Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 wrz 2019, 19:35

Cześć, jako, że ostatnio po roku czasu zakończyłem malowanie swoich pierwszych w życiu figurek (drużyny #ReleaseGriff), postanowiłem, że czas zabrać się za drugą drużynę.

W tym wątku będę wklejał (pewnie głównie po to, by się samemu zmotywować) moje próby malarskie związane z tworzeniem drużyny krasnoludów o nazwie Koniemłoty.

Pierwszy raz będę malował bez tutoriala, czyli sam będę do drużyny dobierał kolory. Pierwszą moją wątpliwością, jest to, czy, gdy użyję koloru Caliban Green do elementów pancerza, Abaddon Black do ubrania i rozjaśnię to złotym lub srebrnym na elementach metalowych, to czy w ostatecznym rozrachunku figurka nie będzie sprawiała zbyt ciemnego wrażenia (czy ciemne kolory się nie zleją). Zobaczymy, czas pomalować 12 figurek, a ukoronowaniem moich starań (pewnie gdzieś za rok), będzie death roller! :D Wklejam zdjęcie mojej tymczasowej pracowni przed przeprowadzką i pociągniętego Chaos Blackiem liniowego.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 wrz 2019, 19:36

Farbek mi się uzbierało, nawet nie wiem kiedy:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 wrz 2019, 19:38

I nasz bohater idący na pierwszy ogień. Za 2-3 tygodnie zaś pewnie będą pierwsze rezultaty:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 wrz 2019, 21:36

Chcecie łączyć Abaddon Black i Caliban Green? Nie idźcie tą drogą, koszulka będzie jednak jasna, bo na próbnym modelu ciemność widzę, ciemność:)

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: R2-D2 » 06 wrz 2019, 23:57

Czarny podkład ma to do siebie że trzeba stopniowo rozjaśniać od najciemniejszej zieleni do jaśniejszej albo kłaść sporo rozwodnionych warstw, dlatego polecam szary podkład, dużo łatwiej o soczysty jasny kolor :) maluje teraz żółto czerwone krasie chaosu z szarego właśnie :D
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 07 wrz 2019, 09:43

R2-D2 pisze: 06 wrz 2019, 23:57 Czarny podkład ma to do siebie że trzeba stopniowo rozjaśniać od najciemniejszej zieleni do jaśniejszej albo kłaść sporo rozwodnionych warstw, dlatego polecam szary podkład, dużo łatwiej o soczysty jasny kolor :) maluje teraz żółto czerwone krasie chaosu z szarego właśnie :D
Będę pamiętał, w sumie stosuje czarny podkład, bo ponoć wybacza dużo błędów. Prócz tego oszczędności, bo ten czarny podkład mam, a szary trzeba by kupić:)

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: R2-D2 » 07 wrz 2019, 10:00

no jak się dokładnie nie pokryje to czarne zawsze wygląda jak cień dlatego wybacza :D
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Nimar » 07 wrz 2019, 10:28

No zielony najpierw nakładasz ciemny, potem mieszasz ten zielony z żółtym i stopniowo rozjaśniasz. Ja zazwyczaj po nałożeniu podstawowych kolorów cały model jadę washem Agrax Earthshade i dopiero potem rozjaśniam;)
nick steam: Nimar

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 07 wrz 2019, 10:32

Myślę, że zostanę przy Caliban Green na metalowych częściach mojej zbroi, ale ubrania pojadę już szarym Rakarth FLesh, by nieco rozjaśnić figurkę, powinno to też wydobyć nieco tę zieleń:) Z dobrych informacji oczy wyszły mi jak zawsze super:)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 08 wrz 2019, 21:19

Zrobiłem próbne malowanie kolorami ciemnymi i myślę, że chyba będę szedł w te ciemne kolory (Rakhart Flesh używałem w drużynie ludzi i nie chce mi się powielać tych samych schematów, tylko spróbować czegoś nowego). Pomalowałem właśnie partie materiałowe figurki kolorem Abaddon Black, przejechałem go następnie Nuln Oil, a rozjaśniał oraz cieniował figurkę będę Dark Reaperem i Fenrisian Blue. Myślę, że jakoś jutro postaram się wrzucić jakąś fotkę. Jedno ważne spostrzeżenie, krasnoludy maluje się dwa razy szybciej niż ludzi, przypadek? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość