Orki

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
~książę kartonu
podawacz piłek
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2017, 15:39

Re: Orki

Post autor: ~książę kartonu » 13 sie 2017, 11:37

Dzięki za podpowiedź :)

Awatar użytkownika
Crazy_Cow
blitzer
Posty: 1411
Rejestracja: 07 kwie 2016, 10:43

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Crazy_Cow » 22 sie 2017, 11:32

warto rozważyć zostawienie trolla w pudełku (turniejowo przynajmniej). Jednak jest to gość, którego wcale tak trudno nie powalić (gość z blokiem na 2 czerwonych ma na to aż 48 % szans!), a RS, Loner, AG1 nie ułatwiają. I wtedy nagle mamy więcej armora (goblin staje się opcjonalny), a nasza wesoła zgraja i tak ma DUŻO siły : )
http://steamcommunity.com/profiles/76561197990696314/
SMS: 693710250
NAF 23131
Obrazek

Jesteś Tak dobry jak Twój ostatni mecz!
Khorne - Human 1-0

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: reszka » 23 sie 2017, 09:22

Troll u orków jest jednym z najsłabszych big guyów. Słabszy jest chyba jedynie minotaur u chadecji - którzy zazwyczaj grają bez niego. Trolla można nie brać. Tym niemniej jest to big guy za niewielkie pieniądze.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Grab » 14 paź 2017, 12:45

po lekturze doszedłem do wniosku,że czas na parę tipów ode mnie
ligowo:
4bob
troll
4blitz
2gobo
2rr
apo
środek troll z 2 blitzerami,resztę zabezpieczają szeroko boby.nie działa tylko na lizaki
do mvp zawsze 3 boby do momenty kompletu bloków

turniejowo:
4bob +blok
troll
blitz+tackle
3blitz
thrower+ lider
2gobbo
3rr
1assistant
1chirliderka

co do opinii o trollu,dla mnie must have.stoi na środku,absorbuje przeciwnika i zawsze może spróbować rzutu gobasem jeśli pali się dupa.
gobbasy must have-tańsze od liniowych,szybsze i stunty.to dzięki nim wygrywasz mecze ;)
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Larry Croft » 27 lut 2018, 21:18

Chujowy jest i tyle, stoi i trolluje :p
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Grab » 27 lut 2018, 22:01

Larry Croft pisze: 27 lut 2018, 21:18 Chujowy jest i tyle, stoi i trolluje :p
od dzisiaj moje trolle będą nosić imię Larry :mrgreen:
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Larry Croft » 02 mar 2018, 13:16

<3
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Baltazar
rekrut
Posty: 146
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:40

Re: Orki

Post autor: Baltazar » 29 mar 2018, 15:17

Troll- mam ujemne zaufanie do czegokolwiek co się może zawiesić samo z siebie :P

za to goblin dla mnie brzmi atrakcyjnie na tle Orków: biega 6MA, dodge i stunty = jak trzeba wejść w klatkę i wyjąć skinkowi/kanalarzowi z pyska piłkę to on ma szasnę jak nie ma już innych opcji, pancerz 7 jak u elfa czy amazonek ale za to jest o połowę tańszy od elfa i ma z bazy dodge, co robi z niego idealnego małego gnojka do pomagania blitzerom pacnąć kogo trzeba, tackle zony robi jak każdy (nie licząc zawieszonego trolla) i w sumie jak nie ma w okolicy tacklerów to jego przeżywalność jest większa niż liniowego bez skillów za 10k więcej :lol: 1-2 goby w liście się zmieszczą i będzie rezerwa za mały hajs,

black ork: brzmi dumnie ale byle kmiot z guardem załatwia ten 1 pkt różnicy na sile, BOB jest wolny i nie ma skilów, jak dla mnie przerost kosztu nad treścią, zatem czy koniecznie trzeba brać 4x BOB ?

liniowy: ktoś musi stać na linii a czasem iść pod nogi bydlakom a kogo tam poślesz jak nie liniowego? black orka a może blitzera ? jak masz skład "standard" to będziesz musiał :lol:

1x miotacz +4 blitzerów +2x black ork +4x liniowy + 1x gobo lub 3 linowych i 2x gobo też jest OK, całkiem tanio i dość siły na skopanie zwinnych i dość pancerza na ustanie z bash kiedy gobo będzie przykładał

cokolwiek się wybierze granie Orkami i tak będzie ciekawe
numer NAF: 30811

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Orki

Post autor: teillman » 29 mar 2018, 23:14

boby bierze się zazwyczaj dlatego, żeby wyłączyć na tyle czasu ile się da głównych przeciwników. np vs lizaki stawiasz 4 boby na 4 saurusach i masz ich z głowy (niech ryzykują bloki na 1 kokści) ew niech podstawiają skinki do asysty marnując czas na bicie. Ty też mozesz podstawić kogokolwiek w swojej turze żeby zajebać gonga.

jak na bobie masz 2 typów to już jesteś do przodu 1 typa tam gdzie go potrzebujesz. BB jest jak szachy.

gobbo są rewelacyjne, podstawiasz takiego pod np. kroxa i niech się z nim bawi cały mecz xD a tego mięsa nigdy nie szkoda jak zdechnie.

plus zawsze można po torbie nimi lać bez obawy czy zdejmie go sędzia czy nie :)

jak bym miał grać orkami to zagrałbym tak:
2018-03-29 23_18_55-Little Army Designer - Blood Bowl.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: reszka » 30 mar 2018, 00:19

A ja się tylko zapytam, co jest złego w standardzie? Rozumiem 1-2 skille zmienić, ale skład jest w zasadzie idealny i pięknie pasuje:

troll
4xBO
4x Blitzer
miotacz
liniowy
3 RR

zostaje chyba 50 kasy, więc gobo/liniowy/apo.

Chyba, że szukacie czegoś innego.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość