Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 16 gru 2019, 11:14

Bratiszka pisze: 16 gru 2019, 08:07 Fajne malowanie, jak jeszcze lakierem błyszczącym zrobić te kamienie będzie super. Gratuluję narodzin potomka :)
Cześć, dzięki za miłe słowa! Powiedz mi, sam nad tym myślałem i w sumie chętnie poznam Twoją opinię, myślisz, że dobrze byłoby ręcznie, pędzelkiem wprowadzić lakier błyszczący na kryształy, złoto i "metalowe" części kostiumu zawodnika, a matowym lakierem pomaziać resztę? Zastanawiam się nad efektem, a boję się zniszczyć figurkę :)

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Bratiszka » 16 gru 2019, 11:33

Mentos pisze: 16 gru 2019, 11:14
Bratiszka pisze: 16 gru 2019, 08:07 Fajne malowanie, jak jeszcze lakierem błyszczącym zrobić te kamienie będzie super. Gratuluję narodzin potomka :)
Cześć, dzięki za miłe słowa! Powiedz mi, sam nad tym myślałem i w sumie chętnie poznam Twoją opinię, myślisz, że dobrze byłoby ręcznie, pędzelkiem wprowadzić lakier błyszczący na kryształy, złoto i "metalowe" części kostiumu zawodnika, a matowym lakierem pomaziać resztę? Zastanawiam się nad efektem, a boję się zniszczyć figurkę :)
Ja zrobiłem to tak, że najpierw cały model pokryłem lakierem błyszczącym a później dopiero matowym omijając kamienie. Nie wiem czy to dobry pomysł ale chyba bardziej to zależy jak trudno dostępne są te miejsca które mają być błyszczące. Kiedyś ktoś mówił m, że ogólnie dobrze jest najpierw malować lakierem błyszczącym a później matowym, bo podobno błyszczący bardziej utwardza i zabezpiecza model, ale nie pamiętam kto to mi mówił i ile w tym prawdy.
Nie mam akurat lepszego zdjęcia, ale u mnie to wyszło mniej więcej tak
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Pieta » 16 gru 2019, 11:46

Co do krasnoluda - dobrze dobrane kolory. Te blond włosy kontrastujące na tle stroju.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 16 gru 2019, 15:21

Bratiszka pisze: 16 gru 2019, 11:33
Mentos pisze: 16 gru 2019, 11:14
Bratiszka pisze: 16 gru 2019, 08:07 Fajne malowanie, jak jeszcze lakierem błyszczącym zrobić te kamienie będzie super. Gratuluję narodzin potomka :)
Cześć, dzięki za miłe słowa! Powiedz mi, sam nad tym myślałem i w sumie chętnie poznam Twoją opinię, myślisz, że dobrze byłoby ręcznie, pędzelkiem wprowadzić lakier błyszczący na kryształy, złoto i "metalowe" części kostiumu zawodnika, a matowym lakierem pomaziać resztę? Zastanawiam się nad efektem, a boję się zniszczyć figurkę :)
Ja zrobiłem to tak, że najpierw cały model pokryłem lakierem błyszczącym a później dopiero matowym omijając kamienie. Nie wiem czy to dobry pomysł ale chyba bardziej to zależy jak trudno dostępne są te miejsca które mają być błyszczące. Kiedyś ktoś mówił m, że ogólnie dobrze jest najpierw malować lakierem błyszczącym a później matowym, bo podobno błyszczący bardziej utwardza i zabezpiecza model, ale nie pamiętam kto to mi mówił i ile w tym prawdy.
Nie mam akurat lepszego zdjęcia, ale u mnie to wyszło mniej więcej tak
Obrazek
Dziekuje za radę. Przy lakierowaniu wezmę to pod uwagę, choć boje się tego błyszczącego lakieru na figurce jak nie wiem co :)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 16 gru 2019, 15:27

Pieta pisze: 16 gru 2019, 11:46 Co do krasnoluda - dobrze dobrane kolory. Te blond włosy kontrastujące na tle stroju.
Dzięki, to fajnie, że dobrze wyszło, zwłaszcza, że pierwszy raz samodzielnie dobierałem kolory! Postaram się, by każdy krasnolud miał trochę inny odcień brody. Myślisz, że ciemne brody przy tych barwach mogą źle wyjść na figurce?

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Pieta » 16 gru 2019, 16:34

Nie będzie takiego fajnego kontrastu. Ale innych pozycyjnych, czyli blitzerom i runnerom można zrobić ciemne. Będą się wyróżniać :)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 16 gru 2019, 21:44

Pieta pisze: 16 gru 2019, 16:34 Nie będzie takiego fajnego kontrastu. Ale innych pozycyjnych, czyli blitzerom i runnerom można zrobić ciemne. Będą się wyróżniać :)
Z drugiej strony słabo byłoby, gdyby wszyscy mieli blond brody, warto więc chyba nadać jakieś inne odcienie 8-)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 17 gru 2019, 02:26

A tutaj figurka nr 16 w życiu zakończona dzisiaj po tygodniu malowania. Tempo jak na mnie imponujące, zastosowany też inny rodzaj blondu, niż, przy ostatnim dwarfie, w praktyce trzeba się mocno przyjrzeć tej i ostatniej figurce, by zobaczyć różnicę ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

stikman
liniowy
Posty: 1089
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: stikman » 17 gru 2019, 12:11

Mentos jak na 16 figurkę to super.
W praktyce się wszystko zgadza - rozjaśnienia tam gdzie trzeba, cienie też.
Warstwa farby nie jest za gruba, kolory dobrane.

Teraz trening rozjaśnień.
Jak dla mnie są one momentami za mocne (włosy, skóra) - przydałaby się jeszcze warstwa pomiędzy na większej powierzchni elementu.
Momentami zaś za słabe (pancerz) - to wygląda jak pierwsza warstwa rozjaśnienia, bez finalnej.
Oczywiście to zależy od tego jaki styl malowania sobie wypracujesz i jaki chcesz efekt uzyskać.

Generalnie - brawo!
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Nimar » 17 gru 2019, 20:00

Dokładnie tak jak mówi Stikman. Też mi brakuje tu więcej przejść.. Zazdroszczę ci takiej pewnej ręki. Bo kolory nigdzie nie widać, że wychodzą itp. Ja zawsze gdzieś wyjadę i potem poprawiam albo tuszuję.
nick steam: Nimar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość