Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: R2-D2 » 01 lis 2018, 10:58

Progres foto, niby po washu eartshade na czerwonym rozświetliłem krawędzie czerwonym na nowo, ale na tym zdjęciu słabo to widać. Ma ktoś jakiś pomysł jakim kolorem to rozświetlić? Czerwony robiony Mephisto red 2 warstwy i 2 warstwy Kohorn red potem hihlight Kohornem.

Generalnie bawię się przy robieniu i malowaniu tego zespołu świetnie, nawet mam dla niego nazwę ZKS Neroni Staromieście :D

Neroni bo moja dziewczyna zrobiła mi prezent i kupiła pare boxów tych "Neronów" do Kill team xD

Na zdjęciu Blitz-Neron i Liniowi [mention]Shawass[/mention] twoje trupki :D

Obrazek
Obrazek


Edit: Zdecydowałem się też pordzewieć nieco blitzerów, myślę że wszystkie modele zostaną pomalowane w tej rdzawej konwencji. W końcu Khemroni wyszli z grobowca po setkach lat :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: R2-D2 » 02 lis 2018, 01:17

Udało mi się dziś jeszcze upichcić throwera :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3230
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: teillman » 02 lis 2018, 07:37

Fajni są :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: Kretonal » 02 lis 2018, 08:10

m6k3 pisze: 01 lis 2018, 10:58 Progres foto, niby po washu eartshade na czerwonym rozświetliłem krawędzie czerwonym na nowo, ale na tym zdjęciu słabo to widać. Ma ktoś jakiś pomysł jakim kolorem to rozświetlić? Czerwony robiony Mephisto red 2 warstwy i 2 warstwy Kohorn red potem hihlight Kohornem.
Nie żebym się czepiał ale serio za dużo tego czerwonego nałożyłeś co widać po grubości warstwy :D :P A przy rozjaśnianiu wyjdzie jeszcze większa warstwa ^^
No, ale da się to troszkę polepszyć. Evil Sunz Scarlet (50:50) z Mephisto. Do tego dorzuć lahmian medium tak żeby miało konsystencje mleka. I rozjaśniasz. Cienkie warstwy :P
Na same krawędzie do powyższego dodaj kapkę bieli. Tak żeby było ciut jaśniejsze, ale nie zrobiło się różowe. Można użyć Wild Rider Red.

Te fragmenty wklęsłe na pancerzu dziabnij wash'em. Na zdjęciach widać. że mają ten sam kolor co pancerz więc się zlewa.


Natomiast jeśli chodzi o same warstwy żeby nie było za grubo to polecam wrzucić Khorn'a. Na niego wash Carroburg Crimson. Następnie Mephisto i rozjaśnianie jak wyżej.
Khorn i Memphisto również w połączeniu z medium na niezbyt grubych warstwach.

Koncepcja zajebiaszcza. Trzymam kciuki za ulepszenia i czekam na zdjęcie całej drużny.
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3867
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: MarkusNord » 02 lis 2018, 08:14

m6k3 pisze: 01 lis 2018, 10:58 Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: R2-D2 » 02 lis 2018, 10:47

Kretonal pisze: 02 lis 2018, 08:10
m6k3 pisze: 01 lis 2018, 10:58 Progres foto, niby po washu eartshade na czerwonym rozświetliłem krawędzie czerwonym na nowo, ale na tym zdjęciu słabo to widać. Ma ktoś jakiś pomysł jakim kolorem to rozświetlić? Czerwony robiony Mephisto red 2 warstwy i 2 warstwy Kohorn red potem hihlight Kohornem.
Nie żebym się czepiał ale serio za dużo tego czerwonego nałożyłeś co widać po grubości warstwy :D :P A przy rozjaśnianiu wyjdzie jeszcze większa warstwa ^^
No, ale da się to troszkę polepszyć. Evil Sunz Scarlet (50:50) z Mephisto. Do tego dorzuć lahmian medium tak żeby miało konsystencje mleka. I rozjaśniasz. Cienkie warstwy :P
Na same krawędzie do powyższego dodaj kapkę bieli. Tak żeby było ciut jaśniejsze, ale nie zrobiło się różowe. Można użyć Wild Rider Red.

Te fragmenty wklęsłe na pancerzu dziabnij wash'em. Na zdjęciach widać. że mają ten sam kolor co pancerz więc się zlewa.


Natomiast jeśli chodzi o same warstwy żeby nie było za grubo to polecam wrzucić Khorn'a. Na niego wash Carroburg Crimson. Następnie Mephisto i rozjaśnianie jak wyżej.
Khorn i Memphisto również w połączeniu z medium na niezbyt grubych warstwach.

Koncepcja zajebiaszcza. Trzymam kciuki za ulepszenia i czekam na zdjęcie całej drużny.
Dzięki wszystkim za miłe komentarze ! :)

[mention]teillman[/mention] on gra na niewidzialnej gitarze :D


[mention]Kretonal[/mention] Dzięki dziś spróbuję po krawędziować sposobem od ciebie, kurczę starałem się kłaść cieńkie warstwy i mocno je rozwadniać, problem w tym że wtedy czarny podkład przebijał. Te zgrubienia na naramiennikach nie są od nawalenia grud farby ale od mojego niudolnego gsowania szpar, użyłem szpachli od GW w pojemniczku jak farbki bo liczyłem na gładką konsystencję, nakładałem pędzelkiem warstwa po warstwie a zrobiło się Hropowato. Z jednej strony wygląda jak zniszczony pancerz z drugiej jest to denerwujące...
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: Kretonal » 02 lis 2018, 11:31

m6k3 pisze: 02 lis 2018, 10:47
@Kretonal Dzięki dziś spróbuję po krawędziować sposobem od ciebie, kurczę starałem się kłaść cieńkie warstwy i mocno je rozwadniać, problem w tym że wtedy czarny podkład przebijał. Te zgrubienia na naramiennikach nie są od nawalenia grud farby ale od mojego niudolnego gsowania szpar, użyłem szpachli od GW w pojemniczku jak farbki bo liczyłem na gładką konsystencję, nakładałem pędzelkiem warstwa po warstwie a zrobiło się Hropowato. Z jednej strony wygląda jak zniszczony pancerz z drugiej jest to denerwujące...
Z wodą można przegiąć pałkę. Zwłaszcza na tych wszystkich tanich pędzlach. Absorbują one dużą ilość wody i przy nakładaniu farby na plastik oddają ją robiąc jeszcze bardziej wodnistą. Przy czerwonym kolorze z uwagi na mocny pigment może to nie być, aż tak odczuwalne, ale potrafić być irytujące jeżeli chce się uzyskać normalny efekt kolorystyczny. Zwłaszcza jak farba zbyt mocno rozwodniona uformuje się w kształt kropli na końcu ruchu pędzlem (to każdy może czytać jak uważa ^^ ).

Czytając jednak o tej ilość warstw jakie nałożyłeś słusznie domyślałem się, że chciałeś zakryć podkład. Nie mniej jednak nie ma takiej potrzeby :)
Zauważ, że na wgłębianiach i tak zostanie wash, który i tak przyciemni base ;) Pozostałe wypukłe elementy i tak jeszcze maziasz ponownie jaśniejszym. Później rozjaśniasz. I tak naprawdę zanika podkład samoczynnie.

Co do GS'a to idzie do obrobić i wygładzić. Ten element chropowaty imo działa akurat in plus jako właśnie zdezelowany pancerz. Przyciemnienie w zagłębieniach chropowatych elementów. Na wierzch np możesz zrobić jakiś efekt błota. I będzie petarda :)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: R2-D2 » 02 lis 2018, 13:05

Okey okey przy malownaiu mumi :D zastosuję się do powyższego i pokryje mniejszą ilością warstw :) a dołoże washy :) dzięki za rade :D
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: R2-D2 » 07 lis 2018, 23:47

No i dzięki info od chłopaków z forum stworzyłem logo dla swojego zespołu :)
Obrazek
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3088
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do Przyszłości - Khemri z dyskontu :D

Post autor: Pieta » 08 lis 2018, 09:58

Nie mogę patrzeć na te tła, ale przynajmniej może pojawi się więcej herbów drużyn :)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości