Blood Bowl III

Rozmowy ogólne o Blood Bowl III
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Unicornson
liniowy
Posty: 882
Rejestracja: 17 sie 2019, 12:11

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Unicornson » 18 sty 2022, 22:48

A szkoda no trudno
Rzeźnicy Północy(Black Orc)-69/32/30(131)
#1-1
#2-2
#3-
Bash Lord - 5
Most TD - 1

Awatar użytkownika
Familyman
podawacz piłek
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2022, 13:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Blood Bowl III

Post autor: Familyman » 23 sty 2022, 15:51

WIem ze moje gadanie nic nie zmienic ale nie rozumiem po co tak mecza ta gre wystarczyloby wprowadzic nowe zasady ciut podkrecic dla zasady grafike i tyle. W Miedzyczasie mozna by dodawac zespoly wproaszac nowe tryby jak seven albo to by było mega Dungeon, street czy beach ball, sporo modyfikacji w miedzy czasie mozna by dac a juz by sie gralo. Tu wazna jest grywalnosc, grafika to sprawa trzeciorzedna, a czuje w kosciach ze to przez zmiane silnika graficznego ta gre trzeba dopracowywac i dopracowywac. Na pewno tez cos kombinuja z mikroplatnosciami zeby z nas jeszcze wiecej wycisnac. To przeciez tylko gra turowa ktora dzieje sie na jednej ograniczonej i to bardzo lokacji. Nie ma co tutaj porownywac problemow tworcow do tego z czym borykali sie tworcy Cyberpunka. Uwazam ze porazka ze to tyle trwa.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Vincent » 23 sty 2022, 19:24

Czynników tu może być wiele więcej niż nam się wydaje. Stwierdzenie, że "wystarczyłoby wprowadzić nowe zasady" jest bardzo dużym uproszczeniem. Niekiedy wprowadzenie drobnej zmiany w zasadach podstawowych może wywrócić cały system. Żeby tego uniknąć, trzeba mieć za wczasu wszystko przeanalizowane i rozrysowane pod kątem technicznym, ale i tak niekiedy jakiś dodatek/faq może wywrócić wszystko do góry nogami.
Gdyby zasady od GW były jasne, przejrzyste i FAQiem objęte byłyby tylko najbardziej zagmatwane przypadki, to też byłoby inaczej. GW potrafi FAQiem zmienić interpretacje niby prostej i oczywistej rzeczy, do której nikt wcześniej nie miał wątpliwości.

Poza tym jak już wcześniej mówiliśmy, nie wiemy ile osób pracuje nad grą. Może to jest zespół 5-osobowy który ogarnia grafikę, aspekty sieciowe, AI, całą mechanikę, testy itp.. oczywiście to jest mało prawdopodobne żeby to faktycznie tylko 5 osób robiło, ale cholera wie.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: leon » 24 sty 2022, 08:51

bo kasa znow wpadnie. dlatego robia nowa. i dlatego teamy podziela znow na kilka paczek bo kasy wiecej wpadnie
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Vincent » 24 sty 2022, 10:55

leon pisze: 24 sty 2022, 08:51 bo kasa znow wpadnie. dlatego robia nowa. i dlatego teamy podziela znow na kilka paczek bo kasy wiecej wpadnie
O to to :) to już jest stały scenariusz że 8 ras + dlc + chaos edition + legendary edition. Tutaj zapewnie nie będzie inaczej, a może wręcz wcisną jeszcze jakąś dodatkową edycję.

A odnośnie mikropłatności zmieniających jakąś customizację nie mam z tym problemu. Jeśli ktoś chce zapłacić żeby mieć dodatkowe główki/kolory, schematy malowania itp to proszę bardzo. Nawet bym chciał żeby tak było, bo życzę deweloperom by mieli jakiś niewielki ale stały dochód z gry, żeby utrzymywać nagrody za Champion Laddera i mieli kasę na wprowadzanie poprawek/ulepszeń po premierze.

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1077
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Blood Bowl III

Post autor: Redil » 25 sty 2022, 14:31

Podobno Beta znowu ruszyła :)
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Vincent » 25 sty 2022, 22:01

Próbowałem zagrać w becie, ale masakra. Serwer nie działa/nie reaguje. Miałem mega problemy ze stworzeniem drużyny, gdy udało się ją zrobić to już nie miałem możliwości wystartowania gry towarzyskiej. Spędziłem godzinę w grze bez skutku.

Jedyne co na plus mogę powiedzieć, to customizacja drużyny jest całkiem przyjemna. Widać, że będzie dużo boisk, customizacja pojedynczych zawodników też dostępna - może szykują się na właśnie mikropłatności, albo będą odblokowywane wraz z expem. Tyle mogę powiedzieć :P

Darayaharus
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 25 sty 2022, 22:37

Do południa jeszcze jakoś działała gra i nawet 3 mecze zagrałem w Quick Match oraz zrobiłem na 100% samouczek (warto go zrobić dla samych cutscenek ale lepiej włączyć angielski gdyz w innych językach jest jeden wielki burdel). Od okolic południa gra stawała się coraz mniej responsywna i pojawiało się coraz więcej bugów. Prawdopodobnie większość z tych bugów jest spowodowana taką, a nie inną pracą serwera gry. Nawet coś takiego jak modyfikacja druzyny łączy z serwerem przy próbie zrobienia czegokolwiek co w połączeniu ze startowym długim czasem reakcji serwera (delikatnie to ujmując) powoduje ogromne trudności nawet w menu, a podczas rozgrywki to juz jest totalna masakra (nawet w porównaniu do godzin przedpołudniowych gra działa naprawdę słabo!).

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Vincent » 27 sty 2022, 08:18

Wczoraj udało mi się rozegrać całe pół meczu.
Na start każdemu sugeruje ustawić od razu język angielski. W polskim brakuje połowy rzeczy. W logach nawet wyniki rzutu kostką się źle wyświetlają.

Graficzka bardzo ładna, ale wszystko wydaje mi się zbyt kolorowe, przez co jest mało czytelne. Ciężko odróżnić pozycyjnych od siebie. Miałem drużynę w czarnych pancerzach z białymi dodatkami. Grałem na szarym boisku i wszystko mi się zlewało.
Włączyłem sobie ikonki skilli, to też jakoś są gorzej umiejscowione niż w BB2 i nie zawsze potrafiłem jednoznacznie powiedzieć, do którego zawodnika ten zestaw ikonek należy. Pomijam już drobne błędy, że ikonki przesłaniają animację rzutu kostką i nie widać co na kostce wypadło.

Nie robiłem żadnych dziwnych akcji, więc bugów żadnych nie wyłapałem. Choć nie widziałem np opcji skakania nad leżącym zawodnikiem. Ale też nie poświęciłem na to za dużo czasu.

Są przygotowane miejsca do Nuffle Altar, do kart itp. Zrobione jest schludnie i fajnie. Widać że są przygotowani pod większą liczbę boisk, piłek, sędziów. Ciekawe tylko czy to będzie aspekt wizualny, czy opcjonalne zasady.

Bardzo mi się podoba smaczek w postaci linii bocznej boiska gdzie widać swojego trenera (na razie można wybrać tylko orka, ale widać że będzie więcej modeli). Widać asystentów trenerów, czirliderki, zapewne będzie widać też kucharza itp. Miłe dla oka to jest.

Samo klikanie po boisku jest dla mnie już dużo przyjemniesze i wygodniejsze niż w pierwszej odsłonie bety. Takzę krok w dobrą stronę. Zrobili dodatkowe zabezpieczenie, że dwuklikiem zawodnikiem się nie ruszy. Trzeba ten dwuklik jeszcze potwierdzić albo kolejnym dwuklikiem albo spacją (trochę uciążliwe, ale chyba do przyzwyczajenia i zmniejsza ryzyko misclicka).

Jak pisałem wcześniej customizacja drużyny, wybór swojego boiska, piłki, trenera, sędziego, kolorów, stroju itp przyjemne dla oka. Oby było tych elementów więcej do wyboru.
Można robić "emotki" - czyli zachowanie swojego trenera. Że np krzyczy na zawodników czy coś. Fajny dodatek (taka interakcja z drugim trenerem bez pisana na czacie). Ale ludzie narzekali, że w randomowych meczach przeciwni trenerzy to spamowali przez co zasłaniali non stop część ekranu (taka emotka generuje animacje na ekranie). Ja nie grałem z randomem więc dla mnie to nie był problem.

Jest kilka niedociągnięć wizualnych, dużo braków jeszcze w opisach itp, tłumaczenia na razie są smiesznie zrobione mieszanką polskiego i angielskiego. Ale ogólnie na plus. Dużo fajniej mi się grało niż w pierwszej becie. Można też ustawiać mecze bez limitu czasowego + 4 czy 5 innych opcji zegarowych. Nie testowałem ich ale ponoć jest wersja czasu na turę + banku. Nie pamiętam czy to było w 1 etapie bety czy nie.

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1077
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Blood Bowl III

Post autor: Redil » 27 sty 2022, 11:50

Ja grałem wczoraj około 18:00 jakieś dwa mecze. Mecze były spoko zagrałem oba do ostatniej tury, oba mecze się zacięły w ostatniej turze, 2 razy dostałem komunikat o DC przeciwnika. Jeden był z randomem, drugi z Xsawem.

Z bugów raz mi się zdarzyło, że po blitzu na zawodnika nie mogłem się ruszyć zawodnikiem. Ludzie piszą, że podobno można używać RR podczas wydarzenia wykopu Blitz.

Mam takie samo wrażenie jak Vincent co do wyglądu, że wszystko jest zbyt kolorowe i przez to dość nieczytelne.

Ze względu na to, że widać dodatki do drużyny na boku, to mam w każdej drużynie chearleaderki i asystentów - są super :) Ogólnie tak jak odbiłem się od pierwszej bety, tak w tę gra mi się przyjemnie.
Sam fart, zero skilla :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość