Blood Bowl III

Rozmowy ogólne o Blood Bowl III
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: Lyskie » 29 maja 2023, 17:05

Manit0u pisze: 29 maja 2023, 15:06 No mi się akurat wizualnie średnio podoba BB3. Zwłaszcza już wspomniane wcześniej przejście na modele zgodne z tym co GW wypuściło, które jak dla mnie są słabe (to akurat kwestia gustu) ale największym ich problemem jest to, że ciężko odróżnić zawodników od siebie.
Modele to rzeczywiście kwestia gustu, niemniej jednak jest dostępnych więcej opcji kolorów i wzorów niż w BB2, dzięki czemu można sprawić, że drużyna wygląda fajnie. Jeśli chodzi o odróżnianie zawodników, to faktycznie bolączka, ale wiadomo, że to jest rzecz, na której wydawca wymyślił zarobić. Po to sklep ze skórkami. Inna sprawa, że na chwilę obecną są one beznadziejne, a sam sklep często nie działa. Jeśli będzie pomysłowo rozwiązany system zarabiania warpstonów, to może jeszcze się ten system jakoś wybroni. W BB2 nie było nawet tego, tam gra się wyłącznie klonami.
A największym problemem BB3 pod względem graficznym w ogóle jest boisko i oświetlenie. Wygląda to tragicznie i mało apetycznie, może i spoko wychodzi na screenshotach jak masz oddaloną kamerę ale jak patrzyłem na streamy z BB3 to była porażka straszliwa. Przy braku detali na murawie i tym dziwnym świetle (jakby przyćmione, rozproszone i niewiadomo skąd padające) wygląda to po prostu dziwnie.
Nie, tu akurat się nie zgadzam. Zresztą zerknij sobie na fragment mojego meczu https://www.xbox.com/play/media/ZL2Z6FPXH6 . Czy tu jest ciemno? Mało detali? Zadbano o taki szczegół, że w tej 16 turze wiedźma jest ubłocona po trudach meczu. Nie wiem czego się spodziewałeś, ale to jest jedyne dotychczas udostępnione boisko, wszystko widać i gra się na nim dobrze. To chyba bardziej kwestia możliwości karty graficznej, albo ustawień. A jeśli chodzi o kamerę, to masz możliwość jej obracania i dowolnego ustawienia widoku od każdej strony, co bardzo się przydaje.

W ogóle skąd ta awersja do grafiki BB3 i puryzm u gości, którzy grają na FUMBBL :D ?
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Darayaharus
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 28 gru 2020, 00:50

Re: Blood Bowl III

Post autor: Darayaharus » 29 maja 2023, 18:33

Ja do gier komputerowych/konsolowych podchodzę troszkę nietypowo (i tak, wiem o większej ilości osób robiących jak ja). Mianowicie gram w czasie wolnym, a nie w pracy. Gra ma więc mi dostarczyć mile spędzony czas za który oczywiście płacę. W związku z tym dokonując wyboru czy kupić daną grę czy jednak sobie odpuścić jednym z głównych kryteriów jest to jak długo JA będę grał w dany tytuł. Nie jest istotne na jak długie granie nastawiają twórcy gry czy recenzenci, a jedynie na jak długo dana gra przyciągnie mnie do monitora. Następnie patrzę na cenę gry i jeśli cena jest równa lub mniejsza od przewidywanej minimalnej ilości godzin "obcowania" z daną grą to wtedy jest ogromna szansa, że taką grę kupię, ale jeśli cena przewyższa przewidywaną liczbę godzin to taką grę na 90% odpuszczam (mieszkam w Anglii więc mam o tyle prościej ze mój przelicznik to 1 godzina=1funt).

BB3 moze i jest niedopracowaną i nieskończoną produkcją. Ale spędziłem w BB3 już ponad SZEŚĆDZIESIĄT godzin (i to nie licząc godzin spędzonych podczas beta testów!) i wiem, że spędzę jeszcze wielokrotnie więcej czasu i to pomimo tego, ze teraz czekam na rozpoczęcie sezonu 1. Obojętnie czy gra ostatecznie osunie się w odmęty looserów czy jednak podźwignie się na nogi osobiście ja swój cel już osiągnąłem - BB3 dostarczył mi już tyle rozrywki, ze warto było mi dać pełną cenę za najdroższą wersję. A przecież teraz teoretycznie może być już tylko lepiej...

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 793
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 29 maja 2023, 21:59

Wielokrotnie podkreślałem, że rozumiem krytykę większości z was. Jednakże…

Czy wy naprawdę krytykujecie grafikę w BB3? Dla porównania włączyłem sobie BB1 i BB2. O ile w pierwszej części było to raczej zabawne, to Blood Bowl 2 zestarzał się w mojej opinii bardzo źle… Tekstury, animacje, to co dzieje się w tle (np. kibice, jakieś animacje poszczególnych boisk) - to wszystko jest nieporównywalnie gorsze od Blood Bowl 3!

Nie wiem na jakich ustawieniach gracie w BB3 jednakże to co opisywał już @Lyskie poszczególni zawodnicy ulegają ubrudzeniom, mają ślady krwi po udanych powaleniach itd. Zbliżenie na boisko pokazuje, że trawa faluje wraz z wiatrem. Trybuny wprost żyją, a wiele map (dostępnych aktualnie w trybie single player) jest w pełni aktywnych jak np. ta elficka na statku gdzie z morza wylewa się woda a w tle widać macki krakena (czy czegoś takiego :D ).

Nie wiem czego niektórzy oczekiwali od BB3. Ray Tracingu? Shaderów i jakości grafiki jak w Red Dead Redemption 2? Tego typu gry aby przyciągnąć jak najwięcej graczy idą na ustępstwa i starają się dobrać dobrą relację jakości grafiki do wymagań. Jak myślicie ilu byłoby graczy gdyby gra na PC wymagała RTX 4070 żeby pójść na minimalnych?

Uważam, że gra wygląda bardzo ładnie i jakiejkolwiek porównania do Blood Bowl 2 są po prostu dla mnie niezrozumiałe. ;)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10548
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: leon » 30 maja 2023, 11:19

Mnie nie interesuje grafika ani żadne fajerwerki w grze o blood bowl. Ale nie kupię niekompletnej gry. I to nie chodzi o rasy. Tylko o podstawowe funkcjonalności jak pauza, sterowanie liga itp. Dlatego żal mi tracić kasę i czas na bb3. Miałem nadzieje ze będzie lepiej. A nadal jest mrok. Producent kieruje siły nie na to co powinien aby przekonać mnie do gry. Nie zamierzam wspierać bylejakości. O to takie przemyślenia u mnie.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 793
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 30 maja 2023, 11:22

W poprawie tych błędów o których wspominasz @leon kluczowy powinien okazać się pierwszy rok.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tego co opublikowali to po trzech pierwszych sezonach wszystkie funkcjonalności (wraz z oczekiwanym przeze mnie cross-playem) powinny być w pełni funkcjonalne. Oczywiście "powinny" nie zawsze oznacza, że będą. ;)

Myślę, że przekonamy się o tym niebawem i pod koniec 2023 roku/na początku 2024 roku będziemy w stanie stwierdzić w jakim stanie jest ta gra i wydać poniekąd finalny werdykt czy deweloperzy stanęli na wysokości zadania i wywiązali się z zobowiązań czy też nie.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Pieta » 30 maja 2023, 13:54

Oni już nie wywiązali się z zadania, bo minęło 2,5 roku od wydania zasad BB2020.
Ten kluczowy pierwszy rok jest chyba po to żeby zamknąć sezon, bo jest szansa, że za 1,5 roku wyjdą nowe zasady GW i gra będzie przestarzała, zanim zacznie być funkcjonalna. A gdzie zasady sponsorów, stadionów, piłek, najemników, giganta, zdarzeń meczowych, specjalnych zagrań itd. Jest masa rzeczy, które aż proszą się by zaimplementować w wersji komputerowej, bo przy figurkach ciężej takimi rzeczami się bawić. A Siódemki, Dungeon Bowl?

Wydawało się, że BB2 kiedyś wdroży zasady GW, ale to nie nastąpiło. Po wydaniu BB2016 Cyanide ślimaczyło się, żeby BB2 odzwierciadlało zasady NAFowskie LRB6 z 2009 roku i takie tam są, ale nie w całości.

Może to jest polityka GW. Chcecie grać w najnowsze zasady - kupujcie figurki, zasady i turlajcie kostkami, a nie przed ekran.

A BB3 to nawet nie jest BB2.5. To jakieś BB2.1. Tam jest tylko nowy kupiony silnik Unreal, trochę zasad BB2020 i 12 nowych skórek. Większość była zrobiona 8 lat temu i trochę później, bo Kiroth czy te boiska były robione pod BB2016.
I nie BB2.1 tylko demo gry BB2.1.

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 793
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 30 maja 2023, 14:20

Oczywiście terminy i niewywiązanie się z nich to duży minus.

Z drugiej jednak strony po czym wnioskujesz @Pieta, że za 1,5 roku GW miałoby wydać kolejną edycję BB? Na chwilę obecną plan wydawniczy czegokolwiek do figurkowego BB zwolnił do maksimum. Ostatnia drużyna ukazała się w Październiku 2022, dodatkowe akcesoria w postaci kości czy boisk również stoją w miejscu. Jedyne co się pojawia to wcześniej zapowiadani Star Playerzy wydawani przez Forge World choć to wciąż poniżej oczekiwań. Skąd więc wniosek żeby kompletnie odświeżyć po raz kolejny zasady i zaczynać "od nowa"?

Myślę, że GW planuje poprawić i dociągnąć to co tylko może w aktualnym Blood Bowlu i pozostawić go takiego jakim jest. Innymi słowy dać działać Community Blood Bowla. W Teams of Legends wciąż istnieje kilka drużyn do wydania co może zostać rozłożone na najbliższe lata. ;)

Co do kompletnej aktualizacji zasad BB3 względem figurkowego BB2020 to jest to zapowiedziane w Roadmap wraz z premierą 3 sezonu a więc pewnie pod koniec roku.

Siódemki są możliwe, jednak Dungeon Bowl kiedyś posiadał swoją własną grę na Steam która niestety umarła śmiercią naturalną... Nie sądzę by deweloperzy mieli zamiar ponownie to wprowadzić. Osobiście bardzo bym chciał jednak chyba to tylko pozostanie w sferze marzeń...

P.S. Swoją drogą wydanie odświeżonej wersji zasad BB2020 było podwalinami pod nadchodzące (i mocno opóźnione) BB3. :) W takim wypadku nie sądzę, żeby czekały nas znaczące zmiany (niż erraty jak chociażby ta najnowsza) w najbliższych latach. ;)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10548
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: leon » 30 maja 2023, 17:17

a gw to wuj wie. a skad pomysl na nowa edycje? bo wydali w 2016, potem 2020 wiec naturalnym krokiem dla niektorych moze wydawac sie 2024 :-)
a ze bb3 nie spelnia 2020 wszystkiego to jak wydadza nowa to tez nie bedzie spelnial :lol: :lol: :lol:
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Pieta » 30 maja 2023, 17:30

Aktualna edycja nosi nazwę Season Two, więc:
Sezon 1 - 2016
Sezon 2 - 2020
Sezon 3 - ?

Sezon olimpijski to właśnie 4 lata. Co tyle większość dyscyplin sportowych uaktualnia swoje zasady. To byłoby dobre nawiązanie.
Może właśnie dlatego zwolnili z wydawaniem drużyn, żeby mieć co wydawać w kolejnej edycji?
Poza tym drużyn można jeszcze wiele różnych nawymyslać.
Tak rozwalone zasady tyloma FAQami i nieścisłościami można uporządkować i wypuścić w nowej odświeżonej wersji. W rewolucję jakąś też jestem skłonny uwierzyć.

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 793
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 30 maja 2023, 17:33

leon pisze: 30 maja 2023, 17:17 a gw to wuj wie. a skad pomysl na nowa edycje? bo wydali w 2016, potem 2020 wiec naturalnym krokiem dla niektorych moze wydawac sie 2024 :-)
a ze bb3 nie spelnia 2020 wszystkiego to jak wydadza nowa to tez nie bedzie spelnial :lol: :lol: :lol:
Właśnie się zastanawiam skąd te informacje. :D

Pomysł na kolejną edycję jest o tyle surrealistyczny, że wydanie BB3 nie miałoby wtedy kompletnie sensu. W mojej opinii GW mocno stopuje z wydawaniem czegokolwiek związanego z Blood Bowlem i ograniczą się do minimum i do maksymalnie jednej drużyny rocznie. Kolejna edycja i zmiana przepisów które są na bieżąco aktualizowane nie pojawi się przez najbliższe kilka dobrych lat (a przynajmniej taką mam nadzieję). :)
Pieta pisze: 30 maja 2023, 17:30 Sezon olimpijski to właśnie 4 lata. Co tyle większość dyscyplin sportowych uaktualnia swoje zasady. To byłoby dobre nawiązanie.
Może właśnie dlatego zwolnili z wydawaniem drużyn, żeby mieć co wydawać w kolejnej edycji?
Oczywiście może to być jakiś powód ale widzę dużo więcej "przeciw" niż "za" by wydawać kolejną wersję aniżeli skupić się na ulepszaniu/poprawianiu aktualnej. Prostym przykładem może być chociażby zamknięcie social mediowego działu Blood Bowl i wrzucenie BB do jednego wora z innymi grami Warhammera i publikowanie wszystkich postów w ten sposób (zbiorczo).

Takich przykładów znajdzie się wiele. :) Uważam, że fajnie jakby postawili na jakość a nie ilość i jeśli miałaby się pojawiać choć jedna drużyna rocznie (w Teams of Legends mamy 4 drużyny plus ewentualne nowe) wraz z akcesoriami to byłbym zadowolony. :D
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość