Mroczne Elfy

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Manit0u
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Manit0u » 08 maja 2023, 20:54

Lyskie pisze: 08 maja 2023, 13:18
Manit0u pisze: 08 maja 2023, 12:59 A jak masz różnicę >300k TV (żeby Morga kupić) to ja osobiście nie widzę sensu w ogóle grania takiej gry.
To co ty wyzwań nie lubisz? Dużym plusem BB3 jest lepszy balans i to, że DE da się wygrać nawet przy niższym o ponad 1000 TV i to w dużej mierze dzięki nowemu Morgowi.
Każda drużyna elfów może wygrać przy dużej przewadze przeciwnika. Podobnie Skaveny. Jak masz szybkich zawodników z 2+ AGI to nawet z 4 tylko na boisku stwarzasz potencjalne zagrożenie.

Ja nie lubię gier z dużą różnicą TV nie dlatego, że to jest wyzwanie, tylko dlatego, że mija się to z celem. Największym wyzwaniem w BB zawsze jest trener drużyny przeciwnej, nie sama drużyna. Dla mnie prawdziwym wyzwaniem to jest granie przeciwko doświadczonemu trenerowi z drużyną o podobnej wartości, bo wtedy lepiej widać potencjalną różnicę w umiejętnościach trenerów i trzeba dawać z siebie wszystko. Jak bym miał grać przeciwko drużynie co ma mega przewagę w TV to już nie patrzę nawet na to co potrafi trener bo i tak jestem zmuszony robić jakieś YOLO akcje z dupy, których normalnie bym nie robił a teraz nie mam wyjścia. To żadna przyjemność i tylko liczenie na farta.

Dodatkowo, to w komputerowej wersji jest to totalnie bez sensu match-up bo z mojego doświadczenia najczęściej wygląda to tak:
Ty - 1500TV drużyna, przeciwnik - Chaos 2000+TV
Przeciwnik zaczyna i eliminuje ci zawodnika clawpombem. Pierwsza twoja tura, dostawiasz zawodników i faulujesz leżącego clawpombera.
Przeciwnik ragequit bo nie chce stracić rozwiniętego zawodnika.
99% przypadków tak wygląda.
Raven pisze: 08 maja 2023, 19:33
Grzechu pisze: 08 maja 2023, 18:48 Strategia grania DE--> kup se Morga :P
Hahah, ciekawa koncepcja. :D

Poza tym gryzie się trochę z tym co w temacie o BB3 pisał @Manit0u, że DE w ligowych starciach spokojnie mogą dobić do około 1700-2000TV. Gdzie tu wtedy miejsce na Morga? :D
Jak pisałem wcześniej, ja to nie używam starów nigdy i nigdzie. Jak ktoś chce sobie grać drużyną 1100TV przeciwko drużynom 2100TV to proszę bardzo, ale podejrzewam, że w takiej sytuacji to Morg też nie pomoże.
Time is precious. Waste it wisely.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Lyskie » 08 maja 2023, 21:18

Nie wyciągajcie błędnych wniosków. Zostało raczej jasno wskazane kiedy Morg jest jakąś opcją.
Manit0u pisze:Jak ktoś chce sobie grać drużyną 1100TV przeciwko drużynom 2100TV to proszę bardzo, ale podejrzewam, że w takiej sytuacji to Morg też nie pomoże.
Pomaga, pomaga. Musisz w końcu zagrać w BB3 przy niższym TV, to się przekonasz. Sam meczu nie wygra, ale kozaczy sto razy lepiej niż w BB2. No ale czas dać mu spokój, bo w temacie dark elfów to wyłącznie dygresja.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Raven » 20 maja 2023, 09:54

Właśnie rozkminiam ciekawy roster Dark Elf do grania w lidze (i w sumie w turniejach również). Mam sporą zagwozdkę i pozwolę sobie oznaczyć @Manit0u i @Lyskie którzy z DE mają do czynienia dużo więcej niż ja.

Powiedzcie mi, z jakiego rosteru zazwyczaj korzystacie? Przyznam szczerze, że patrząc na statystyki poszczególnych playerów i widząc jak moi przeciwnicy na których trafiam (czy w BB3 czy w tabletop) budują swoje DE to zazwyczaj team składa się oczywiście z maksymalnej liczby Blitzerów (4 zawodników) a pozostali to Witch Elfy (1 lub 2) i Linemeni. Bardzo rzadko widuje Runnerów czy Assassinów i tu pojawia się moje pytanie.

Czy wdrażacie do swoich drużyn Runnerów i Assassinów jako jednostki? Korzystacie z nich? Przyznam szczerze, że Stab jest świetny ale AV 8+ to dramat i być może w lidze gdy drużyna ma już podstawowe skille i będzie w stanie jakkolwiek bronić Asssassina ma to jakikolwiek sens ale w pucharach będzie ginął niemiłosiernie.

Z Runnerem jest podobnie z tą różnicą, że jeśli próbujecie grać z podaniami to jest on przydatny. Tylko czy faktycznie gra się DE podaniami? W mojej opinii jego świetnym zamiennikiem jest po prostu Lineman który jest tańszy, ma AV 9+. Co prawda ma MA 6+ ale to nie szkodzi, Blitzerzy i Witch Elfy będą biegać. ;)

No i kolejna sprawa czy wciskacie do drużyny (jak już macie kasę) drugiego Witch Elfa? To świetny zawodnik jednak stosunkowo drogi a AV 8+ nie napawa optymizmem i potencjalna strata będzie dotkliwa...
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10563
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: leon » 20 maja 2023, 13:04

Jak tylko możesz to bierzesz dwie wiedźmy. To jedne z Twoich najlepszych zawodniczek
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Raven » 20 maja 2023, 13:52

leon pisze: 20 maja 2023, 13:04 Jak tylko możesz to bierzesz dwie wiedźmy. To jedne z Twoich najlepszych zawodniczek
Oczywiście, że są świetne. Są też niestety drogie i ich istną Piętą Achillesa jest AV 8+ a więc będą ginąć a to kosztowna strata.

Myślę, że w ligowych starciach (w późniejszej fazie kiedy mamy już komplet 4 blitzerów i 3/4 rr) dwie wiedźmy mają sens jednak w turniejach czy krótszych ligach nie sposób je umiejscowić w składzie.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2996
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Jaskier » 20 maja 2023, 19:30

Raven pisze: 20 maja 2023, 13:52
leon pisze: 20 maja 2023, 13:04 Jak tylko możesz to bierzesz dwie wiedźmy. To jedne z Twoich najlepszych zawodniczek
Oczywiście, że są świetne. Są też niestety drogie i ich istną Piętą Achillesa jest AV 8+ a więc będą ginąć a to kosztowna strata.

Myślę, że w ligowych starciach (w późniejszej fazie kiedy mamy już komplet 4 blitzerów i 3/4 rr) dwie wiedźmy mają sens jednak w turniejach czy krótszych ligach nie sposób je umiejscowić w składzie.
jak na turnieju nie masz jak ich umiejscowić w składzie

ZAWSZE grasz dwie i ZAWSZE ze skillem

Awatar użytkownika
Vex
liniowy
Posty: 1159
Rejestracja: 28 lut 2019, 23:17
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Vex » 20 maja 2023, 19:35

Raven pisze: 20 maja 2023, 13:52
leon pisze: 20 maja 2023, 13:04 Jak tylko możesz to bierzesz dwie wiedźmy. To jedne z Twoich najlepszych zawodniczek
Oczywiście, że są świetne. Są też niestety drogie i ich istną Piętą Achillesa jest AV 8+ a więc będą ginąć a to kosztowna strata.

Myślę, że w ligowych starciach (w późniejszej fazie kiedy mamy już komplet 4 blitzerów i 3/4 rr) dwie wiedźmy mają sens jednak w turniejach czy krótszych ligach nie sposób je umiejscowić w składzie.
Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby przeciwnik grający DE nie miał dwóch witch elfek.
Chorfy z Master chefem, bo czemu nie. :twisted:
Osiągnięcia:
Nie byłem ostatni na pierwszym turnieju(PO2019 - 87/90) :D , a grałem pierwszy raz orkami. :oops:

FUMBBL: Mr_Vex
Bydgoszcz River Trolls!!!
Jestem Marudnym Kurwiem :twisted:

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10563
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: leon » 20 maja 2023, 22:43

Jak w trafie na turnieju de które nie będzie miało 2 wiedźm to będę się cieszył. Nigdy nie trafiłem ale może to jak z wielka wygrana w totka. Kiedyś się zdarzy
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Raven » 21 maja 2023, 10:42

Co prawda kiedy na turnieju jest dużo wyższe startowe TV (jak chociażby zasady Alicante 1.150.000TV) to jest to dużo łatwiejsze. Jedno wiem, że za wszelką cenę warto korzystać z dwóch witch elfów „No matter what”. Dzięki za porady, bo grając chociażby w BB3 skład z podwójnymi Witch Elfami widze dopiero przy wysokim CTV.

Wracając jednak do pierwotnego pytania a mianowicie budując startowy roster na ligę gdzie nie dostajecie żadnych skilli na start i macie do dyspozycji 1000TV to z ciekawości jak zazwyczaj zaczynacie DE? Mają cholernie trudny start, bo są drogie i trzeba zawsze na czymś oszczędzić, albo na zawodnikach, albo na rr.

No i kolejna sprawa wasza opinia dotycząca Runnerów i Assassinów? Używacie czy Linemeni świetnie sprawują się w roli zamienników?
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Mroczne Elfy

Post autor: Lyskie » 21 maja 2023, 14:39

Raven pisze: 21 maja 2023, 10:42 Wracając jednak do pierwotnego pytania a mianowicie budując startowy roster na ligę gdzie nie dostajecie żadnych skilli na start i macie do dyspozycji 1000TV to z ciekawości jak zazwyczaj zaczynacie DE? Mają cholernie trudny start, bo są drogie i trzeba zawsze na czymś oszczędzić, albo na zawodnikach, albo na rr.
No i kolejna sprawa wasza opinia dotycząca Runnerów i Assassinów? Używacie czy Linemeni świetnie sprawują się w roli zamienników?
w BB3 zaczynałem trzema zespołami DE, i wreszcie odpaliło mi zestawienie:

4x blitzer
1x runner
6x lineman
2 rr

W ligach z bashami będę raczej wybierał tą rozpiskę. W takiej np. naszej NO BASH, to wiadomo, że przynajmniej jedna wiedźma na początek.

Runner od samego początku z myślą, żeby go rozwijać na miotacza, bo inaczej jest zbędny.

Jeśli chodzi o wiedźmy to w mojej rozpisce pierwsza kasa po aptekarzu idzie na nie. To są maszyny, które już z jednym skillem (blok lub zapasy) robią praktycznie za jednosobowe armie. Niemniej jednak na samym początku ligi mogę sobie bez nich radzić. Ci 4 blitzerzy na początku są ważniejsi. Wiedźm nie można traktować jak kamikadze, a blitzerów w kategoriach ich prywatnej ochrony, bo to prowadzi najczęściej do tego że giną jedni i drugie. Dlatego bardziej rozsądnym jest najpierw blitzerów zaopatrzyć w uniki, a potem rozwijać wiedźmy, które levelują szybciej. Ich strata tak bardzo nie boli, bo zaopatrzenie wiedzmy w w blok/wrestle, to kwestia jednego meczu. No chyba, że pusto w skarbcu... Liniowych najlepiej rozwijać w zapasy, unik, 1x kick. Ja ich raczej traktuję w kategoriach mięsa armatniego, czyli taka polisa na życie kluczowych graczy. Asasyna nie próbowałem, ale rzeczywiście widać, że jego rola i przeżywalność w BB3 wzrosła. Ja na niego pomysłu szczególnego nie mam, może coś potestuję w przyszłości.

Ogólnie dark elfy to jeden z najciekawszych zespołów w BB z bardzo dużym spektrum możliwości i taktyk.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości