Leśne Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Leśne Elfy

Post autor: bialy » 25 maja 2021, 11:44

Leap w pełną klatkę to teraz 4+ zamiast 3+. Tragedii nie ma, zwłaszcza że leap to desperacka akcja ;) A jeśli przeciwnik nie domknie klatki, to już w ogóle bajeczka.

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leśne Elfy

Post autor: Marcepan » 25 maja 2021, 15:36

No w sumie 4+ 50% albo się uda albo się nie uda xD a leap z wardancerem że stripballem na 2 przeciwko jak masz przerzut to nie aż taka desperacja ;p , w sumie jak już dobrze się porozstawiam to zawsze wskakuje do klatki byle by piłkę wybić a ktoś potem podbiegnie i podniesie :P (tak to sobie za każdym razem wyobrażam xD)

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: unicorn » 25 maja 2021, 18:33

bialy pisze: 25 maja 2021, 07:36
unicorn pisze: 21 maja 2021, 17:29 A po za tym, na nowych zasadach lepiej grać unią elfów niż leśnymi - a tu problemu drzewa nie ma ;)
A ze 2 zdania rozwinięcia mogę poprosić w tej kwestii?
Na blackboxie mam drużynę unii, ale nigdy jeszcze mnie nią z nikim nie sparowało :/
Co "popsuto" w WE:
Drobiazgi: Catcher nie ma Sprint na wstępie, WD i Thrower kosztują o 5 tys. więcej
Leap: "niegrywalna" umiejka - WD traci największą swoją broń
Podania: sensownie rzucać może tylko Thrower, już nie wystarczy WD + 2 dowolnych ludzików aby stanowić realne zagrożenie

Nie grałem za dużo Unią ale myślę, ze potrafię sobie wyobrazić różnice na bazie gier WE.
Czemu Unia:
- tańszy liniowy za to z -1MV (boli ten mniejszy ruch ale czy na pewno ? mamy 6 szybkobiegów i to wszystkich z 3S)
- tańszy thrower - (podobnie jak wyżej - 1MV aż tak nie boli moim zdaniem)
- Catcher (droższy - to akurat wada), ale za to dostajemy +1S i NoS kosztem Dodge - tu zawsze cieżko mi było zdecydować który lepszy
- Blitzer - tańszy od WD, i ma SS zamiast Dodge, zamiast ruchu ma pancerz - po skopaniu Leap są moim zdaniem bardzo podobni, i mając 4 catcherów z 3S wole tu pancerz zamiast MV
Wada to brak drzewa no i brak "powszechnego" Dodge co wymaga nieco innej gry, aczkolwiek na turnieju dodatkowe umiejki mogą to zniwelować

Podsumowując - przy niegrywalnym Leap stawiam na Unię, zwłaszcza, że jest w niższym Tier, więc ma więcej umiejek na początek. Aby ostatecznie zdecydować musiałbym więcej nimi pograć (na razie to przeczucia)
Steam: unicorn_az

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: unicorn » 25 maja 2021, 18:36

Co do Leap, to na pewno 4+ w klatce a nie 5+ ? za każdego dostajemy -1, a ten -1 w opisie to chyba minimalny minus jaki mamy a nie że poprawia nam o 1 - chyba ?
Bo to by znaczyło że nad 1 ludzikiem skaczemy na 2+ ? - wtedy to nieco inna para kaloszy :)
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leśne Elfy

Post autor: Pieta » 25 maja 2021, 19:27

Poprawia o +1, ale minimalny to -1. (Dokładniej Leap zdejmuje jeden minusowy modyfikator do testu).
Jeśli skacze do strefy z 0 ludzikami to jest modyfikator 0 i nie ma czego zdejmować. Skok na 2+
Jeśli skacze do strefy z 1 ludzikiem to jest modyfikator -1. (-1+1=0). Jednak musi być minimum -1, więc zostaje -1. Skok na 3+
Jeśli skacze do strefy z 2 ludzikami to jest modyfikator -2, (-2+1=-1). Minimum spełnione. Skok na 3+
Jeśli skacze do strefy z 3 ludzikami to jest modyfikator -3, (-3+1=-2). Minimum spełnione. Skok na 4+

Zakładając, że skacze ze strefy z mniejszą ilością ludzików.

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Leśne Elfy

Post autor: bialy » 26 maja 2021, 07:36

unicorn pisze: 25 maja 2021, 18:33 Aby ostatecznie zdecydować musiałbym więcej nimi pograć (na razie to przeczucia)
Aha :)
Myślałem, że coś tym już grałeś ;)

Co mnie odstrasza w unii, to kompletny brak umiejętności defensywnych - czyli dodge (w stosunku do leśnych). W leśnych masz na dzień dobry 5 "darmowych" dodge - zakładając że na turniej wsadzasz 3 catcherów. Tierowo w unii dostajesz tylko 3 skille więcej, więc jesteś 2 w plecy.
Do tego na catcherze imho fajniejszy jest catch, bo nawet jak jestem zamarkowany to wolę przerzucić na 3+ niż rzucać łapanie na 2+ bez rr. A jeśli przeciwnik zamarkuje ci catchera w woodach 2 grajkami, to po prostu no niego nie podajesz.

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: unicorn » 26 maja 2021, 12:33

Unijny też ma catch, do tego NoS i 3S

Tak w WE 5 dodge robi robote, ale przy 3 dodatkochych skilach w Unii tez można tych dodge nieco mieć, a blitzer z Block-Dodge-SS to już fajny zawodnik jest ;)
Ale jak pisałem musiałbym nimi pograc (na razie grałem tylko przeciwko nim, i to może z 10 meczy tylko)
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1075
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Leśne Elfy

Post autor: Redil » 26 lip 2021, 12:57

Pomijając moje błędy rozpiskowe na beachu i szastanie skillami kiedy się ich nie ma to co można odczuć przy pierwszym wrażeniu grania nowymi WE to:
- skakania na 4+ lub więcej nie robiłem ani razu. Mam barierę przed takimi rzutami jeśli nie są konieczne lub nie przynoszą większej szansy na sukces. Ryzyko utraty WD przez taki skok jest dla mnie zbyt duże. Nie oznacza to oczywiście, że nie będę robił takich skoków.
- Leap faktycznie został znerfiony bardzo mocno (patrz wyżej), zdarzało mi się, że przeciwnik rozstawiał się tak, że skok mogłem co najwyżej na 5+ robić. Zdarzały mi się leapy 3+.
- Robiłem 2 próby 1TTD obie się rozbiły o nieudane rzuty, więc tutaj bez zmian ;P Miałem na jednym catcherze sprinta i frenzy na linemanie (to to szastania skillami), ale nie wiem czy tego sprinta bym nie zostawił 2 przesunięcia dają więcej szans niż 3 ;)
- Kick, brakowało mi tego skilla cały czas. Zamiast frenzy obowiązkowo. Zwłaszcza przeciwko drużynom, które mogą rzucać zawodnikami, a było ich sporo (sam grałem przeciwko 3).
- Grab na drzewie robił robotę, IMO najlepszy skill na tę pozycję.
- Nie ma sensu zmiana skilli na WD, SB i tackle to nadal najsensowniejsze wybory.

Podsumowując cały turniej to nadal da się nimi grać. W niektórych sytuacjach jest trudniej, zwłaszcza jak przeciwnik zacznie się klatkować, a Ty nie przebijasz pancerzy. Póki co chcę jeszcze zagrać WE kilka meczy. Wydaje mi się, że w porównaniu do innych drużyn w I tierze WE zasługują na obniżenie tiera :)
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: Grab » 26 lip 2021, 19:20

obiecuję zejść z drzewa
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Leśne Elfy

Post autor: Wombat » 27 lip 2021, 06:52

Grab pisze: 26 lip 2021, 19:20 obiecuję zejść z drzewa
Tylko nuszkuf se nie połam
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości