Blood Bowl III

Rozmowy ogólne o Blood Bowl III
ODPOWIEDZ
Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 27 sty 2022, 16:35

Z bugów które sam zauważyłem, a wpływają na samą grę (nie licząc problemów z serwerem):
- Zacinająca się kamera. Podczas meczu kamera może się "zamrozić" co oznacza brak możliwości przesuwania jej, a co za tym idzie widzisz tylko to co akurat jest wokół wycentrowanego zawodnika. Zmiana ustawień kamery funkcjonuje, ale i tak nie można jej ruszyć. Do tego w tym samym czasie możesz robić swoje ruchy, ale musisz je ręcznie potwierdzać buttonem "dalej" - nic innego nie działa. Bug trwa do zakończenia meczu (po zakończeniu meczu wszystko wraca do normy i w kolejny mecz jest bez tego buga)
- Lagujące się akcje. Czasami (nawet nie tak rzadko) podczas wykonywania akcji (obojętnie naszej czy przeciwnika) laguje/freezuje się gra. Czasami prowadzi to do pełnego crashu gry. W większości wypadków da radę z tego wyjść wciskają/przytrzymując prawy alt (alt gr)

Sama rozgrywka (o ile nie trafi się na jeden z wyzej wymienionych bugów) jest przyjemna. W dwóch rozegranych meczach miałem "patologiczne" rng (wyniki rzutów wyraźnie faworyzowały jedną ze stron), ale jeszcze za wcześnie by mówić o takiej patologii rng jak w BB2.

Największy problem z samą rozgrywką mam z przestawieniem się na deklarowanie przed ruchem akcji podania i przekazywania piłki (często o tym zapominam). Być może się mylę ale granie podaniami przez to stało się jeszcze bardziej wymagające od tego z wcześniejszych edycji (zwłaszcza w połączeniu ze zmianą samej mechaniki podań).

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: leon » 27 sty 2022, 18:00

to ze nie trzeba bylo w bb2 deklarowac podan itd to akurat byl duzy blad bo w wielu osobach wyrobil zly odruch
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 27 sty 2022, 19:00

leon pisze: 27 sty 2022, 18:00 to ze nie trzeba bylo w bb2 deklarowac podan itd to akurat byl duzy blad bo w wielu osobach wyrobil zly odruch
We mnie wyrobiło. Niestety

Awatar użytkownika
demoraf
rekrut
Posty: 390
Rejestracja: 01 cze 2019, 00:17

Re: Blood Bowl III

Post autor: demoraf » 27 sty 2022, 20:47

Dwie próby przed chwilą i dwa crashe gry w chwili gdy chciałem blitzować leżącym zawodnikiem :(
Steam: gi3rka https://steamcommunity.com/id/demoraf
Fumbbl: demora

Co Nuffle dał, Nuffle odebrać musi

Liga_Szczecin

Obrazek

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Smollar » 27 sty 2022, 23:20

A nie natrafiliście na buga, który powodował domyślne zużywanie RR przy każdym niekorzystnym rzucie? Kilka meczów z tzw. AI oraz Hot Seat zacząłem, ale zawsze było to samo i wk*rwiony wyłączałem.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 27 sty 2022, 23:54

Smollar pisze: 27 sty 2022, 23:20 A nie natrafiliście na buga, który powodował domyślne zużywanie RR przy każdym niekorzystnym rzucie? Kilka meczów z tzw. AI oraz Hot Seat zacząłem, ale zawsze było to samo i wk*rwiony wyłączałem.
Nie, ale za to zdarzyło mi się w jednym meczu, ze kazdą złapaną kontuzję.... traktowało jakby używał do niej medyka. Od razu zaznaczam, ze gram na razie tylko quick matche. Nie tknąłem friendly match w jakiejkolwiek formie, bo od startu ludzie zgłaszają ze jest tam pełno bugów i praktycznie nie da się grać.

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 27 sty 2022, 23:58

demoraf pisze: 27 sty 2022, 20:47 Dwie próby przed chwilą i dwa crashe gry w chwili gdy chciałem blitzować leżącym zawodnikiem :(
Spróbuj grać w oknie zamiast na fullscreenie. Często pomaga - tak było w pierwszej cbt i jest tak i teraz. Jeśli gra się Tobie "zamrozi" w czasie wykonywania akcji (na przykład blitza czy bloku - to akurat jest najczęstsze), ale nie zamknie (czyli cały czas ma widok na "zamrozoną" grę) to nacisnij lub przytrzymaj prawy alt - w większości wypadków pomaga ;)

Awatar użytkownika
Avreus
trener
Posty: 3756
Rejestracja: 15 maja 2018, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Avreus » 28 sty 2022, 08:44

To co ja zauważyłem i mnie zasmuciło
-klatkujaca animacja, mam potężną maszynę a mam wrażenie że animacja nie jest płynna.
-brak możliwości wyłączenia animacji bloku, lub przynajmniej ustawienia by była tylko na czymś sensownym np. kontuzjach.
-ikonki zamiast tekstu podczas używania skila, nie wiem co komu to przeszkadzało w BB2 to dobrze działa.
-interfejs... nie wiem wkurza mnie.

To co widze na plus
-Grafika
-Kustomizacja, a przynajmniej fajny jej zalążek
-Możliwość zmiany imienia zawodnika w już istniejącej drużynie, czego mi zawsze brakowało.
-emotki trenerów... juz sie boje ile kasy na to wydam jeśli umieszcza tu jakieś mikropłatnosci
Obrazek
https://steamcommunity.com/profiles/76561198004717031
Steam kod znajomego: 44451303
Discord Avreus #0906
ObrazekObrazek

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 28 sty 2022, 19:46

@Avreus Devsi pisali, ze animacje bloku nie chcą by były wyłączane (przynajmniej na razie, bo może im się jeszcze odmienić), ale docelowo mają trwać mniej czasu niż te z BB2. Sporo osób na to narzeka więc jest szansa na zmianę ich decyzji.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: leon » 29 sty 2022, 17:00

odpalilem chellenge, wywaliła sie gra na 5 bodajze. graficznie wyglada fajnie. sterowanie jest w miare. ale jak sie bedzie wywalała to wszystko w czarna dziure a nie do grania
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości