Blood Bowl III

Rozmowy ogólne o Blood Bowl III
ODPOWIEDZ
Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 03 cze 2022, 16:52

MarkusNord pisze: 03 cze 2022, 11:27
Oren pisze: 03 cze 2022, 11:24 That język is very śmieszny :D

Obrazek
Ja lubić that language.
Polska lokalizacja nie jest jeszcze pełna. Brakuje wielu elementów nawet w opcjach gry, a w "Dzienniku" meczowym na przykład zamiast wyników rzutu koścmi masz place holdery. Niemniej w każdych kolejnych testach widać dodawane kolejne części polskiej lokalizacji. Jeśli nie musisz mieć obecnie gry w języku polskim to graj w wersji angielskiej która jest kompletna i bez "błędów" jakie zawiera polska lokalizacja.

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 03 cze 2022, 16:54

Avreus pisze: 02 cze 2022, 13:18
Wombat pisze: 02 cze 2022, 12:51
Avreus pisze: 02 cze 2022, 12:48

powiem ze jesteś w takim razie mega szczęśliwcem poprzednia beta była w kiepskim stanie i nie dało się dokończyć meczu.
Słyszałem, że był dramat. Z ciekawości jakie drużyny są grywalne?
imperial nobility, black orki, krasie, i pro elfy

a dojda OWA i renegaci
OWA i Renegatów miałem dostępnych juz w momencie wystartowania obecnych testów :D A co do tempa dodawania nowych ekip... devsi co jakiś czas wrzucają jakieś zajawki u siebie na twitterze. Jakiś miesiąc temu był short z nową funkcjonalnością z meczu w którym jedną z ekip była ekipa zielonoskórych (zwykłych orków) która nie występowała w żadnych beta testach włącznie z obecnymi ;)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Nimar » 03 cze 2022, 17:14

Siema
Dawno tu nie pisałem. Dostałem klucz z bety. Czy ktoś wie czy da się grac z jakimiś randomami przez neta? Czy tylko jest opcja meczu towarzyskiego przeciwko znajomym?
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Wombat » 03 cze 2022, 17:38

@Darayaharus dzięki za tipy!

Będzie trzeba posprawdzać faktycznie ustawienia czy wspomoże to trochę czytelność całego UI.

Jak już wspomniałem poziom customizacji i wyboru "skórek" trenerów, cheerleaderek, boisk czy kostek jest super sprawą... o ile będzie można w miarę łatwo farmić na nie walutę. Gorzej będzie jak po 50 meczach będzie cię stać na nowego trenera dopiero, a za mikrostransakcje będzie wszystko łatwiej i szybciej.

Natomiast to czy boisko jest bardziej lub mniej czytelne bo ma jakieś swoje "cechy" to jest jakaś absolutna herezja. Takie coś jest wręcz niedopuszczalne bo to gra strategiczna, ma być czytelna i sprawiedliwa, a nie, że człowiek siedzi i dostaje migreny patrząc na klocki oraz gdzie się kończy boisko. Tak samo, nie ważne są ikonki, ważne są dugouty, które występują w poprzedniczkach czy tabletopie skoro przekładają niemal kratka w kratkę TT na cyfrówkę. Zakładam, że to jednak dodadzą tylko nie na tym etapie bety. Obym miał rację :D
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 03 cze 2022, 18:27

Nimar pisze: 03 cze 2022, 17:14 Siema
Dawno tu nie pisałem. Dostałem klucz z bety. Czy ktoś wie czy da się grac z jakimiś randomami przez neta? Czy tylko jest opcja meczu towarzyskiego przeciwko znajomym?
Mozesz grać w następujących trybach: samouczek (Warto bo jest ciekawy), Quick Game przeciw randomowym graczom (przy okazji nie wiem dlaczego, ale po pierwszym meczu odpala się pseudoturniej w drabince, ale nadal są to mecze czysto quick game z randomami z neta, udało mi się zagrać z jakimś francuskim kolesiem z twitcha) - w tym trybie zdobywasz expa, kasę i możesz rozwijać drużynę. Potem masz Hot Seat ze znajomym na jednym kompie (albo sam ze sobą), towarzyski z AI lub ze znajomym (tutaj nic nie zdobywasz, ani expa, ani kasy, ani kontuzji itd).

Darayaharus
rekrut
Posty: 360
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 03 cze 2022, 18:30

Co do meczy z randomami (quick game) prawdopodobnie będzie powtórka z poprzednich testów, czyli im bliżej końca tym coraz więcej meczy będzie się kończyło przed czasem (pod koniec poprzednich testów jeśli udało się rozegrać pełen mecz na dziesięć zagranych mogłeś mówić o szczęściu)

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4373
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: bukszpan » 03 cze 2022, 18:54

Mnie zaś w związku z BB3 dręczyć zaczyna inna rzecz.
Wygląd zawodników jest wzorowany na modelach GW. I może sie to podobać, może nie, ale pojawia się pytanie co dalej. Co z zespołami których GW jeszcze nie wypuściło. Raczej nie ma możliwości co by w ciągu roku, dwóch udało im się wydać modele do wszystkich oficjalnych zespołów, zwłaszcza że mają w planach dodawanie nowych. Ale co teraz z BB3, czy będą musieli czekać aż GW wypuści jakis model, co by go dodać do gry? W tym przypadku możemy zapomnieć aby tak jak w BB2 po 2 latach wszystkie rasy były dostępne. Będą mogli tworzyć własne? Ale to znów bedzie dziwnie wyglądać, kiedy część modeli w grze jest wzorowana na figurkach, a część nie. Ech, tyle pytań. :>

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Wombat » 03 cze 2022, 19:52

bukszpan pisze: 03 cze 2022, 18:54 Mnie zaś w związku z BB3 dręczyć zaczyna inna rzecz.
Wygląd zawodników jest wzorowany na modelach GW. I może sie to podobać, może nie, ale pojawia się pytanie co dalej. Co z zespołami których GW jeszcze nie wypuściło. Raczej nie ma możliwości co by w ciągu roku, dwóch udało im się wydać modele do wszystkich oficjalnych zespołów, zwłaszcza że mają w planach dodawanie nowych. Ale co teraz z BB3, czy będą musieli czekać aż GW wypuści jakis model, co by go dodać do gry? W tym przypadku możemy zapomnieć aby tak jak w BB2 po 2 latach wszystkie rasy były dostępne. Będą mogli tworzyć własne? Ale to znów bedzie dziwnie wyglądać, kiedy część modeli w grze jest wzorowana na figurkach, a część nie. Ech, tyle pytań. :>
Jest kilka ścieżek jak dla mnie. Wzorują obecne zespoły na figurkach żeby promować swój produkt, niewykluczone, że potem od tego odejdą i dadzą wolną rękę Cyanide. Weźmy pod uwagę, że i tak każdy może customizować zawodników na wiele rozmaitych sposobów - koniec końców drużyna będzie wyglądać totalnie odmiennie niż figurki. Jest też opcja, że wydając drużynę do BB3 będzie to teaser kolejnych drużyn ;)
.
.
.
.

A potem się obudziłem i GW zamknęło projekt tylko na swoich modelach, a gra umarła :lol:
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
Avreus
trener
Posty: 3756
Rejestracja: 15 maja 2018, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Avreus » 03 cze 2022, 21:00

Ciekawe czy jak w poprzednich wersjach dodadzą jakąś drużynę od siebie (jak khorne i bretonia)
Obrazek
https://steamcommunity.com/profiles/76561198004717031
Steam kod znajomego: 44451303
Discord Avreus #0906
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: Inkq » 03 cze 2022, 21:26

Avreus pisze: 03 cze 2022, 21:00 Ciekawe czy jak w poprzednich wersjach dodadzą jakąś drużynę od siebie (jak khorne i bretonia)
Nie sadze ze by sie to wydarzylo. GW jasno pokazalo ze mam byc odwzorowanie Table Topa.

@bukszpan duzo tych ekip nie zostalo: Chaos Dwarfy, Amazonki, Wysokie Elfy oraz Wmpiry.
Pozostale wszystko ma figurki wypuszczone. Jak dla mnie GW w ciagu najbliszych 2 lat domknie braki.

I DLC zawierajace nowe ekipy beda zgodne z wydawaniem nowych figurek.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości