FUMBBL na tablecie

Rozmowy ogólne o FUMBBL
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3470
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

FUMBBL na tablecie

Post autor: Vincent » 02 lis 2018, 18:26

Czy ktoś próbował już na tablecie? Ja się przymierzam, na razie sprawdziłem czy aplet się normalnie odpala i jest ok. W spectatorze celnie paluchem klikam po poszczególnych polach, ale meczu nie grałem.
Ktoś ma doświadczenie? Czy jest coś na co trzeba uważać lub jest utrudnione w wyniku ekranu dotykowego?
Na desktopie też nie kojarze jak wygląda obsługa, więc nie wiem czy często prawego przycisku myszy się używa czy nie itp.

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 3008
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: FUMBBL na tablecie

Post autor: Jaskier » 02 lis 2018, 19:16

Vincent pisze: 02 lis 2018, 18:26 Czy ktoś próbował już na tablecie? Ja się przymierzam, na razie sprawdziłem czy aplet się normalnie odpala i jest ok. W spectatorze celnie paluchem klikam po poszczególnych polach, ale meczu nie grałem.
Ktoś ma doświadczenie? Czy jest coś na co trzeba uważać lub jest utrudnione w wyniku ekranu dotykowego?
Na desktopie też nie kojarze jak wygląda obsługa, więc nie wiem czy często prawego przycisku myszy się używa czy nie itp.
A da się już mecz pyknąć? Myślałem że tylko oglądać można nie z kompa

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: FUMBBL na tablecie

Post autor: R2-D2 » 02 lis 2018, 20:40

Czesto sie uzywa prawego :)
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3470
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: FUMBBL na tablecie

Post autor: Vincent » 02 lis 2018, 20:56

Jaskier pisze: 02 lis 2018, 19:16
Vincent pisze: 02 lis 2018, 18:26 Czy ktoś próbował już na tablecie? Ja się przymierzam, na razie sprawdziłem czy aplet się normalnie odpala i jest ok. W spectatorze celnie paluchem klikam po poszczególnych polach, ale meczu nie grałem.
Ktoś ma doświadczenie? Czy jest coś na co trzeba uważać lub jest utrudnione w wyniku ekranu dotykowego?
Na desktopie też nie kojarze jak wygląda obsługa, więc nie wiem czy często prawego przycisku myszy się używa czy nie itp.
A da się już mecz pyknąć? Myślałem że tylko oglądać można nie z kompa
Grać nie próbowałem jeszcze, no ale jak tablet z Win10 to nie wiem w jaki sposób mieliby wprowadzić ograniczenie na to. Jedyne co mi przychodzi to po agencie przeglądarki, ale to zawsze można pominąć.

Jeśli jednak często prawego się używa, to gra może być upierdliwa bo u mnie trzeba dłużej przytrzymać palec na ekranie, ale może sobie to zmienie na jakąś bardziej przyjazną opcję i da rade.

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: FUMBBL na tablecie

Post autor: 2GUTTA » 02 lis 2018, 21:14

na iOS mogloby dzialac :((

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3470
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: FUMBBL na tablecie

Post autor: Vincent » 04 lis 2018, 12:49

Pierwsz gra na tablecie za mną. Jest wygoda, bo nie trzeba przed kompem siedzieć. Można zagrać gdy do kompa usiąść nie można albo się nie chcę, ale..

Zauważyłem kilka problemów:
- Gra chyba była dosyć długa i to głównie przeze mnie. Mecz trwał ~70min. Mimo wszystko obsługa ekranu dotykowego nie jest tak prosta jak myszką.
- Utrudnione dłuższe ruchy (na kilka pól). Przyzwyczajony z BB2, gdzie wyznaczanie ścieżek przez cyanide nie zawsze jest optymalne, klikam po jednym polu. Na PC w fumbbl wystarczy przesunąć myszkę nad pole i widzimy jaką trasą nasz zawodnik pobiegnie. Przy ekranie dotykowym tego nie ma, więc nie mam pewności. Nie wiem na ile mechanizmowi fumbbl można w tym zakresie ufać.. Na docelowe pole klikałem tylko wtedy gdy trasa była prosta, nie było ryzyka dodgy itp.
- Miałem problem przy rozstawianiu zawodników na kickoffie. Trzeba ich przeciągnąć z lewej strony ekranu na boisku. Ale przy takim ruchu ("swipe" z lewej krawędzi ekranu) odpalała się jakaś funkcjonalność Win10 do przeglądania desktopów, więc musiałem się nagimnastykować aby wcelować idealnie w zawodnika, ale nie za blisko krawędzi ekranu. Wymagało to co najmniej kilku prób. Będe musiał ew. trochę zmniejszyć okienko od fumbbl i odsunąć je od krawędzi i powinno być ok.
- Gdy odłożyłem na chwilę tablet, obrócił mi się ekran z poziomu w pion. To spowodowało że część okienka z fumbbl mi "zniknęła" poza ekranem tabletu. Po powrocie do pozycji poziomej ta część boiska została ucięta i nie widziałem endzone przeciwnika. Musiałem zamknąć aplet i uruchomić mecz ponownie. Tu wystarczyłoby pewnie na czas gry zablokować ekran w trybie poziomym i tyle.
- Nie wiem czy to kwestia fumbbl czy gry na tablecie, ale jakoś do gry nie przykładałem takiej uwagi jak zwykle, przez co traktowałem ją bardzo casualowo. Przy takim podejściu żadnej ligi zagrać bym nie mógł :)

Ogólnie spoko. Na PC na pewno wygodniej, nie ma co się oszukiwać, ale dobra alternatywa. No i jak ogarnę grę na fumbbl to jednak poniżej godziny powinno dać radę mecz rozegrać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FUMBBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości