Tomb Kings

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Tomb Kings

Post autor: Raven » 01 lis 2023, 10:44

Siemka!

Widzę, że jedna z drużyn obecna na wielu turniejach jednak wciąż niedostępna w oficjalnej dystrybucji najnowszej wersji gry nie ma swojego tematu. Z racji, że ostatnimi czasy robi się dość głośno o Tomb Kings/Khemri postanowiłem założyć wątek im poświęcony. :D

A dlaczego robi się wokół nich szum? A no dlatego, że jeszcze przed zapowiedzią odświeżonej wersji Wampirów to właśnie Tomb Kings byli prognozowani na drużynę która pierwsza doczeka się swojego reworku. Jak wiadomo, tak się nie stało jednak biorąc pod uwagę ich popularność na turniejach/ligach i to, że oprócz nich w Teams of Legend pozostały jedynie Chaos Dwarfy i High Elfy myślę, że to właśnie Khemri zostanie wydane jako kolejna drużyna (potencjalnie w 2024 roku).

Wczoraj (w Halloween) ten temat został delikatnie "podbity" przez Games Workshop którzy na Warhammer Community opublikowali specjalny ruleset nazwany "Sylvania Showdown". Zmienia on delikatnie zasady, pogodę oraz dodaje dodatkowy inducement "Halloween Candy". Specjalne zasady zostały przeznaczone dla wszystkich drużyn Sylvanian Spotlight a więc dla Vampire, Shambling Undead, Necromantic Horror oraz... Tomb Kings!

Obrazek

Oczywiście informacja o tym, że Tomb Kings widnieją jedynie w Teams of Legend została zawarta jednak jest to jakaś mała wskazówka w którą stronę prawdopodobnie GW planują się udać ze swoim planem wydawniczym na kolejny rok. :)

Wiem, że na forum jest wielu zwolenników jak i zagorzałych przeciwników odświeżania poszczególnych drużyn jednakże to jest akurat kwestia na którą nie mamy wpływu a ja osobiście wierzę, że oficjalna dystrybucja służy aktywnemu promowaniu danej drużyny i dużo łatwiejszemu dostępowi do figurek. :D A Wy co myślicie? Doczekamy się w najbliższym czasie nowych Tomb Kings? 8-)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10561
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Tomb Kings

Post autor: leon » 01 lis 2023, 15:56

Miałem racje. Jesteś największym fanem gw. :D
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tomb Kings

Post autor: Raven » 01 lis 2023, 17:19

leon pisze: 01 lis 2023, 15:56 Miałem racje. Jesteś największym fanem gw. :D
A tam od razu największym... :P Gram w Blood Bowla więc cieszę się, że ta gra się rozwija i nie została wrzucona do wora z grami do zaorania. ;)

Jak dla mnie pozostawienie gry takiej jaka jest bez aktualizacji w zasadach, wprowadzeń balansów lub bez żadnych nowości takiej jak Star Playerzy czy nowe drużyny powoduje stagnacje. Fajnie jeśli coś się zmienia. Dla przykładu update Wampirów większość społeczności przyjęła bardzo dobrze więc czemu inaczej miałoby być z Tomb Kingsami? :)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10561
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Tomb Kings

Post autor: leon » 01 lis 2023, 18:02

jak gw nie dotykalo gry tylko sami gracze sie nie zajmowali było absolutnie najlepiej. najbardziej sensowne zmiany w rosterach, bez rewolucji i wprowadzania durnych zasad i niescislosci
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tomb Kings

Post autor: Raven » 01 lis 2023, 18:11

leon pisze: 01 lis 2023, 18:02 jak gw nie dotykalo gry tylko sami gracze sie nie zajmowali było absolutnie najlepiej. najbardziej sensowne zmiany w rosterach, bez rewolucji i wprowadzania durnych zasad i niescislosci
Wielokrotnie już to od was słyszałem i rozumiem wasze stanowisko jak najbardziej. :) Ja w całym Blood Bowlowym Community jestem stosunkowo nowy więc znam "stan" BB taki jaki jest i pewnie za kilka lat kiedy pojawi się szereg kolejnych zmian czy też nowa edycja sam będę psioczył.

Tak trochę odbiegając od tematu, jeszcze 1 post i wbijasz 10k @leon! Gratulacje :D
Obrazek
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tomb Kings

Post autor: Pieta » 01 lis 2023, 20:17

Ja teraz czekam, pewnie naiwnie, na nową edycję Sezon 3 bez specjalnych zmian w zasadach, za to z nowym boksem, w którym będą Tomb Kings i Bretonnia :mrgreen:
Taki skład jak w przypadku premiery Warhammer The Old World.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3828
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Tomb Kings

Post autor: MarkusNord » 02 lis 2023, 07:34

Bretki nie będzie bo Noble ich zastąpiły. Marzenia ściętej głowy.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tomb Kings

Post autor: Raven » 02 lis 2023, 10:42

MarkusNord pisze: 02 lis 2023, 07:34 Bretki nie będzie bo Noble ich zastąpiły. Marzenia ściętej głowy.
Też tak uważam. Musiałaby to być mocno odmieniona Bretka która nie przypominałaby tej poprzedniej - zbyt duże podobieństwo do Imperial Nobility.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Tomb Kings

Post autor: reszka » 02 lis 2023, 11:06

Każdy widzi, że powoli zbliżamy się do wydania wszystkich ras. Jeszcze tylko parę lat. Potem źródełko wyschnie i trzeba będzie coś kombinować.

Jakbym miał obstawiać fanowsko nową rasę, to bym poszedł w slanesha.

Jakbym miał obstawiać atak na kasę, to stormcastow.


Póki gracze będą odpowiadać za zasady, nie będzie źle.


Bretki nie będzie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10561
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Tomb Kings

Post autor: leon » 02 lis 2023, 11:31

Będzie slanesh. Wydadzą cała czwórkę chaosowa. Jestem ciekawy co wrzuća do tzincha. Czy będzie czarodziej na boisku. A slanesh to na pewnie będzie drużyna dla mnie. Już widzę te stada biegających sukubów


Ps to chyba post nr 10.000. Dziekuje wszystkim, którzy uczestniczyli w tej podróży. Więcej spamu wkrótce.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości