Mroczne Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Lyskie » 05 maja 2023, 11:20

Manit0u pisze: 02 maja 2023, 10:48 Co do runnerów to zgadzam się z opcją, że darkom przydaje się opcja podania ale akurat runner jest jedną z najgorszych platform do tego (jak sama nazwa wskazuje to biegacz a nie podawacz). Problem jest mianowicie z dużą rozbieżnością tego co chciałbyś nim robić a do czego niby jest stworzony.
Zgoda, że Runner to słaby zawodnik i nie do końca zaprojektowany zgodnie z nazwą (gdyby miał chociaż 8 ruchu, albo sprint lub sure feet), a samo popitalanie z piłką 7 pól, żeby ją oddać innemu zawodnikowi, to marny pomysł na niego. Tym bardziej, że zasady z BB3 niestety go osłabiają. Dlatego rozwój na miotacza, to użyteczna alternatywa, a właściwie podstawa egzystencji w drużynie. Tym bardziej, że jako jedyny dark ma pass na 3+.
Testowałem różne ustawienia darków, ale jak dla mnie ta maszyna działa prawidłowo, gdy nie jest pozbawiona możliwości podania. U mnie runner wchodzi wyłącznie na turę z odbiorem jako ballcarrier i działa w zależności od tempa oraz sytuacji na boisku. W praktyce najczęściej jest potrzebny do podniesienia piłki, która w zależności od kicka może wylądować w dużej odległości i trzeba podawać. Dla mnie najważniejsza w grze przeciwko bashom jest tura po odbiorze, żeby jak najszybciej przekazać piłkę blitzerowi albo wiedźmie i przesunąć drużynę za linię obrony przeciwnika. Potem to już stalling. Nawet jak coś nie pójdzie i się nie przebiję, albo przeciwnik jest dobrze ustawiony w obronie i muszę budować atak pozycyjny od swojej połowy, to przy rozproszeniu drużyny Runner nawet mając małe wsparcie (dzięki zdolnościom odrzucenie + pass) bezpiecznie pilnuje piłki. A finalnie nie ma problemu, żeby w jednej turze używając podania i przekazania zrobić akcję na całą długość boiska. Jednak robienie ballcarriera z blitzera lub wiedźmy od fazy podniesienia piłki, to osłabianie rażenia ofensywnego i pozbawianie się możliwości lepszego spozycjonowania, a z kolei liniowy na ballcarriera jest za słaby, a poza tym to niestety bardziej mięso armatnie. Grając ze słabszym przeciwnikiem albo agi, to już mamy całą paletę możliwości i inwencji do wykorzystania takiego runner/miotacza, w tym np. do szybkiego przykładania i expowania drużyny. I po prostu najzwyczajniej w świecie jest większy fan, bo można bez sztampy i rutyny pokusić się na ciekawsze zagrania.

Co do assasyna to nie próbowałem, ale widzę, że jest coraz częściej używany. Grałem przeciwko 2, 3 i nawet na 4 poziomie, co w BB2 było nie do pomyślenia. Dotychczas nie zdarzyło się, żeby assasyn coś spektakularnego zrobił przeciwko mnie. Standardowo irytował, odciągał uwagę od głównych wydarzeń i i dążyłem do jak najszybszego wyeliminowania gościa. Póki go nie wypróbuje, to będę pewno traktował stereotypowo jako "słabe ogniwo" na 2-3 tury, po których wylatuje i osłabia drużynę. Jak mam kogoś wystawiać na demolkę, to już wolę gołego liniowego, bo tańszy.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Manit0u
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Manit0u » 05 maja 2023, 18:36

No jak pisałem, asasyn wcześniej to był mocno średni bo 6MV i 7AV to osłabienie drużyny. Teraz jak ma 7MV to jest szybszy od linemana co daje już pewne możliwości. W teorii można by go budować jako takiego safety, żeby markować z shadowingiem gości co się prześlizgną przez obronę lub zabezpieczać runnera podnoszącego piłki coby nie marnować blitzerów i wiedźm na tego typu zadania. Też w późniejszej fazie gry jest spoko bo tak długo jak przy kimś stoi to jest opcja na darmowy stab w każdej turze bo to żadne ryzyko a może dać znienacka przewagę liczebną.

Też dobre mind games bo przeciwnik nie chce go po prostu markować się dostawiając bo ryzykuje staba, co zostawia ci potencjalnie wolnego zawodnika z 7MV do którego może podawać runner. Z blokiem i dodgem też asasyn już ma dobrą przeżywalność i jest dobrym celem do podania też.
Time is precious. Waste it wisely.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10563
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: leon » 05 maja 2023, 19:22

shadowing w tej edycji slabszy niestety. a dla mnie najlepsze markowanie asasyna to jak lezy na ziemi
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Manit0u
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Manit0u » 07 maja 2023, 01:21

Jak się jest w ataku to zawsze można też asasyna na linię wystawić z czym przeciwnik musi się liczyć :)
Time is precious. Waste it wisely.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Lyskie » 08 maja 2023, 09:46

Miom zdaniem jest jeden zasadniczy problem z DE w BB3, mianowicie nie ma żadnego star playera z siłą 4. Żeby zrobić mur przeciwko bashom mamy do dyspozycji jedynie Morga, ale on jest za 380K. Przydałby się też do niszczenia stawianych zasieków w meczach z orkami, nurglami czy chaosem. W BB2 był Hubris i liczę, że wróci.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Manit0u
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Manit0u » 08 maja 2023, 11:38

Lyskie pisze: 08 maja 2023, 09:46 Miom zdaniem jest jeden zasadniczy problem z DE w BB3, mianowicie nie ma żadnego star playera z siłą 4. Żeby zrobić mur przeciwko bashom mamy do dyspozycji jedynie Morga, ale on jest za 380K. Przydałby się też do niszczenia stawianych zasieków w meczach z orkami, nurglami czy chaosem. W BB2 był Hubris i liczę, że wróci.
Nie potrzeba aż tak bardzo jak już nie musisz modlić się o dublety i możesz po prostu wziąć guarda na zawodnikach. Też defensive skill pomaga bo wyłącza przeciwnikowi guardy.
Time is precious. Waste it wisely.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Lyskie » 08 maja 2023, 12:06

Wiadomo, że skile mogą pomóc i połatać, ale bardziej chodzi mi w tym momencie o nieużytecznych star playerów dla DE w BB3. Taki z S4 szczególnie jest pożądany jak masz dużo kasy do wydania z uwagi na mniejsze TV. Inne rasy mają całą paletę grywalnych star playerów, a elfy nie. Ten Hubris był po prostu świetny, dodawał sporo opcji bitewnych dla DE i nie wiem jaki jest powód wyrzucenia go z gry.

Ci obecni elfi gwiazdorzy nic nie dodają do rozbudowanego teamu, bo ich użyteczne skille w drużynie już masz, a do wczesnego teamu bardzo niewiele, a jeśli już to zbyt dużym kosztem marnowania SPP. Może jedynie hipnoza dać jakąś alternatywę, czyli ten Eldril ogólnie niezły łapacz, ale przecież bez sensu go brać, bo przyłożenia robi się swoimi zawodnikami, żeby nie tracić SPP. Poza tym koszt 230K. Ja w BB3 nie użyłem żadnego elfiego star playera i nigdy też nie widziałem, żeby ktoś takim grał, a sporo już w BB3 mam rozegrane.

No dobra Asperon, jeśli ktoś nie ma Runnera przerobionego na miotacza jeszcze się może przydać. Taki Kiroth albo Roxannna nie mają nawet bloku albo wrestle. Z lonerem 4+ to nie ma najmniejszego sensu ich do walki puszczać. Poza tym ile oni bez bloku z siłą 3 są w stanie przetrwać na boisku.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Manit0u
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Manit0u » 08 maja 2023, 12:59

Się nie wypowiadam bo ja osobiście to nigdy nie używam star playerów. Jak mam dużą różnicę w TV to wolę kupować wizarda, łapówki, kucharza itp.
Prawie każdy inducement dla mnie jest więcej wart od star playerów. A jak masz różnicę >300k TV (żeby Morga kupić) to ja osobiście nie widzę sensu w ogóle grania takiej gry.
Time is precious. Waste it wisely.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Lyskie » 08 maja 2023, 13:18

Manit0u pisze: 08 maja 2023, 12:59 A jak masz różnicę >300k TV (żeby Morga kupić) to ja osobiście nie widzę sensu w ogóle grania takiej gry.
To co ty wyzwań nie lubisz? Dużym plusem BB3 jest lepszy balans i to, że DE da się wygrać nawet przy niższym o ponad 1000 TV i to w dużej mierze dzięki nowemu Morgowi.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Grzechu
rezerwowy
Posty: 571
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: Waszawa

Zdobyte trofea

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Grzechu » 08 maja 2023, 18:48

Strategia grania DE--> kup se Morga :P
Lepiej być Fajansem niż gamoniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości