Ranking ELO - Platforma

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: reszka » 06 sty 2020, 17:33

Ja podobnie, najpewniej po zalogowaniu. To nie problem, spokojnie poczekamy, bo na razie wygląda oszałamiająco.

Brakuje jednak chyba turniejów po bowlmaggedonie (rum i winter) - albo coś źle patrzę.

No i podniosę do was chłopaki dawny temat, który Jaskier kiedyś zarzucił:

Ranking ELO w każdej dyscyplinie liczony jest za jakiś ostatni okres, np. ostatnie 24 miesiące a nie od "zawsze". Przy takim automatyźmie nie powinien być to problem. Weźcie powzorujcie się na tenisie czy czymkolwiek innym i dodajcie ogranicznik x miesięcy, z którego ELO jest robione.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: Tomek Kos » 06 sty 2020, 17:38

Przy tym poziomie bazy nie ma problemu w zrobieniu obu opcji: "od zawsze" i "ostatnie 24 miesiące", do wyboru w zależności od tego, który jest dla nas korzystniejszy. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: reszka » 06 sty 2020, 17:39

Brakuje ogólnego zestawienia ras - jest takie mega szczegółowe, brakuje średniej wartości.

No i zauważyłem, że od początku rankingu, halflingi wygrały 100% meczy przeciwko undeadom, scavenom, orkom i dark elfom. OP.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: reszka » 06 sty 2020, 17:40

Tomek Kos pisze: 06 sty 2020, 17:38 Przy tym poziomie bazy nie ma problemu w zrobieniu obu opcji: "od zawsze" i "ostatnie 24 miesiące", do wyboru w zależności od tego, który jest dla nas korzystniejszy. ;)
no tak, ale powinien być jeden ogólny do którego będziemy się odnosić, bo inaczej powiem, że jestem drugi w okresie ostatnich 17 miesięcy i 4 dni.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: Vincent » 06 sty 2020, 17:43

Na razie dla osób niezalogowanych są statystyki ras, lista wszystkich meczy w bazie oraz ranking.
Cała reszta to głównie zarządzanie bazą, rankingiem, konfiguracją itp i to jest po zalogowaniu.

Na razie tyle jest, ale będzie więcej. Mając większość mechanizmów już rozpykanych dodawanie kolejnych rzeczy nie będzie skomplikowane.

Bowlmageddon jest na razie ostatnim turniejem wbitym do bazy. [mention]Jaskier[/mention] może dać znać kiedy doda kolejne, chyba że czeka jeszcze na coś co było w międzyczasie i nie otrzymał wyników.

Jeśli ktoś ma pomysł co jeszcze fajnego można dodać, to niech mówi.

Ja tak jak pisałem pare postów wcześniej, na chwilę obecną planuje jeszcze możliwość wklikania się w konkretnego trenera i podejrzeć jego statystyki oraz listę turniejów w bazie + dopieszczenie statystyk ras (uśrednienie wartości dla całej rasy).
To jest to co chce zrobić na "pierwszy rzut" a potem odczekać, pozbierać pomysły itp.

Co do tego że ranking powinien się "zerować" po jakimś czasie to już zostawiam Jaskrowi. Ja w sposób liczenia mu nie ingeruje. Jaskier wciąż pozostaje główną osobą prowadzącą ranking :) Jak Jaskier wymyśli jak chce mieć (o ile chce coś zmieniać) to ja to wprowadzę.
Ranking tylko z ostatnich 24 miesięcy problemem będzie żadnym, do dostosowania pewnie w 30 minut włącznie z zastanowieniem się co pozmieniać na procedurach na bazie.

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: Tomek Kos » 06 sty 2020, 17:48

Wydaje mi się, że jesteśmy jedynie o krok od zbudowania rankingu indywidualnego najlepszych trenerów z rozróżnieniem każdej rasy w oparciu o ELO?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: Bratiszka » 06 sty 2020, 18:06

O ludeńki, dopiero na komputerze zauważyłem rozwijane menu w menu :D
Ależ to jest piękne, brawo Panowie, jestem pod wrażeniem.
Lublin listopad to oczywiście Black Cat 2018 ;) [mention]Misque[/mention] wysłałeś wyniki z BC2019?
Obrazek

Awatar użytkownika
TomB
rekrut
Posty: 121
Rejestracja: 14 lut 2019, 19:47

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: TomB » 06 sty 2020, 18:30

Brakuje sporo turniejów RumBowla 2019, Winter Cup 2019. Ale generalnie piękna inicjatywa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: Vincent » 06 sty 2020, 18:34

TomB pisze: 06 sty 2020, 18:30 Brakuje sporo turniejów RumBowla 2019, Winter Cup 2019. Ale generalnie piękna inicjatywa.
Jeszcze nie były wprowadzone. Jak tylko będą to na pewno Jaskier poinformuje.

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2979
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Ranking ELO - pomoc programisty potrzebna

Post autor: Jaskier » 06 sty 2020, 18:40

teraz mega ważne będzie żeby ludzi einformowali o zmianie nicków, bo teraz już tego nie będę dochodził jak kiedyś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rankingi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość