestem bardzo ciekawy
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Imperial Nobility

Post autor: Marcepan » 16 wrz 2020, 16:33

Ja osobiście nie widzę powodu dla którego mielibyśmy bretke wywalić. Zawsze organizator eventu ustala zasady, a jak dla mnie Imperial Nobility można wprowadzić zostawiając też alternatywę bretonni (której gw i tak oficjalnie nie uznaje, a co zrobi naf to nie wiadomo, podkreślę też, że grywamy na simyan co nigdy nie stanowiło dla nikogo problemu). Tak jak [mention]teillman[/mention] wyżej pisze problem będą mieli organizatorzy najwiekszych oficjalnych eventów, bo ja sam uważam, że fajnie by było zawsze zostawić dodatkowe "nieoficjalne" teamy, jak też zaliczać do stunty skinki z kroxem i under bez szczorów :P Peace!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Imperial Nobility

Post autor: leon » 16 wrz 2020, 19:22

Jak nie będzie rosterow to ciezko czymś grać, ja na przykład chętnie bym pobrał sukubkami (czyli zwinniejszymi siostrami amazonek) a jakoś nikt nie chce mi ich dopuścić na turnieju ;-) bo nie ma niby oficjalnego rostera
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Imperial Nobility

Post autor: rover » 21 wrz 2020, 19:45

Trudno rozmawiac o rozpiskach jezeli nie wiemy na ile punktow bedziemy grali turniejowo. 1100 a 1150k to kolosalna roznica, a GW rekomenduje ten drugi format w nowej edycji. Jezeli startowe tv bysmy podniesli cap o 50k to oznacza, ze wszyscy zmieszcza wszystko, do tego niektorzy star playerzy kompletnie zagna rzeczywistosc.

Team wydaje sie spadkobierca duchowym bretki, ale o roosterach turniejowych chyba nie ma co jeszcze dyskutowac. Indywidualni gracze wydaja sie bardzo ciekawi, chociaz nadal boli dostep do sily akurat na typach z wrestlem :S

Troche nie kumam tylko Ogra i zdjecia dauntlessa. Mam wrazenie, ze gameplayowo ten team bedzie teraz zbyt podobny do ludzi. Ogr, czterech blitzerow, tylko z wrestlem zamiast bloka, i dwoch rycerzy zamiast catchera i throwera plus cannon fodder. Zupelnie mnie to nie jara, wole zwyklych ludzi.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Imperial Nobility

Post autor: Slimaq » 22 wrz 2020, 00:18

Dla mnie to gorsza bretka która za dobra nie była ...Mam nadzieję że bretka będzie osobno w jakimś PDF albo NAFowych rosterach

Ps.Akurat dostęp do siły na wrestlach umożliwia wzięcie Guarda. Bez tego to by było totalne gówno ( i tak uważam ze to jest gorsze dożo od bretki - nie widze żeby dało się tym grać turniejowe bo tak jak napisał Rover ludzie dużo lepsi i ciekawsi z halflingiem)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości