Black Orki

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Genedan
rekrut
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2018, 23:58

Black Orki

Post autor: Genedan » 10 gru 2020, 13:09

Temat do dyskutowania o Black Orkach
Jak waze wrazenia z gry black orkami.
Sa wedlug was silna druzyna?
Czy gracze orkow przez animozje przerzuca sie na black orkow?
Na poczatku bylo duzo wypowiedzi ze to bd slabsze lizaki, mi sie wydaje ze nie moga miec stylu gry lizakow mimo podobnej konstrukcji druzyny a sily do gry im nie brakuje.
Ciekawi mnie ta druzyna chcialbym posluchac waszego zdania o tej druzynie (zwlaszcza ludzi co grali nimi/z nimi juz) :)

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Black Orki

Post autor: Wombat » 10 gru 2020, 14:15

Ja się wypowiem jako niegrajacy nimi jeszcze. Kiedy ruszy liga figurkowa na nowo i wyrobię się z malowaniem to będę ich testował. Na zimno teoretyzując - to na pewno nie będzie styl grania lizaków, kompozycja pozycyjnych jest ta sama, ale różnica w szybkości powoduje już totalnie inny playstyle. Na pewno nie będzie to topowa drużyna na ten moment, przez bardzo niski MA łatwiej ich sparaliżować niż jaszczurki, jeżeli jakiś Black Orc się położy to wstaje z 1 ruchem, to kosmicznie mało. Z Imperialami na 4 bodyguardach nie mają szans, Stand Firm wyłącza graba (pozdrawiam Graba!). Ich przewagą wydaje się możliwość kontroli boiska poprzez graba, ustawienie przeciwnika w taki sposób, żeby nie był w stanie zbudować obrony. Gobliny pomimo Thick Skulla nadal relatywnie często będą wypadać, kluczowe jest wydaje mi się mądre asystowanie nimi i unikanie związania ich w kocioł. Jezeli chodzi o dobór skilli to wstępne moje przemyślenia jest mieć jako 1 rozwój na BO 4 bloki i 2 guardy. Bloki dlatego, że w ataku możemy z brawlera zamienić wynik, ale jeżeli wtedy znowu wypadnie nam Both Dwon to jesteśmy uziemieni. Brawler w obronie nie działa, więc taki Ork broniąc się jest goły i wesoły - na dwóch przeciw przeciwnik nie będzie się bał robić (a powalony BO to ogromna strata). Na goblinach sneaky git. Przesuwamy sobie przeciwnika i staramy się butować co turę, żeby starać się zdobyć przewagę zawodników. W myśli mam też zbudowanie goblina ze sprintem i sure featami - jako, że tylko nimi zapewne będziemy zdobywać przyłożenia to posiadanie jednego takiego malca, który się wyrwie wydaje mi się sensowne, zważając że w dużej części przypadków będziemy się BO bić na środku stołu przez mały movement.

Ja na pewno będę ich ogrywał, kiedy już zacznę testy postaram się zdawać jakieś raporty i spostrzeżenia ;)
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
Kędzi
rekrut
Posty: 399
Rejestracja: 16 sie 2018, 01:35
Kontakt:

Re: Black Orki

Post autor: Kędzi » 13 gru 2020, 22:28

Panowie potrzebowałbym instrukcji do złożenia BO. Mam figsy ale jest sporo części, a chciałbym to dobrze złożyć. Czy byłby ktoś tak miły i wrzucił jak złożyć Varraga, gobliny i blacki?
Wyniki turniejowe(W/R/P):
25/6/8
Zdobyte:
- Best defender- WC 18, -Most TD- RB 19, 2 miejsce RB 18

Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: Black Orki

Post autor: bor667 » 13 gru 2020, 23:10

Kędzi pisze: 13 gru 2020, 22:28 Panowie potrzebowałbym instrukcji do złożenia BO. Mam figsy ale jest sporo części, a chciałbym to dobrze złożyć. Czy byłby ktoś tak miły i wrzucił jak złożyć Varraga, gobliny i blacki?
pewnie. podaj e-mail

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Black Orki

Post autor: teillman » 14 gru 2020, 00:06

Już ogarnięte :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Black Orki

Post autor: NairoD » 14 gru 2020, 20:45

Dla mnie black orki to takie stare wydanie ogrów z babyogrami ale z intelektem. Grab do przesuniecia powalonego zawodnika i but na mazak. Chyba za duzo stunty ostatnio gram :P
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Black Orki

Post autor: Larry Croft » 06 maja 2021, 08:18

Polecam boby na pełnych losowych umiejętnościach - boby z siły, może czasem z ogólnych, a gobliny ze zręcznych albo z ogólnych. Pompa/bomba!
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Black Orki

Post autor: Wombat » 06 maja 2021, 08:51

Larry Croft pisze: 06 maja 2021, 08:18 Polecam boby na pełnych losowych umiejętnościach - boby z siły, może czasem z ogólnych, a gobliny ze zręcznych albo z ogólnych. Pompa/bomba!
Ja to się zastanawiam jak ludzie mogą na tych losowych skillach wgl polegać :lol: ryzykowanie wylosowaniem Pile Drivera, Arm Bara, Dirty Playera czy Shadowinga... każdy z tych przykładowych skilli jest kompletnie bezużyteczny (poza Arm Barem na Agi teamy) :P
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Black Orki

Post autor: Marcepan » 06 maja 2021, 09:18

Wombat pisze: 06 maja 2021, 08:51
Larry Croft pisze: 06 maja 2021, 08:18 Polecam boby na pełnych losowych umiejętnościach - boby z siły, może czasem z ogólnych, a gobliny ze zręcznych albo z ogólnych. Pompa/bomba!
Ja to się zastanawiam jak ludzie mogą na tych losowych skillach wgl polegać :lol: ryzykowanie wylosowaniem Pile Drivera, Arm Bara, Dirty Playera czy Shadowinga... każdy z tych przykładowych skilli jest kompletnie bezużyteczny (poza Arm Barem na Agi teamy) :P
No jest to ryzyko zawsze, ale losowe skille sprawiają że zachowujesz dość niskie TV a co za tym idzie nie dajesz przeciwnikowi kasy na inducementy lub nawet sam zbierasz gdzie możesz kupić maga lub gwiazdę czy też najemnika ze skillami jakie akurat na ten mecz potrzebujesz. Są mocne jak i słabe strony decyzji o losowych skillach, ale niektóre teamy mają lepsze predyspozycje by brać losówki :)

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Black Orki

Post autor: Larry Croft » 06 maja 2021, 09:43

Wombat pisze: 06 maja 2021, 08:51
Larry Croft pisze: 06 maja 2021, 08:18 Polecam boby na pełnych losowych umiejętnościach - boby z siły, może czasem z ogólnych, a gobliny ze zręcznych albo z ogólnych. Pompa/bomba!
Ja to się zastanawiam jak ludzie mogą na tych losowych skillach wgl polegać :lol: ryzykowanie wylosowaniem Pile Drivera, Arm Bara, Dirty Playera czy Shadowinga... każdy z tych przykładowych skilli jest kompletnie bezużyteczny (poza Arm Barem na Agi teamy) :P
Arm Bar jest ok. PD też jest ok, bo Boby mają łapówki za 50k.
General jest faktycznie taki se, ale jeśli już masz mb i guarda na jednym bobie, to chyba nie ma sensu losować dalej z siły, bo mb i guard są najlepsze.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości