Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 17 gru 2019, 22:21

stikman pisze: 17 gru 2019, 12:11 Mentos jak na 16 figurkę to super.
W praktyce się wszystko zgadza - rozjaśnienia tam gdzie trzeba, cienie też.
Warstwa farby nie jest za gruba, kolory dobrane.

Teraz trening rozjaśnień.
Jak dla mnie są one momentami za mocne (włosy, skóra) - przydałaby się jeszcze warstwa pomiędzy na większej powierzchni elementu.
Momentami zaś za słabe (pancerz) - to wygląda jak pierwsza warstwa rozjaśnienia, bez finalnej.
Oczywiście to zależy od tego jaki styl malowania sobie wypracujesz i jaki chcesz efekt uzyskać.

Generalnie - brawo!
Stikman, Nimar, dziękuję za wasze opinie i uwagi. Na pewno macie racje, boję się jednak, że sam nie wypracuję z tutorialami z Internetu wprawy w takich ładnych przejściach, o których mówicie. Wydaję mi się, że ktoś musiałby mi pokazać jak to się robi na żywo (siąść przy mnie, gdy będę malował). Ja jestem kompletnym samoukiem i laikiem. Faktycznie czuję, że brak mi kogoś, kto zwyczajnie by mi pokazał, jak coś właściwie pomalować, bardziej się bowiem czuję jak rzemieślnik, niż artysta. Takim bardziej odtwórcą jestem :)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Nimar » 18 gru 2019, 12:22

Ja też się sam uczę. Nikt mi nie pokazywał. Ja np. trochę oszukuje z tym i robię tak, że nakładam podstawowy kolor. Potem wash, potem nakładam coś jaśniejszego i kolejne warstwy już rozjaśniam metodą suchego pędzla. Nie zawsze wychodzi to super (np. na płaszczach itp) ale na jakiś włosach czy kanciastych częściach wygląda to super, a nie trzeba się mocno spinać ;)
nick steam: Nimar

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 sty 2020, 11:10

Długo męczyłem, ale już prawie kończę, jeszcze tylko kilka poprawek, wash kamieni, cieniowanie złota oraz metalu, naklejki i trzecia figurka z zespołu dwarfów będzie gotowa :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Xsaw » 06 sty 2020, 16:08

Fajnie wygląda, powoli i do przodu i za chwilę cały team będzie gotowy, choć te złote ozdoby w brodzie trochę się z włosami zlewają, ja bym użył jakiegoś srebrnego lub kamiennego koloru. I dalej jestem pod wrażeniem ze w miarę na start Ci tak idzie, u mnie postęp bardziej powoli zachodzi i dalej jeszcze nie jestem pewny jak robić highlighty więc kończę figurki po nałożeniu washy i potem będę dłubał z nimi później, choć powoli już nimi zaczynam eksperymentować.

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Bratiszka » 06 sty 2020, 17:04

A może te ozdoby zrobić miedziane? Czy to za tani metal jak na dwarfy :lol:
Obrazek

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 sty 2020, 18:07

Xsaw pisze: 06 sty 2020, 16:08 Fajnie wygląda, powoli i do przodu i za chwilę cały team będzie gotowy, choć te złote ozdoby w brodzie trochę się z włosami zlewają, ja bym użył jakiegoś srebrnego lub kamiennego koloru. I dalej jestem pod wrażeniem ze w miarę na start Ci tak idzie, u mnie postęp bardziej powoli zachodzi i dalej jeszcze nie jestem pewny jak robić highlighty więc kończę figurki po nałożeniu washy i potem będę dłubał z nimi później, choć powoli już nimi zaczynam eksperymentować.
Dzięki, nie zlewa się tak bardzo, a na tle innych kolorów bród będzie się odcinać ten złoty :) Musimy kiedyś zrobić krasnoludzkie derby tych naszych malowanych przez siebie dwarfów :)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 sty 2020, 18:08

Bratiszka pisze: 06 sty 2020, 17:04 A może te ozdoby zrobić miedziane? Czy to za tani metal jak na dwarfy :lol:
To już za tanio myślę, inne krasnoludy by się z nas śmiały :)

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Marcepan » 06 sty 2020, 18:18

Fajnie starannie i estetycznie wyglądają. Bajerancko wyszły Ci te szafiry w pancerzu :O Miazga, chętnie zobaczę je na żywo, bo zdjęcia zazwyczaj nie oddają splendoru :D

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 06 sty 2020, 18:48

Marcepan pisze: 06 sty 2020, 18:18 Fajnie starannie i estetycznie wyglądają. Bajerancko wyszły Ci te szafiry w pancerzu :O Miazga, chętnie zobaczę je na żywo, bo zdjęcia zazwyczaj nie oddają splendoru :D
Dzięki za miłe słowa:) Fakt, na żywo wygląda to lepiej, a szafiry zostały pomalowane tym lakierkiem od Citadel Soulstone Blue.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Koniemłoty - czyli dwarfów w BB nigdy za mało

Post autor: Mentos » 12 sty 2020, 12:21

Cześć, czwarty obrońca (figurka 17) skończył się jakieś pół tygodnia temu. Jeszcze myślę nad tym, by rozjaśnić fioletowe elementy. Teraz pomalowane są one Naggaroth night, pociągnięte Nuln Oil i rozjaśnione na krawędziach Xereus Purple. Myślę natomiast, by pomalować całą powierzchnię Xereus Purple pomieszaną z Lahmian Medium i rozjaśniać krawędzie Genestealer Purple. Zobaczymy:) Tutaj dwarf z naklejkami, a kolejny obrońca jest już ukończony w 50%, toteż pewnie niedługo wrzucę coś nowego:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości