Orki

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Warrior1980 » 30 mar 2018, 12:19

NairoD pisze: 30 mar 2018, 05:58 Ja unikam big guy-ów jak ognia w robieniu drużyn turniejowych ...
Ja mam osobiście odmienne zdanie. Blood Bowl to gra gdzie od pewnego poziomu bardziej liczy się farcik bo skilla i tak mamy podobnego. Mały farcik daje małą przewagę, mały peszek daje małą stratę. Big Guy jest typkiem podwyższonego ryzyka, jak akcje rosyjskich spółek - duże ryzyko i duża nagroda. Jedną akcją potrafi zrobić grę. Rolą trenera jest z kolei wyeliminować negatywne efekty jak coś mu nie pójdzie (a na pewno prędzej czy później coś nie pójdzie). Pół biedy jak nie wyjdzie rzut na wild animala, większa bieda jak nie wyjdzie bone head, a najgorzej jak wypadnie czacha-czacha przy blitzu... Zawsze przyjemniej mi się gra gdy przeciwnik nie ma big guya i max S4 w drużynie.

Oczywiście nadal pozostaje to sprawą indywidualną każdego gracza.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: reszka » 30 mar 2018, 15:41

Ja mam zdanie jak Warrior. Przygotowując się do turnieju orkami planowałem nie brać troll. Ostatecznie wziąłem, ale przekazałem sobie, że to ostatni zawodnik jakim się ruszam choćby nie wiem co (w granicach rozsądku oczywiście) i nigdy nie przerzucam.

Zadziałało, ale trzymałem się zasady bardzo konsekwentnie w każdej turze każdego meczu. A ile razy gram przeciwko orkom, to przeciwnik używa trolla jako 2-3 zawodnika i potem narzeka.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orki

Post autor: Pieta » 30 mar 2018, 15:49

Jeśli jedynym rzutem jaki ma wykonać jest really stupid, to lepiej żeby ruszył się jako pierwszy, żeby wiedzieć na czym się stoi. Niemniej, najlepszym zagraniem trolla często jest nie rzucanie na really stupid w ogóle.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Orki

Post autor: leon » 05 kwie 2018, 09:42

chyba ze tam gdzie stoi ma dac asyste :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Midnajt
podawacz piłek
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:33

Re: Orki

Post autor: Midnajt » 23 maja 2018, 16:13

Uszanowanko wszystkim.

Jestem świeżutkim graczem w BB2 i do tej pory gram głównie na PC.
Posiadam starter (oczywiście bez podręcznika bo na co on komu xD) do figurkowej wersji i chciałbym wziąć udział w jakiejś lidze lub umówić się z kimś na mecz. Tylko w między czasie chciałbym się dowiedzieć o co warto rozwinąć tą drużynę na początku?

Jeżeli jest jakiś konkretny wątek do takich tematów to proszę o przekierowanie

Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: bor667 » 23 maja 2018, 17:52

Midnajt pisze: 23 maja 2018, 16:13 Uszanowanko wszystkim.

Jestem świeżutkim graczem w BB2 i do tej pory gram głównie na PC.
Posiadam starter (oczywiście bez podręcznika bo na co on komu xD) do figurkowej wersji i chciałbym wziąć udział w jakiejś lidze lub umówić się z kimś na mecz. Tylko w między czasie chciałbym się dowiedzieć o co warto rozwinąć tą drużynę na początku?

Jeżeli jest jakiś konkretny wątek do takich tematów to proszę o przekierowanie
tutaj jest dział ogólny, żeby się przywitać i przedstawić: https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?f=28&t=43

tutaj się możesz na BB2 umówić na mecz: https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?f=77&t=836

a jeśli chcesz się z kimś na żywo umówić to jest dział dla każdej ligi więc znajdziesz ludzi ze swojej okolicy.

a na pytanie jak rozwinąć drużynę.... na początku może warto pograć podstawką i nauczyc się zasad zanim zaczniesz komplikować sobie życie Trolem, czy goblinami.

Awatar użytkownika
Midnajt
podawacz piłek
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:33

Re: Orki

Post autor: Midnajt » 24 maja 2018, 09:59

Dzięki :)

Może skonstruuję inaczej pytania. Gdybyś chcieli komuś dać prostą drużynę do orków którą nauczy się i grać i śmiało może chodzić na imprezy masowe (w celu fanu, nie zajmowania podium) to co byście zmienili z drużyny startowej orków.

ze starteru mam 2x catcher oraz 2x Thrower i chyba nie ma sensu mieć takiej czwórki w drużynie?
Trola narazie nie chcę.
Czy powinienem zostawić jednego throwera i cachera a pozostałych dwóch wymienić na linowych według Was?

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4373
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: bukszpan » 24 maja 2018, 10:13

Orki nie mają catchera. ;)
Pomyliło Ci się chyba z ludźmi.

Co do tego zestawu startowego, to problem jest taki, że brakuje w nim 2 blitzerow i 2 czarnych orków. Ten zespól wiele traci kiedy gra się bez nich.

Awatar użytkownika
Midnajt
podawacz piłek
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:33

Re: Orki

Post autor: Midnajt » 24 maja 2018, 15:56

4x blitzer, 4x Black ork, 1x Thrower, 2x liner, 2x reroll
to będzie mój zestawik do nauki
nada się?

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Orki

Post autor: Smollar » 24 maja 2018, 16:00

Midnajt pisze: 24 maja 2018, 15:56 4x blitzer, 4x Black ork, 1x Thrower, 2x liner, 2x reroll
to będzie mój zestawik do nauki
nada się?
Nada, ale i na 3 RR wystarczy z 1000k
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rasy i taktyki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości