Drużyny zgnitego

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Drużyny zgnitego

Post autor: zgnity » 29 sie 2013, 07:42

HELLo
Będą tu publikowane krótkie opisy postępu prac oraz szybkie odnośniki do galerii.

Moje drużyny ZESPOŁY zgnity
Obecnie : Chaos Dwarfy , Chaos , Ork , Skaven , Norse , Dark Elfs ... goblinki w trakcie

Boisko czyli element niezbędny.
Boisko BOISKO
Boisko 2 BOISKO

Aspekt hobbystyczny jest dla mnie ważnym elementem więc wszystko musi być ładne lub znośne.
Lecz pierwsze figurki zakupiłem pod koniec 2011 roku , a pierwszy raz konwersję oraz malowanie popełniłem w 2012 roku więc mój staż jest na tyle niewielki iż "Konkursu nie wygram" XD I wiele z tych modeli na których się uczyłem wypadało by kiedyś poprawić.

Rooster , Kalkulator dla Drużyn ODT , Kalkulator dla Drużyn XLS
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 11:09 przez zgnity, łącznie zmieniany 5 razy.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: zgnity » 29 sie 2013, 08:08

Korzystając z tego iż moja kobieta wyjechała na wakacje.
Ja mogłem zrobić bajzel w dużym pokoju na całej jego powierzchni - jeszcze przed wymianą podłogi ;P
I tak też powstawało a obecnie jeszcze powstaje boisko.

BOISKO

A więc co nam jest potrzebne by stworzyć boisko:
- tablica korkowa - obecnie tania gdyż rok szkolny się zaczyna :P
- wikol dużo wikolu
- sitko najlepiej metalowe
- piasek
- sztuczna trawa
- 400 sztuk krzyżyków do montażu płytek
- farby : w sprayu oraz inne
- SAMOZAPARCIE i CZAS !!!

Zakupiłem tablicę korkową na płycie 90 cm x 60 cm , zgodnie z wyliczeniami była dłuższa o 10 cm więc skróciłem ją do wymiarów 80 cm na 60 cm .
Nie pracujemy w urzędzie miar więc małe odchylenia od założonej wielkości nie przeszkadzają - owe tablicę są krzywe już podczas zakupu i tylko drewniana ramka trzyma wymagany wymiar :P Ja po dokładnym odcięciu dowiedziałem się że moja tablica jest na jednym boku dłuższa o 0,5 cm niż na drugim , ale co mi tam jest dłuższa a nie krótsza więc boisko się zmieści.

Wyznaczenie boiska.
Możemy przyciąć owe plastikowe krzyżyki obcążkami , albo przyklejać takie jakie są jeśli nie przeszkadza nam że są za duże.
Ja poprzycinałem. Później wydrukowanym wzornikiem oraz flamastrem zaznaczałem gdzie należy przymocować elementy - zawsze lepiej pierw zaznaczyć i później wklejać by uniknąć niespodzianek.
A więc wikolem lub innym klejem przyklejamy owe plastikowe elementy , będą one wyznaczały nam granice każego pola oraz brzegów boiska.
Dodatkowo możemy użyć innych materiałów - ja np zdewastowałem "bambusową podkładkę kuchenną" i tymi długimi patyczkami wyznaczyłem końce boiska tam gdzie się robi Touchdown.
Robimy przerwę by owe pola się dobrze przykleiły i byśmy nie poruszyli tego czemu poświęciliśmy trochę czasu.

Podłoże.
Dzielimy boisko na obszary i smarujemy cały obszar wikolem (może być wikol rozrobiony z wodą w ten sposób nie wyschnie nam za szybko ). Sypiemy suchy drobroziarnisty piasek na metalowe sitko i rozprowadzamy piasek równomiernie po danym obszarze. Metalowe sitko nie zniszczy nam się zbyt szybko , i dodatkowo sprawi że większe elementy nie wylądują tam gdzie nie powinny.
Gdy już całe boisko mamy wysypane piaskiem , zostawiamy je do wyschnięcia.

Malowanie.
Gdy już piasek się przykleił dobrze , idziemy na balkon lub inne miejsce najlepiej na dwór i pozbywamy się nadmiaru piasku.
Boisko w pozycji pionowej i energiczne potrząsanie lub lekkie uderzanie w jego bok.
Idziemy na zewnątrz lub do dobrze wentylowanego pomieszczenia , podkładamy coś dużego pod boisko - może być wielka mapa miasta która rozdawali do codziennej gazety :P
Używamy farby w sprawyu by pokryć całe boisko - czarny sprawuję się świetnie lecz jeśli chcemy zrobić gruny bardziej piaskowy szary możę być idealny , unikamy podkładu białego gdyż on wydłuży znacząco czas pracy nad boiskiem , czarny i szary mają to do siebie że nawet nie kompletnie zamalowane wyglądają dobrze i da się sensownie wyjaśnić czemu tak jest.
Czekamy aż spray nam wyschnie - długo czekamy.

Bierzemy pędzel płaski taki około 1 cm lub nawet może być większy i drybrushujemy boisko na pożądane kolory.
Ja wpierw zrobiłem warstwę rozjaśnienia farbami białymi oraz szarymi.
Później malowałem całość odcieniami brązów.
Różnorodność kolorystyczna naszego boiska jest fajna i dobra -lecz nie mieszamy kilku stylów , pamiętajmy że to nie UEFA inasze boisko nie musi być idealne.
Gdy uzyskamy wymagany efekt - czekamy aż farba dobrze wyschnie.

W tym momencie możemy namalować farbami kolorystykę boiska , np namalować białe linie na boisku oraz dać odpowiednie barwy na innych elementach.

Trawa ?
Jeśli stwierdzamy że na naszym boisku musi być trawa to ją kleimy.
Smarujemy wybrane miejsca klejem i doklejamy trawe , jeśli uznaliśmy iż całość ma być pokryta to dzielimy na segmenty i smarujemy segment klejem ( wikolem ) po czym sypiemy trawą - dobrze sypać z dozownika jeśli takowego nie mamy to możemy użyć sitka.
Nie przejmujemy się żę trawy za dużo , nadmiar zdmuchniemy lub strząśniemy i odzyskamy.
Nie przejmujemy się żę trawy za mało i widać klej wikol po zaschnięciu robi się przezroczysty więc jeśli posmarowaliśmy cienką warstwą to kleju nie będzie widać po wyschnięciu.

Jak trawa nam się dobrze związała z gruntem. To pozywamy się nadmiaru z boiska.
Boisko już wygląda i da się na nim grać , znaczniki odzielające pola od siebie nawet jak nie są pomalowane to wystarczająco wystają przez co są widoczne , linie na boisku oddzielają nam segmenty boiska od siebie , ale czegoś tu brakuję...
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: zgnity » 29 sie 2013, 08:19

Tak jak będę miał czas to dogouty zostaną skończone oraz tablice ukazujące wynik.
Jak stworzę owe dogouty oraz tablicę to zrobię im zdjęcie , do zdjęć dołączę jeszcze moje znaczniki ReRoli oraz inne elementy zdobnikowo - klimatyczne.

Cyferki +1 +2 czyli oznaczenie FAME oraz elementy określające pogodę nie będą cały czas widoczne , są na nie zrobione zaślepki z podstawek kwadratowych 2,5 cm w całości pokrytych trawą.

Tak czy siak jak pracę zostaną skończone to zatrudnię jakąś osobę z PRAWDZIWYM APARATEM by ta zrobiła lepsze zdjęcia owego boiska.

PS. Nimar jeśli przyjedziesz na ten Opolcon to będziemy grać właśnie na tym boisku i do wtedy dogouty będą skończone. Nie wiem kto mieszka na tyle niedaleko by móc również przyjechać wtedy do Opola ^_^
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: Nimar » 29 sie 2013, 10:22

No ja nie obiecuje, że będę na 100%. Po prostu mam teraz taka sytuacię, że każdy grosz się liczy.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: Domingo » 29 sie 2013, 12:38

zgnity pisze:Później wydrukowanym wzornikiem oraz flamastrem zaznaczałem gdzie należy przymocować elementy - zawsze lepiej pierw zaznaczyć i później wklejać by uniknąć niespodzianek.
Jak zrobiłeś ten wzornik?
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Gregor
rekrut
Posty: 96
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:01

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: Gregor » 29 sie 2013, 13:00

Zacne boisko Zgnity :) Ale dla mnie, jako belfra, użycie tablicy jako blatu pod boisko to profanacja :twisted:
Tak w ogóle to ładnie prezentują się także miniaturki zawodników. Oby tak dalej!

pozdrówka,
Gregor

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: Lyskie » 29 sie 2013, 14:48

Moje drużyny ZESPOŁY zgnity
zgnity, wyskakuje boisko, a nie drużyny, podmień link do galerii.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: zgnity » 29 sie 2013, 19:03

Domingo pisze:
zgnity pisze:Później wydrukowanym wzornikiem oraz flamastrem zaznaczałem gdzie należy przymocować elementy - zawsze lepiej pierw zaznaczyć i później wklejać by uniknąć niespodzianek.
Jak zrobiłeś ten wzornik?
Za pomocą programu cadowskiego zrobiłem punkty w odstępach 2,8 cm ( tak duże mam pola ) , wszystkie punkty połączone zostały pionowymi i poziomymi liniami , plik wylądował w PDF i został wydrukowany :P
Ewentualnie to samo można zrobić w jednym z programów pakietu Oppen Office tylko że w ja w Cadzie zrobilem to w minutę a w tym drugim musiał bym się "uczyć jak".
Jeśli zdecydował byś się na boki 2,5 cm lub 3 cm to możesz użyć zwykłej kartki w kratkę XD

Link poprawiony.

Dlamnie tablica korkowa nie jest profanacją niczego , a do korka łatwiej się wikolem klei :]
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Gregor
rekrut
Posty: 96
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:01

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: Gregor » 29 sie 2013, 19:22

eee, przecież żartowałem... :roll:

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Drużyny zgnitego

Post autor: zgnity » 05 wrz 2013, 08:31

Do BOISKO doszły lekkie postępy w pracach.

A więc tak wyrobiłem gips i w formie zrobiłem trochę ponad potrzebną ilość cegiełek.
Cegiełki posklejałem klejem w formę murka i użyłem farby w sprayu jako podkładu.
Murek dybrushowałem na szaro i biało - wygląda ok, ale może coś jeszcze będę zmieniał.

Murek w dogautach więc dostawiłem elementy podziałowe ( wyznaczenie granicy każdej zagrody ) :
- patyczki do szaszłyków sklejone i pomalowane wymagają elementów ozdobnikowych bo wyglądają słabo i biednie.
- te "metalowe" płotki możliwe ze zagoszczą we wszystkich 4 miejscach ale wpierw muszę znaleźć kogoś kto ma kilka bitzów po pojazdach transportowych z WH 40k :P
W dogoutach widać moje znaczniki ReRolli normalnie podczas meczu będą zajmować tylko jeden rządek , drugi będzie miało znacznik Tur.

Hrabina Beatrycze stoi dumnie jako sędzina - bidulka musi spłacać kredyt jaki wzięła na zamczysko jeszcze za życia.
Obok niej widać dwie wieże na których będzie wieszana "tablica z wynikiem" - ale wpierw trzeba wieże pomalować i zrobić owe tablice :P
Podstawki posypane trawą robią za zaślepki dla Fame oraz Pogody. Odsłonięte wartości ukazują stan faktyczny. Moim zdaniem OK.

CO JESZCZE:
Więc teraz przystępuję do prac nad ozdobnikami oraz elementami opisującymi znaczenie zagród w dogoutach , oraz nad tablicami wyników. No i nad odsadzeniem odrobinki trawy w leciutko lewitującym Murku :P
A pathetic creature of meat and bone

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość