Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: bialy » 17 maja 2021, 08:21

Dzień dobry,

Zaintrygowany sformułowaniem @stikman z #walecbojowy chciałbym poznać techniczne wykonanie "rozmontowanie klatki za pomocą frenzy". Bardzo mądrze to brzmi, w wywiadzie wszyscy mówią o tym zagraniu jakby to była oczywista oczywistość, a ja... nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi.
Stoi sobie klatka:
1_2
_P_
3_4
gdzie 1, 2, 3, 4 to rogi klatki, a P to koleś z piłką, a '_' to puste pola.

I teraz pytania:
A. Gdzie blitzuje tym frenzy żeby ta klatkę rozmontować?
B. Czy gdzieś wcześniej się doklejam i od której strony?
C. Jakie inne skille używam (i gdzie)?
D. Czy stawiam wcześniej gdzieś grajków, którzy nie obklejają klatki?
E. Gdzie się doklejam innymi graczami po wykonaniu blitza na narożnik?
F. Gdzie przepycham typa z narożnika?

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: Elkołak » 17 maja 2021, 10:11

Szlifierka kątowa rozmontuje każdą klatkę po co męczyć się z frenzy :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: rover » 17 maja 2021, 23:09

Chodzi o to, ze 4 przepychasz i idealnie przewracasz na prawo od 2, w miejsce 4 doklejasz typa markujac P, a 1 i 3 markujesz jeden do jednego. Jak masz 4+ sily na tym Frenzy to czterema typami markujesz pieciu typow, pilke markujesz typem, ktorego nie ma jak uderzyc za bardzo, a na reszcie boiska masz +1 przewage. Poprostu z Frenzy latwiej to zrobic.

Ale tak na serio to Frenzy sie przydaje do kontrolowania gdzie klatka pojdzie i to jest najwieksza wartosc dodana. Kiedys sie jaralem Frenzy, ale mi przeszlo. Teraz tak jak Elko preferuje szlifierke katowa.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2021, 07:43 przez rover, łącznie zmieniany 2 razy.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: stikman » 18 maja 2021, 00:22

Dokładnie jak napisał Rover.
Zawodników 1 i 2 nie ma co blitzować.
3 lub 4 wybierasz w zależności od miejsca na boisku.

Jak masz zawodnika 4 to możesz się bawić w takie bajery, jak masz typa z siłą 5 to w ogóle miód. Z klasyczną siła 3 jednak bym takich manewrów nie robił, bo 2 blok przeważnie będzie na 1 kości, a on w swojej będzie prawdopodobnie bił na 2 kogo trzeba.
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: bialy » 18 maja 2021, 08:25

Ok. Kumam, podziekował.
Żeby uwolnić piłkę potrzebuję gościem z 1 lub 3 bloku z przepchnięciem i powaleniem lub blitza z powaleniem, a potem dodge kolesiem z piłką (plus schowanie go gdzieś).

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: Marcepan » 18 maja 2021, 09:22

Obrazek

@bialy Tutaj masz chyba najprostrzy sposób, zakładając że wszyscy mają 3 siły i masz 1 typa z frenzy a reszta łysa :P
Dostawiasz asysty, (możesz dać jedną więcej pod asystą spod 4 i przepchać 4 po skosie na dół, to oba bloki masz na 2 kościach), i potem blitz i na koniec przyklejasz się. Wiadomo że wszystko zależy od tego co kto ma oraz gdzie ta klatka się znajduje (czy środek boiska czy też gdzieś z brzegu). To tak okiem laika jakim jestem :P

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: Larry Croft » 18 maja 2021, 11:11

Marcepan pisze: 18 maja 2021, 09:22 Obrazek

@bialy Tutaj masz chyba najprostrzy sposób, zakładając że wszyscy mają 3 siły i masz 1 typa z frenzy a reszta łysa :P
Dostawiasz asysty, (możesz dać jedną więcej pod asystą spod 4 i przepchać 4 po skosie na dół, to oba bloki masz na 2 kościach), i potem blitz i na koniec przyklejasz się. Wiadomo że wszystko zależy od tego co kto ma oraz gdzie ta klatka się znajduje (czy środek boiska czy też gdzieś z brzegu). To tak okiem laika jakim jestem :P
Lubię 4 wywalać w dół na tym obrazku, żeby dostał kontrolnego buta na twarz po rozmontowaniu. Polecam, Larry Croft.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
ulizzez
rezerwowy
Posty: 494
Rejestracja: 17 wrz 2018, 14:19

Re: Rozmontowanie klatki przy pomocy frenzy

Post autor: ulizzez » 18 maja 2021, 20:50

Ja pierdziu! Ale widzę, że to jakiś wyższy lewel... Ale na szczęście gram przegiętą (najprzegiętszą) drużyną i tą taktyką mi nikt nie naskoczy. ;-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości