Leśne Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: Nimar » 20 gru 2014, 18:22

Nie wiem czy moje rady są w porządku, ale napiszę co ja bym dał.

Ciepacz - temu panu dałbym unik albo blok. W zasadzie nikt do niego nie powinien podchodzić, ale wiadomo jak to jest i oba te skille mogą go uratować. Accurate i safe throw ma więc już rzucać piłką umi dobrze, teraz niech pożyje dłużej.

Łapacz z 5 agi - Temu faktycznie można dać skok

Łapacz z dublem - Tutaj nie wiem nerwy ze stali są świetnym skillem (przekonałem się o tym grając pro elfami, których łapacze mają ten skill od początku). Guard też jest fajny bo gardów nigdy mało, tylko ten koleżka ma siłę dwa więc ten guard często by leżał na dupie
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: Vincent » 24 lut 2018, 10:58

Temat dawno nie ruszany ale może ktoś pomoże :)
O ile gra w obronie WE jako tako mi idzie, choć wciąż poznaje nowe taktyki to gra w ataku to dla mnie czarna magia. Tzn wiem że są dwa podejścia, albo robienie TD w 2 tury za każdym razem jak ma się dobrego ball sackera i retrievera (albo masa innych czynników jak słaby przeciwnik lub 0rr u przeciwnika ) i to jest ta prosta rzecz.
Mam natomiast mega problemy z przeprowadzeniem ataku na klasyczny grind na 2:1 czyli po prostu 8 tur. Czysto teoretycznie powinno się robić troszkę głębiej klatkę, ze 2 warstwy screena i bieganie że skrzydła na skrzydło aby rozerwac obronę i w odpowiednim momencie pójść do przodu i postallowac chwilę już w zasięgu endzone.
Grając jednak przeciwko drużynom bashowym które mają przewagę siły i tackla to często jestem w 2 tury osaczany z każdej strony, zmuszany do dodgy na tacklach lub do angażowania większej liczby zawodników żeby robić bloki 2d ale to powoduje że na kolejną turę będę miał jeszcze słabszy screen.
Jak oglądam mecze niektórych trenerów, to oni robią masę tych dodgy, bloków 1d i zwykle im to wychodzi, ja mam wrażenie że takiego farta nie mam i w takich sytuacjach już na początku tury rzucam 1 i po zabawie :D

Dlatego u mnie to się kończy zwykle przyłożeniem w 4 turze i daniem szansy na remis przeciwnikowi.
Ma ktoś jakieś porady, mecze na YT gdzie ktos dobrze robi taki 8turowy atak vs Bash team?

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: NairoD » 24 lut 2018, 21:37

Vincent pooglądać mecze legend na Fumbblu
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: Vincent » 24 lut 2018, 21:54

możesz kogoś konkretnego polecić? Na fumbblu praktycznie nie działam (kiedyś kilka meczy i tyle). Nie wiem kogo warto oglądać.

Aerenhil
podawacz piłek
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2018, 10:27

Re: Leśne Elfy

Post autor: Aerenhil » 09 kwie 2018, 10:41

Cześć, jestem nowiutki w BB i chciałem troszkę dopytać o WE które sobie upatrzyłem. Stworzyłem drużynę na 1k w której skład wchodzą:
2x Wardancer
9x Lineman
2x re-roll
I zostaje 30k. Myślałem, że lepiej byłoby odłożyć to na konsyliarza, niż kupować miotacza w zamian za liniowego. Dobry tok?
WE mają stosunkowo drogich zawodników, w porównaniu np. do orków, prawda?

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: Vincent » 09 kwie 2018, 11:01

Ja osobiście zwykle biorę catchera zamiast throwera i 8 liniowych przez co mam 10k w banku. Mam 50% szans że w pierwszym meczu zarobisę co najmniej te 40k żeby kupić apo. Jak wygram to oczywiście ta szansa zdecydowanie rośnie.
Jeśli chcesz throwera, możesz też kupić 1 rr mniej i na początku grać tylko z 1, a po wylvlowaniu throwera dać mu leadera.

W Leśnych zwykle ławki rezerwowej się nie robi, a gra z 1-2 lonerami nie jest tragedią, to też i całkiem szybko można uzbierać na dodatkowego RR. A jednak zaczynając z graczami pozycyjnymi szybciej ich możesz lvlować.

Ale generalnie tak, apo to powinien być pierwszy zakup głównie w celu ochrony wardancerów.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: reszka » 09 kwie 2018, 20:49

Zależy o co Ci chodzi. Jeśli robisz drużynę na x-meczowy turniej figurkowy z kolegami, do jakiejś długiej ligi komputerowej - to ok. Apo po 1 meczu jest jak najbardziej wskazane.

Jeżeli zaś tworzysz do otwartej ligi, to źle. Robisz rozpiskę na 1 RR z docelową ilością specjalistów. Jeśli w 2-3 meczach zginie/ciężka kontuzja kluczowego zawodnika - robisz nową drużynę i próbujesz ponownie.

Ja robiłem rozpiskę na 0 RR - woody mogą spokojnie grać bez RR na 1000, ale miałem wszystkich specjalistów z drzewem. Pierwszego kupowałem apo, ale w 1 meczu dużo podawałem żeby mieć lidera na throwerze. Często po 1 meczu miałem już 1 RR z lidera oraz apo. Jeśli coś poszło nie tak - robiłem drugie podejście albo grałem drugi mecz.

Raz na 3 mecze nawet z 0 RR wyjdzie rozgrywka, że wygrasz, 6SPP na throwerze i strip ball na WD, nikt ważny nie zginie i masz na apo.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: rover » 16 kwie 2018, 21:20

Jak chcesz grac bez positionali to tak jak reszka pisze wez throwera zamiast linemana za te 30k. Ten leader bardzo sie przydaje.

Bardzo fajna rozpa na 1k to tez 2x war dancer, 3x catcher, 1x thrower i 1RR. Albo to samo z drzewem i bez rerolli. Ale to jest trudny setup jak sie zaczyna gre, bo musisz ogarniac gre zeby wiedziec jak sie ustawiac etc. W tym set upie uzywasz rerolli, ktore positionale maja z bazy. Czyli starasz sie rzucac throwerem, lapac catcherem, blokowac war dancerem, dodgowac glownie goscmi z dodgem etc. Taka rozpiska na 2xWD, Thrower i linelfy jest duzo latwieksza w obsludze, ale ogolnie mniej efektywna niz rozpiska pelna positionali.

Woody to w ogole dla poczatkujacego dosc ciezki team w obsludze. Inne elfy sa troche latwiejsze do nauki gry imo. Szczegolnie Darki i Elven Union.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leśne Elfy

Post autor: Marcepan » 14 paź 2018, 11:11

Świetne opracowanie leśników do ligi. A ja się pytam, jak składać rozpiske na turniej? :) Zakładając 1100k i 6 skillow jak to widzicie? Najbardziej interesuje mnie rozkład zawodników/rr/i czy brać apo. Ja to widzę tak i zastanawiam się czy jest okej:
-wardancer (strip ball)
-wardancer (tackle)
-thrower (leader)
-2x catcher (blok)
-catcher (nerves of steel)
-4x liniowy
-drzewo
i tutaj problem czy 1 rr i apo czy 2 rr
Chętnie wysłucham opinii wszystkich :p

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: 2GUTTA » 14 paź 2018, 11:23

Zamien NoS na kick albo blok i bedzie ok!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość