Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Pieta » 04 lis 2018, 09:55

Jest precyzja w nakładaniu podstawowych kolorów, a ona dużo daje już na tym etapie.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Mentos » 04 lis 2018, 11:04

Dziękuję za miłe słowa. W każdym razie coś w tym jest, te figurki maluje się jak kolorowankę i jak się trzyma krawędzi i nie wchodzi farbką na inny element, to samo to ładnie zaczyna wyglądać. Potem jak jeszcze człowiek pociągnie figurkę washem, to daje to jeszcze fajniejszy efekt. Talentu na początku nie trzeba.

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: teillman » 04 lis 2018, 11:29

Mentos pisze: 04 lis 2018, 11:04 jak się trzyma krawędzi i nie wchodzi farbką na inny element, to samo to ładnie zaczyna wyglądać.
O tototo

Plus dobór kolorów
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Domingo » 04 lis 2018, 12:58

teillman pisze: 03 lis 2018, 15:59 Pierwsze modele? Żartujesz sobie? Chciałbym żeby moje pierwsze modele tak wyglądały :D
Gdyby każda drużyna do bb była tak pomalowana to spełniłby się mój mokry sen :D
+1
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Mentos » 05 lis 2018, 17:39

Garść spostrzeżeń po malowaniu figurek FW i kolejne pytania.

Spostrzeżenia laika:
1. Pierwszy raz maluję figurkę FW i muszę powiedzieć, że chociaż figurki human blitzerów nie mają tych wgłębień w zbroi co figurki z podstawki (np. ślady po walce, w które wsiąka Agrax), to dużo łatwiej się je maluje. Mają dużo bardziej wyraźne krawędzie i dużo większe powierzchnie do malowania (na przykład krawędzie pasów na ramiona). Nie wiem, czy to cecha akurat konkretnego modelu blitzera, który maluje ale dużo łatwiej pokrywa się figurkę farbą.
2. Po zasprayowaniu i rozpoczęciu malowania, widzę w pomalowanych miejscach niepokojące pęknięcia (takie cienkie linie ciągnące się przykładowo przez całą długość nogi zawodnika). Nie jest tego dużo i wizualnie jest to praktycznie niewidoczne, ale nie wiem, czy to moja wina, czy też jest to wada figurki.

Pytania:)
Pytanie nr 6: Czy przy klejeniu figurki FW z masy żywicznej do podstawki, powinienem używać kleju, którego z powodzeniem używałem do sklejania samej figurki, czy też jeszcze jakiegoś innego specjalnego?

Pytanie nr 7: Czy przy naklejaniu na podstawkę naklejek z nazwami zawodników (blitzer, thrower, lineman etc), powinienem wcześniej pomalować podstawkę przykładowo czarną farbką, czy naklejka "chwyci" na każdej powierzchni?

Pytanie nr 8: Malując figurki oglądam tutorial na YT, przed naklejeniem naklejek zaleca się w nim pokrycie miejsca, na który ma wejść naklejka ArdCoatem, zaś po naklejeniu pokrycie go Lahmian Medium. Czym się te produkty różnią, gdyż jak się im przyglądam jedyną różnicę widzę jedynie w gęstości obydwu środków?:)

Pytanie nr 9: Na filmikach i zdjęciach na Pintereście bardzo często widzi się, że naklejki na ludzkich modelach mają kolor żółty. Długo się zastanawiałem skąd się to wzięło, skoro naklejki są białe i wpadłem na to, że te naklejki pokrywa się farbą (genialnie wpadłem na to przyglądając się pudełku ogra, na którym GW polecając do niego kolory sugeruje Yriel Yellow, którego prócz na naklejce wszędzie indziej u Ogra trudno się doszukać). Pytanie brzmi, takie naklejki maluje się przed, czy po naklejeniu?

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: teillman » 05 lis 2018, 17:51

1. Wydaje Ci się
2. Jeżeli przed malowaniem nie oczyściłeś porządnie modelu w wodzie z płynem do mycia naczyń przy użyciu szczoteczki to w miejscach gdzie w formie był spray mający ułatwić wycięcie modelu może się tak dziać bo powierzchnia jest tłusta.

6.cyjanoakryl ten sam klej co związał model wystarczy.
7. Ja maluje bo zazwyczaj i tak udała podstawkę farba więc zawsze kładę warstwę podkładu pędzelkiem. Ale powinno chwycić i na normalnej nie malowanej.
8. Ardcoat to lakier gloss. Lahmian to akryl matowy.
Najpierw kładziesz ardcoat który jest głową więc jest śliski co pozwala na lepsze manewrowanie kalkomanią przed ostatecznym wyschnięciem. Na koniec pokrywasz lahmianem celem zamówienia i dodatkowej warstwy ochronnej.
9. Po
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Mentos » 05 lis 2018, 18:46

teillman pisze: 05 lis 2018, 17:51 1. Wydaje Ci się
2. Jeżeli przed malowaniem nie oczyściłeś porządnie modelu w wodzie z płynem do mycia naczyń przy użyciu szczoteczki to w miejscach gdzie w formie był spray mający ułatwić wycięcie modelu może się tak dziać bo powierzchnia jest tłusta.

6.cyjanoakryl ten sam klej co związał model wystarczy.
7. Ja maluje bo zazwyczaj i tak udała podstawkę farba więc zawsze kładę warstwę podkładu pędzelkiem. Ale powinno chwycić i na normalnej nie malowanej.
8. Ardcoat to lakier gloss. Lahmian to akryl matowy.
Najpierw kładziesz ardcoat który jest głową więc jest śliski co pozwala na lepsze manewrowanie kalkomanią przed ostatecznym wyschnięciem. Na koniec pokrywasz lahmianem celem zamówienia i dodatkowej warstwy ochronnej.
9. Po
Dziękuję.

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Kretonal » 07 lis 2018, 08:50

Mentos pisze: 05 lis 2018, 17:39 Garść spostrzeżeń po malowaniu figurek FW i kolejne pytania.

Pytanie nr 8: Malując figurki oglądam tutorial na YT, przed naklejeniem naklejek zaleca się w nim pokrycie miejsca, na który ma wejść naklejka ArdCoatem, zaś po naklejeniu pokrycie go Lahmian Medium. Czym się te produkty różnią, gdyż jak się im przyglądam jedyną różnicę widzę jedynie w gęstości obydwu środków?:)
Zasadniczo powinno styknąć ale to jest tzw. wersja żydek ;)
Ja bym polecił Ci zestaw Micro-Sol i Micro-Set. Natomiast jeżeli masz to tylko na jedną drużynę wrzucić to szkoda kasy ;)
Nie mam z tego tytułu dodatkowego dochodu jak od BJ ^^


Tam wcześniej gdzieś pojawiła się kwestia białego koloru jako podkładu. Do wyprowadzenia samego białego koloru jako ostatecznego, podkład biały jest złym pomysłem. Ze względu na problematykę cieniowania i przejść. Łatwiej jest wyjść od szarego i rozjaśniasz jaśniejszym szarym (prawie biały), a biel na końcu. Jeśli mnie skleroza nie myli w kolorach Cytadelek do tej operacji wychodzi się od koloru Celestra Grey.

edit: Mentos, na androida jest aplikacja Citadel Paint. Zajrzyj ;)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: Mentos » 08 lis 2018, 22:51

Figurka FW Blitzera nr 8 pomalowana, jeszcze 3, walka z czasem trwa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gildia Kanonistów - zespół malowany na Winter Cup

Post autor: teillman » 08 lis 2018, 23:32

w takim tempie to czas nie ma szans ;)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość