Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Rozmowy ogólne o Blood Bowl III
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Raven » 13 gru 2023, 18:24

W związku z rosnącym zainteresowaniem BB3 związanym z poprawianiem wielu błędów, ulepszaniem gry oraz wydawaniem kolejnych drużyn postanowiłem założyć wątek zbiorczy dotyczący chronologii wydawania dotychczasowych drużyn oraz moich indywidualnych przewidywań dotyczących kolejnych potencjalnych teamów.

Wątek będę na bieżąco aktualizował kiedy tylko pojawią się oficjalne zapowiedzi nowych drużyn. :)

---------------------------------------------------------------------

Premierowe drużyny Blood Bowl 3:
1. Imperial Nobility
2. Black Orc
3. Human
4. Orc
5. Skaven
6. Dwarf
7. Nurgle
8. Dark Elf
9. Elven Union
10. Chaos Chosen
11. Chaos Renegades
12. Old World Alliance


Drużyny wydane po premierze Blood Bowl 3:
13. Lizardmen (Season 1) [Czerwiec '23]
14. Underworld Denizens (Season 2) [Wrzesień '23]
15. Shambling Undead (Season 3) [Grudzień '23]

---------------------------------------------------------------------

Drużyny wydane w najnowszej edycji figurkowego BB które wciąż czekają na swoją premierę:
1. Goblin [Maj '17]
2. Halfling [Czerwiec '19]
3. Wood Elf [Lipiec '19]
4. Ogre [Grudzień '19]
5. Snotling [Sierpień '20]
6. Necromantic Horror [Listopad '20]
7. Khorne [Listopad '21]
8. Norse [Kwiecień '22]
9. Amazon [Październik '22]
10. Vampire [Wrzesień '23]

---------------------------------------------------------------------

Moja predykcja na kolejne plany wydawnicze wraz z wyjaśnieniem:

Season 4 [Marzec '24] - Goblin
  • Gobliny są jedną z czterech pozostałych drużyn które wyciekły wraz z premierą BB3 w plikach gry. Pierwsze 3 drużyny się sprawdziły a więc uważam z dużą dolą prawdopodobieństwa, że następne również zostaną wydane w najbliższych 4 sezonach. Widać wyraźną tendencję do wydawania w pierwszej kolejności drużyn które w figurkowej, najnowszej wersji gry istnieją dłużej, ponieważ były sprawdzane podczas większej liczby meczów oraz są już kilkukrotnie nerfione/buffowane przez liczne erraty oraz FAQ. Gobliny są najstarszą, niewydaną dotąd drużyną stąd po bashowych Undeadach obstawiałbym właśnie ich.
Season 5 [Czerwiec '24] - Wood Elf
  • W kolejnym sezonie w mojej opinii przyjdzie czas na Wood Elfy. Dlaczego? Ich modele również są gotowe już od premiery (i pewnie jedynie usprawniane) a w dodatku ich motyw świetnie pasje do wydania wczesnym latem. Wielu graczy czeka na ten właśnie team a więc myślę, że będzie to dobry ruch aby wydać ich stosunkowo wcześnie.
Season 6 [Wrzesień '24] - Necromantic Horror
  • Zbliżające się Halloween będzie okresem wprost idealny do wypuszczenia Necro. Z tego co wiemy ich modele również w większym lub mniejszym stopniu są gotowe a więc kwestia czasu kiedy będziemy mieli okazje nimi zagrać na wirtualnych boiskach.
Season 7 [Grudzień '24] - Halfling
  • Ostatnią drużyną która pojawiła się w przecieku a nie miała gotowych swoich modeli to nie kto inny jak niziołki. Po kolejnej dość "bashowej" drużynie czas na trochę odmiany i Halfy wpisują się w te ramy idealnie. Wydanie małych "skrzatów" tuż przed świętami (oraz może jakimś potencjalnym strojem kosmetycznym nawiązującym do świąt?) to byłoby coś!
Season 8 [Marzec '25] - Ogre
  • Tutaj kończą się przecieki a zaczynają domysły. Ogry mimo, że są stosunkowo nisko-tierową drużyną dla "wyjadaczy" Blood Bowla to jednak będą widniały na liście najdłużej, bo aż od grudnia 2019 roku. Można ich śmiało nazwać bashowym teamem a więc będzie to ciekawa odmiana od Halfów.
Season 9 [Czerwiec '25] - Khorne
  • Biorąc pod uwagę chronologię wydawniczą figurek logicznym byłoby żeby po Ograch (mając gotowe modele snotów oraz gnoblarów) pojawiły się Snoty. Nie sądzę jednak by miało to miejsce aż tak wcześnie i w mojej opinii uprzedzą ich ograni już ówcześnie od prawie 4 lat Khorne.
Season 10 [Wrzesień '25] - Snotling
  • To właśnie po mocno bashowym teamie jakim jest Khorne w mojej opinii pojawią się Snotlingi. Ten wyjątkowo nieprzewidywalny i mało popularny team ma jednak rzeszę swoich zwolenników i koniecznym jest by pojawił się również w BB3. Ja osobiście nie mogę się doczekać widząc już teraz co potrafią Underworld Denizens!
Season 11 [Grudzień '25] - Norse
  • Po wydaniu wszystkich drużyn z pierwszej edycji (BB2016) pora na chronologiczne wydawanie tych które należą bezpośrednio do BB2020. Grudzień to doskonały czas aby wydać drużynę z północy a mianowicie Norse! Czy żałuję, że pojawią się tak późno (w mojej opinii oczywiście)? Tak. Wolę jednak by ich premiera była w pełni dopracowana i bez niepotrzebnych błędów.
Season 12 [Marzec '26] - Amazon
  • W pierwszym kwartale 2026 roku przyjdzie pora na wyczekiwane przez wszystkich Amazonki. Osobiście chciałbym by w grze pojawiły się dużo szybciej jednak widząc, że ich najnowsze wydanie na stołach pojawiło się stosunkowo niedawno, natomiast aż do tej pory w grze nie znajduje się żadna drużyna popremierowa z edycji BB2020 śmiem wątpić, że pojawią się szybciej. Szkoda.
Season 13 [Czerwiec '26] - Vampire
  • Ostatnią z obecnie wydanych drużyn są świeżutkie Wampiry. Myślę, że niecałe 3 lata od ich wydania figurkowego to wystarczający okres by wprowadzić ewentualne zmiany, erraty czy FAQ. Myślę, że śmiało będą mogli być wydani w połowie 2026 roku.
---------------------------------------------------------------------

Oczywiście zapraszam wszystkich do dyskusji, ponieważ powyższe predykcje to jedynie moje własne domysły bazujące na różnych zewnętrznych czynnikach jak przecieki, kolejność wydawania poprzednich drużyn itp.! 8-)

A wy jak obstawiacie? :D
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Unicornson
liniowy
Posty: 887
Rejestracja: 17 sie 2019, 12:11

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Unicornson » 14 gru 2023, 13:49

Ja osobiście myślę że dobrym pomysłem dla nich będzie wydanie goblinów i halflingów razem w jednym sezonie, w tym też sezonie by dodali umiejętności specjalne gwiazd. Na to szczerze liczę a z tego co widziałem to niziołki też były przed startem gry w plikach
Rzeźnicy Północy(Black Orc)-69/32/30(131)
#1-1
#2-2
#3-
Bash Lord - 5
Most TD - 1

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Raven » 14 gru 2023, 14:36

@Unicornson wydanie dwóch ras jednocześnie (i to tak mało popularnych) skutecznie odciągnęłoby dużą część graczy od gry a dochody Cyanide znacząco by spadły.

Osobiście nie sądzę by wydali dwie drużyny jednocześnie. Wydając je regularnie i stopniowo mają stałe źródło dochodu a gra może się rozwijać.

Kolejna rzecz to wydanie tych ras sezon po sezonie również jest mało prawdopodobne - znowu odnosząc się do popularności ras. Myśle, że wydadzą je z przerwą kilkusezonową.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Unicornson
liniowy
Posty: 887
Rejestracja: 17 sie 2019, 12:11

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Unicornson » 14 gru 2023, 16:19

Raven pisze: 14 gru 2023, 14:36 @Unicornson wydanie dwóch ras jednocześnie (i to tak mało popularnych) skutecznie odciągnęłoby dużą część graczy od gry a dochody Cyanide znacząco by spadły.

Osobiście nie sądzę by wydali dwie drużyny jednocześnie. Wydając je regularnie i stopniowo mają stałe źródło dochodu a gra może się rozwijać.

Kolejna rzecz to wydanie tych ras sezon po sezonie również jest mało prawdopodobne - znowu odnosząc się do popularności ras. Myśle, że wydadzą je z przerwą kilkusezonową.
Bardzo możliwe ale tym samym o wiele bardziej opłaca się im stunty dodać na samym końcu bo będą mieli sezonowe przestoje w zarobkach
Rzeźnicy Północy(Black Orc)-69/32/30(131)
#1-1
#2-2
#3-
Bash Lord - 5
Most TD - 1

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Raven » 14 gru 2023, 18:08

Z jednej strony tak. Z drugiej jednak są dwie przesłanki które świadczą, że woleliby zarówno Gobliny jak i Halflingi wydać szybciej niż później. Po pierwsze przedpremierowy wyciek drużyn już przygotowywanych a po drugie stosunkowo odległy czas od wydania figurkowego.

W mojej opinii ma to sens. ;)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Unicornson
liniowy
Posty: 887
Rejestracja: 17 sie 2019, 12:11

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Unicornson » 14 gru 2023, 18:11

Raven pisze: 14 gru 2023, 18:08 Z jednej strony tak. Z drugiej jednak są dwie przesłanki które świadczą, że woleliby zarówno Gobliny jak i Halflingi wydać szybciej niż później. Po pierwsze przedpremierowy wyciek drużyn już przygotowywanych a po drugie stosunkowo odległy czas od wydania figurkowego.

W mojej opinii ma to sens. ;)
Jest to bardzo możliwe ale w serduszku dalej liczę że jednak wyjdą obie naraz
Rzeźnicy Północy(Black Orc)-69/32/30(131)
#1-1
#2-2
#3-
Bash Lord - 5
Most TD - 1

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl 3 - Chronologia Wydawnicza

Post autor: Raven » 14 gru 2023, 18:17

Pożyjemy, zobaczymy. :)

Ja ogólnie jestem pozytywnie nastawiony na 2024 rok, bo lubię testować „nietypowe” drużyny. Oprócz tego fajnie jeśli faktycznie pojawią się Necro.

Co do Wood Elfów to powiedzmy sobie otwarcie nie jestem ogromnym fanem elfickich teamów ale tak często na nich ostatnio trafiam na stole, że chętnie ich również ogram. :)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości