Blood Bowl III

Rozmowy ogólne o Blood Bowl III
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 799
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 31 maja 2023, 17:26

@Manit0u Na chwilę obecną BB3 nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę graczy i kolejny f**k-up. :P Deweloperzy balansują gdzieś na granicy zaorania gry i wypromowania jej do tej najbardziej grywalnej i popularnej w świecie Blood Bowla.

Linia jest cienka, jednak co nam pozostaje? Przesiąść się na BB2 i pomóc twórcom zabić grę? To żadne rozwiązanie, bo ta gra nie będzie nigdy zaktualizowana i nigdy nie dostanie nowego contentu. Trzeba wierzyć, że BB3 ruszy a jeśli się to wydarzy to gracze sami przyjdą. Oczywiście to optymistyczny scenariusz.

Co by się nie działo ja tak jak wielu z moich poprzedników gram w BB3, jestem z niego w pełni zadowolony i nie wyobrażam sobie powrotu do poprzednich wersji. Mam już blisko 200h na Steamie i rozegranych około 60 meczów online (prowadzę statystykę i sprawdzam kim gra się najwygodniej dopóki nie wprowadzą oficjalnych statystyk do gry :P ).

Także... Jakby ktoś chciał pograć (na chwilę obecną póki nie ma Cross-Play pozostaje jedynie Steam) to piszcie PW - umówimy się na jakiś meczyk. :)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: Lyskie » 31 maja 2023, 18:14

BB2020 jest moim zdaniem optymalny i głupio gdyby mieli to zaorać i zacząć od początku.
Jak zaorają, to nie mają mocy przerobowej i finansowej na restart, a nikt inny nie zacznie tego od początku, a przynajmniej niezbyt szybko. Jakie były długie targi i wojny między GW a Cynaide, gdy studio splagiatowało BB wydając Chaos League. Powstanie Blood Bowl 1, to efekt sądowej ugody. Już to widzę jak ktoś odkupuje licencje, inwestuje w przedprodukcję, a potem ryzykuje, czy niszowa społeczność nie stwierdzi, że brakuje Dungeon Bowl w zestawie, to napluto w twarz :roll: :P .
To co się dzieje obecnie (gównoburza) nie zostanie pominięte przez żadnego analityka, czy marketera. Efekt końcowy dla nas, graczy i prawdziwych fanów BB - FUMBBL. Dlatego ten kredyt zaufania i wsparcie wydawcy jest dość ważny.

No ale biorąc pod uwagę kasę i robotę już zainwestowane, to muszą ratować. Grę po tylu latach produkcji nie ściąga się nawet po kolejnym nieudanym patchu. Przy odrobinie pomyślunku to i trupa można podpudrować i sprzedawać dalej np. poprzez umieszczenie podstawki w darmowym game passie, które są już od pc po konsole, a nawet abonamenty telewizyjne i zarabianie na mikropłatnościach. Mam nadzieję, że jednak aż tak źle nie będzie, no jednak wcześniej pokazali, że jak się postarają, to potrafią. Tu mamy dodatkowo społeczność, jak się okazuje wymagającą ale i wierną, która wiadomo, że wróci wraz z udostępnieniem systemu ligowego. Będzie narzekać, ale powoli się przekonywać. Dużym plusem jest to, że trójka jest przystępniejsza niż poprzednie wydania i przypadkowi gracze dłużej grają. Cynaide jest ograniczonym i w sumie małym studiem, musi zarabiać w sposób, który budzi krytykę, ale też tych swoich tytułów i fanów nie kasuje, bo bilans zysków i strat się nie zgadza.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2996
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Jaskier » 31 maja 2023, 18:39

Raven pisze: 31 maja 2023, 17:26 @Manit0u Na chwilę obecną BB3 nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę graczy i kolejny f**k-up. :P Deweloperzy balansują gdzieś na granicy zaorania gry i wypromowania jej do tej najbardziej grywalnej i popularnej w świecie Blood Bowla.

Linia jest cienka, jednak co nam pozostaje? Przesiąść się na BB2 i pomóc twórcom zabić grę? To żadne rozwiązanie, bo ta gra nie będzie nigdy zaktualizowana i nigdy nie dostanie nowego contentu. Trzeba wierzyć, że BB3 ruszy a jeśli się to wydarzy to gracze sami przyjdą. Oczywiście to optymistyczny scenariusz.

Co by się nie działo ja tak jak wielu z moich poprzedników gram w BB3, jestem z niego w pełni zadowolony i nie wyobrażam sobie powrotu do poprzednich wersji. Mam już blisko 200h na Steamie i rozegranych około 60 meczów online (prowadzę statystykę i sprawdzam kim gra się najwygodniej dopóki nie wprowadzą oficjalnych statystyk do gry :P ).

Także... Jakby ktoś chciał pograć (na chwilę obecną póki nie ma Cross-Play pozostaje jedynie Steam) to piszcie PW - umówimy się na jakiś meczyk. :)
Alternatywą jest fumbbl, cała ekipa jimmy fantastica teraz streamuje fumbbla i znakomity Black Box Trophy, aktualnie najbardziej elitarne rozgrywki o charakterze ladderowym, z dodatkowym motywem dajacym roznorodnosc zespolow. Ba, najnowszy faq i errata pojawily sie zaimplementowane na fumbblu w ciagu 15 godzin. Mozna mowic rozne rzeczy ale pod wzgledem szybkosci adaptacji do aktualnych zasad, kontaktu z graczami itp cyanide nawet sie nie zblizy do fumbbla

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 799
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 31 maja 2023, 20:01

@Jaskier Oczywiście, że Fumbbl jest alternatywą (a nawet dużo bardziej rozbudowaną wersją BB3). Jednakże Fumbbl jest też dużo mniej przystępny dla zwykłych, tzw. „Niedzielnych graczy” którzy siadają w weekend przed ekranem i chcą pograć sobie z 1/2 mecze.

BB3 jest dużo bardziej przejrzyste i umożliwi nowym wciągniecie się do całego uniwersum natomiast Fumbbl jest kierowany bezpośrednio do „wyjadaczy”. ;)

Nie porównywałbym więc tych dwóch, zbliżonych a jednak innych gier.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2996
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl III

Post autor: Jaskier » 31 maja 2023, 20:05

Raven pisze: 31 maja 2023, 20:01 @Jaskier Oczywiście, że Fumbbl jest alternatywą (a nawet dużo bardziej rozbudowaną wersją BB3). Jednakże Fumbbl jest też dużo mniej przystępny dla zwykłych, tzw. „Niedzielnych graczy” którzy siadają w weekend przed ekranem i chcą pograć sobie z 1/2 mecze.

BB3 jest dużo bardziej przejrzyste i umożliwi nowym wciągniecie się do całego uniwersum natomiast Fumbbl jest kierowany bezpośrednio do „wyjadaczy”. ;)

Nie porównywałbym więc tych dwóch, zbliżonych a jednak innych gier.
Plus fumbbla jest też taki, że gierki są dużo szybsze ale rozumiem że piękne pixele w retro stylu nie są dla każdego

Kiedyś usłyszałem i się z tym zgadzam, fumbbl to granie w tabletopa tylko na kompie - ja uwielbiam grać na stole i fumbbl bardzo do mnie przemawia

A to, że cała topka BB2/BB3 póki co leci na fumbblu i streamuje fumbbla jest świetnym świadectwem jak dobry to jest projekt, który jednak ze względu na to, że jest 4fun projektem czysto fanowskim i niekomercyjnym, nie ma podjazdu do produkcji cyanide...chociaż skutecznie podbiera grajków bb3 obecnie

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3827
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Blood Bowl III

Post autor: MarkusNord » 01 cze 2023, 08:49

Raven pisze: 30 maja 2023, 17:33 Pomysł na kolejną edycję jest o tyle surrealistyczny, że wydanie BB3 nie miałoby wtedy kompletnie sensu. W mojej opinii GW mocno stopuje z wydawaniem czegokolwiek związanego z Blood Bowlem i ograniczą się do minimum i do maksymalnie jednej drużyny rocznie. Kolejna edycja i zmiana przepisów które są na bieżąco aktualizowane nie pojawi się przez najbliższe kilka dobrych lat (a przynajmniej taką mam nadzieję). :)
Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3827
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Blood Bowl III

Post autor: MarkusNord » 01 cze 2023, 09:04

Jaskier pisze: 31 maja 2023, 18:39
Raven pisze: 31 maja 2023, 17:26 @Manit0u Na chwilę obecną BB3 nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę graczy i kolejny f**k-up. :P Deweloperzy balansują gdzieś na granicy zaorania gry i wypromowania jej do tej najbardziej grywalnej i popularnej w świecie Blood Bowla.

Linia jest cienka, jednak co nam pozostaje? Przesiąść się na BB2 i pomóc twórcom zabić grę? To żadne rozwiązanie, bo ta gra nie będzie nigdy zaktualizowana i nigdy nie dostanie nowego contentu. Trzeba wierzyć, że BB3 ruszy a jeśli się to wydarzy to gracze sami przyjdą. Oczywiście to optymistyczny scenariusz.

Co by się nie działo ja tak jak wielu z moich poprzedników gram w BB3, jestem z niego w pełni zadowolony i nie wyobrażam sobie powrotu do poprzednich wersji. Mam już blisko 200h na Steamie i rozegranych około 60 meczów online (prowadzę statystykę i sprawdzam kim gra się najwygodniej dopóki nie wprowadzą oficjalnych statystyk do gry :P ).

Także... Jakby ktoś chciał pograć (na chwilę obecną póki nie ma Cross-Play pozostaje jedynie Steam) to piszcie PW - umówimy się na jakiś meczyk. :)
Alternatywą jest fumbbl, cała ekipa jimmy fantastica teraz streamuje fumbbla i znakomity Black Box Trophy, aktualnie najbardziej elitarne rozgrywki o charakterze ladderowym, z dodatkowym motywem dajacym roznorodnosc zespolow. Ba, najnowszy faq i errata pojawily sie zaimplementowane na fumbblu w ciagu 15 godzin. Mozna mowic rozne rzeczy ale pod wzgledem szybkosci adaptacji do aktualnych zasad, kontaktu z graczami itp cyanide nawet sie nie zblizy do fumbbla
Chciałem właśnie pisać, jako podsumowanie waszej dyskusji że Cyanide wypada turbo słabo w stosunku do twórców Fumbbla i jeszcze biorąc za to kasę. Jaskier dobrze to podsumował. Sorry ale jestem już na tyle starej daty, że nie kumam takiego podejścia bo to jest totalny brak szacunku do klienta. Można dawać szanse i czekać na efekty ale są jakieś granice przyzwoitości.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: Inkq » 01 cze 2023, 09:23

@Raven spowolnienie wydawania drużyn zwiększa szanse na nowa edycje. Mamy czerwiec a oni nie wydali żadnej nowej ekipy/spike'a to by oznaczało ze w tym roku nie będzie Annualla dla mnie to daje duże szanse na nowa edycje w oknie październikowym.

Do tego do chodzi ostatni FAQ który robi mocne zaburzenie mety i zmienia działanie Bomby, Snicky Gita itd. itp.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl III

Post autor: Lyskie » 01 cze 2023, 09:32

Inkq pisze: 01 cze 2023, 09:23 Do tego do chodzi ostatni FAQ który robi mocne zaburzenie mety i zmienia działanie Bomby, Snicky Gita itd. itp.
Jak było w BB2? Cynaide reagowało na erraty do zasad i je aktualizowało? I oczywiście nie chodzi mi to, że nie zaktualizowano zasad na BB2020, bo temu miało służyć stworzenie nowej gry. W między czasie zmieniło się działanie np. piling on. Z tego co pamiętam w BB2 zostało na starych zasadach, czy jednak jestem w błędzie?
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 799
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl III

Post autor: Raven » 01 cze 2023, 10:19

@Inkq Zdaję sobie z tego sprawę. Tak na dobrą sprawę nie wiadomo co tam siedzi w głowach ludzi odpowiedzialnych za BB w GW.

Z drugiej jednak strony premierze BB2020 nie towarzyszyło żadne spowolnienie w wydawaniu poszczególnych dodatków. Myślę, że na co najmniej rok przed wydaniem odświeżonej wersji GW było świadome chęci jej wydania. Mimo to na rok wstecz przed premierą (która odbyła się w Listopadzie 2020) wydane zostały aż 4 drużyny (Ogre - Grudzień 2019, Old World Alliance - Lipiec 2020, Underworld Denizens - Lipiec 2020 oraz Snotling (Sierpień 2020). Oprócz tego pojawiły się również dodatkowe kości, boiska i wiele innych akcesoriów.

A więc spowolnienie planów wydawniczych wcale nie musi mieć związku z planowanym wydaniem kolejnej, odświeżonej edycji a jedynie zmianą polityki sprzedażowej związanej z Blood Bowlem. :) Oczywiście możemy tylko gdybać... Jak będzie to się okaże w najbliższym czasie.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości