Leśne Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leśne Elfy

Post autor: leon » 26 sie 2021, 17:43

tancerz z sila i tacklem trafil normala. drugi ma stripa. zastanawiam sie nad side stepem, stripem drugim (tu pewnie Reszka przyklasnie) . chyba jednak strip wygra bo blok na 2 w klatce z tacklem i stripem to zgroza.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: rover » 26 sie 2021, 18:43

Frenzy to najlepsze co możesz mu dać, jeżeli masz na drugim stripa.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leśne Elfy

Post autor: leon » 26 sie 2021, 18:51

ciekawy pomysl. nie gralem jeszcze tancerzami z frenzy.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: rover » 27 sie 2021, 09:29

To polecam. Jak ma S4 to jest potworem. Nie mozna w ogole podchodzic do lini bocznych z takim typem na boisku, a jak gdzies na srodu pola jest jeszcze drzewo no to sobie wyobrazasz temat na pewno.

Poza tym jak niesie pilke S3 z Sure Hands to lepiej nim wskakiwac do klatki niz tym drugim WD ze Strip Ballem, bo tu bedziesz mial czesto 4 kosci bloku, a tam tylko dwie. No i czesto wypchniesz pilke zupelnie poza klatke do latwiekszego podniesienia. Generalnie polecam.

Jak dobrze, ze znerfowali woody w nowej edycji :P
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: reszka » 27 sie 2021, 10:58

Zdecydowanie frenzy. Po zmianie leapa zdecydowanie zyskał na sile. Możesz zrobić nim blitza wyliczając, żeby było 2 na dwóch kościach i olewasz, że się znalazłeś w totalnej matni, bo potem wystarczy znaleźć pole w jednej strefie, zrobić leapa na 2+ i dodge na 2+ z rerolem i jesteś poza kontaktem. Leap na nowych zasadach to turbo przegięcie, za wyjątkiem sytuacji kiedy chcesz blitzować piłkę. Wiem, że na tym opierała się taktyka woodów (w moim wydaniu, ślimak i kos grali inaczej), ale to że zabrali mi bazookę to nie powód do płaczu, bo dali mi granaty. Inna broń, inna taktyka. A trzeba wykorzystać bonusy leapa.

Dwóch zawodników z inteligentnym leap na 2+ każe przeciwnikowi trzymać mocną, przynajmniej 5-osobową klatkę. Jak trzyma 4-osobową to gramy na stare zasady, gdzie woody były na końcu łańcucha pokarmowego. A w praktyce naprawdę ciężko dojść całą klatką pod linię TD i utrzymać ją do 8 (16) tury. A nawet wtedy w tej 16 turze YOLO leap na 4+ lub w turnieju na 5+, zwłaszcza gdy mamy przerzut, nie jest bez szans. Jak to mawia Oren, prawdopodobieństwo leapa wynosi 50%, albo wyjdzie albo nie. A w najczęstszym przypadku desperackiego leapa na 4+ nawet się z nim zgodzę.

Moim zdaniem skill kick jest teraz dużo ważniejszy. Przeciwnik poprzednio wiedział, że jak się nie ustawi to 3+ i wchodzi. Ja i tak nie skakałem w 2 turze i było mi wszystko jedno, gdzie podniesie piłkę. Teraz po zmianach skilla (plusy i minusy) jeśli nie ustawi pełnej klatki, to leap minusów nie ma a zostają pozytywy. A kazać mu iść dodatkowe 4-5 pól klatką to spore utrudnienie.

Ja polecam (polecałem ?? - celowe znaki zapytania) na dwóch stripach (drugi był zamiast tackle) tylko w układzie - gramy turniej, bo tam nikt nie daje sure hands a z bazy w zeszłej edycji mało ras miało sure hands, a nawet jak mieli, to nie zawsze wystawiali - orkowie, scaveny. Były 4 efektywne rasy z sure hands - krasie, khemri, ludzie, underworld. Przeciwko każdej innej strip był lepszy niż tackle. A z tych 4 ras trzy pierwsze nie mają uników, więc nawet na nich strp i tak był lepszy niż tackle.

Nawet Leon grając amazonkami przyznał (choć przyciśnięty do muru i chyba sam zaskoczony swoim wnioskiem), że bardziej by się bał dwóch WD ze strip niż jeden strip drugi tackle.

W lidze sure hands ma chyba każdy team. 2 stripy w lidze to strata skilla na najcenniejszym zawodniku.

Jedyny skill który rozważałbym zamiast frenzy (i myślę, że byłby moim kolejnym normalem) to sure feet. Bezpieczny zasięg 10 pól i wszystkie akcje (z wyjątkiem ataku na piłkę w klatce) robione na 2+ z przerzutem (drużynowy trzymam na "1" na leap) dla zawodnika z S4 to turbo.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: unicorn » 27 sie 2021, 12:36

@reszka - a nie jest czasem teraz tak, że Leap to minimum 3+ ? (poza skokiem nad leżącym ??? - tu nie wiem w sumie)
Było wcześniej w tym wątku omawiane
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Leśne Elfy

Post autor: Redil » 27 sie 2021, 13:05

unicorn pisze: 27 sie 2021, 12:36 @reszka - a nie jest czasem teraz tak, że Leap to minimum 3+ ? (poza skokiem nad leżącym ??? - tu nie wiem w sumie)
Było wcześniej w tym wątku omawiane
reszka pisze: 27 sie 2021, 10:58 Zdecydowanie frenzy. Po zmianie leapa zdecydowanie zyskał na sile. Możesz zrobić nim blitza wyliczając, żeby było 2 na dwóch kościach i olewasz, że się znalazłeś w totalnej matni, bo potem wystarczy znaleźć pole w jednej strefie, zrobić leapa na 2+ i dodge na 2+ z rerolem i jesteś poza kontaktem. Leap na nowych zasadach to turbo przegięcie, za wyjątkiem sytuacji kiedy chcesz blitzować piłkę.

Leapa robisz z modyfikatorem -1, jeśli nie ma innych modyfikatorów. Więc jeśli masz Ag 1+ to robisz leap na 2+. Plus z tego co pamiętam modyfikatory do leap liczysz z miejsca skoku i lądowania i wybierasz silniejszy, ergo nie wyskakujesz z klatki na 2+. Nie mam teraz podręcznika, ale tak to zapamiętałem.
Sam fart, zero skilla :twisted:

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: unicorn » 27 sie 2021, 16:45

Pieta pisze: 25 maja 2021, 19:27 Poprawia o +1, ale minimalny to -1. (Dokładniej Leap zdejmuje jeden minusowy modyfikator do testu).
Jeśli skacze do strefy z 0 ludzikami to jest modyfikator 0 i nie ma czego zdejmować. Skok na 2+
Jeśli skacze do strefy z 1 ludzikiem to jest modyfikator -1. (-1+1=0). Jednak musi być minimum -1, więc zostaje -1. Skok na 3+
Jeśli skacze do strefy z 2 ludzikami to jest modyfikator -2, (-2+1=-1). Minimum spełnione. Skok na 3+
Jeśli skacze do strefy z 3 ludzikami to jest modyfikator -3, (-3+1=-2). Minimum spełnione. Skok na 4+

Zakładając, że skacze ze strefy z mniejszą ilością ludzików.
Kilka stron wstecz w tym wątku. Mamy ostatecznie (aktualnie) inne ustalenie/interpretację ?
Bo jeżeli skok nad 1 ludziekiem jest na 2+ to zmienia postać rzeczy dość mocno ;)
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: rover » 27 sie 2021, 21:39

@reszka nie no fajnie, ale:

1. On pyta o poprzednia edycje :D
2. Ciekawa kmina, ale zasady doczytaj :D Przede wszystkim skaczac z pola na pole wybiera najwyzsze mozliwe kary.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: reszka » 28 sie 2021, 01:18

To mnie ktoś mocno wałował na turnieju. Przepraszam za poprzednią wypowiedź. Doczytam zasady.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość