Drużyny Xsawa

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Drużyny Xsawa

Post autor: Xsaw » 01 lis 2019, 15:14

Cześć.

Zakładam ten temat, żeby podzielić się z wami moimi postępami w przygotowaniu figurek do godnego lub przynajmniej jako-takiego prezentowania się podczas gry. Oczywiście wszytki sugestie i krytyka mile widziane. Na wstępnie zaznaczę, że nigdy w życiu wcześniej nie malowałem figurek, a także ogólnie jeśli o artyzm chodzi to słowo niezbyt nawet koło mnie nie stało, z natury jestem bardziej techniczną osobą. Ale nie przedłużając, oto moja pierwsza drużyna:

Piwne Krasnoludki - modele to chaos dwarfy z Hungry Trolla : Black Beer Riders, mechanicznie zwykłe krasnoludy.

W linku więcej zdjęć, nie chce tutaj za bardzo spamować:

https://imgur.com/a/t5vFuRW

Jak na razie mam 5tkę wstępnie gotową po nałożeniu bazowych kolorów i washa, przed nimi jeszcze highlighty, może jakiś drybrushing i na końcu lakierowanie, bazy tak samo do pomalowania, zostawiam je sobie na sam koniec. Jedynie troll slayer 2 od lewej nie jest zrobiony przeze mnie tylko przez kumpla, który zrobił mi szybki tutorial z czym się to wszystko je.

I tak wiem, niektórzy nie mają numerków z przodu, odpadły mi, niestety klej ich za dobrze nie trzyma, muszę je dodatkowo przypinować.

Obrazek

A tutaj kolejna trójka, zaczęta dwa dni temu, jeszcze przed nałożeniem wszystkich bazowych kolorów.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2020, 11:33 przez Xsaw, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: R2-D2 » 01 lis 2019, 16:45

Fajne chłopaki :) tak trzymać :)
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Xsaw » 06 lis 2019, 19:27

Parę dni mineło i trójka z ostatniego postu doczekała się skończonych kolorów bazowych i washa:

Obrazek

Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Xsaw » 19 lis 2019, 14:40

Kolejna aktualizacja, "skonczyłem" całą druzynę, a przynajmniej doprowadziłem ją do stanu wystarczającego żeby się godnie prezentowała na stole, przyjdzie jeszcze czas na highlighty i dodatkowe cieniowanie, plus muszę skończyć podstawki, jak na razie tylko liniowym dodałem złote linie na podstawkach. Dokleiłem także porządnie numerki, tak że już ich nie gubią. Dziś zobaczę czy pomalowane figurki faktycznie lepiej kulają kostkami. W poscie jedno ogólne zdjęcie, więcej w linku powyżej z pierwszego postu. Jak na pierwsze przygotowane figurki w życiu jestem zadowolony z efektu jaki uzyskałem, na stole już susza się po podkładzie kolejne drużyny :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lis 2019, 23:24 przez Xsaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Nimar » 19 lis 2019, 14:51

I super wyszli. Fajne te numerki na podstawkach! Tylko to takie krasie chaosu bardziej;p W sumie nie ważne dobry krasnolud na boisku to martwy krasnolud;p
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Pieta » 19 lis 2019, 15:14

Mutacji nie dostaną, ale chaos dwarfy na samych krasnoludach to fajny pomysł. Spoko się prezentują.

Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Xsaw » 06 sty 2020, 12:16

Jakiś czas nie było żadnych nowych postów z mojej strony ale to nie oznacza, że się całkowicie leniłem z figurkami, najpierw zacząłem malować drużynę ludzi w kolory inspirowane tymi od Arki Gdynii, ale zdeprymowałem się podczas nakładania chyba 30 warstwy żółtego a i tak nie planuje nimi za szybko grać i zabrałem się za Skavenów, do końca tygodnia (do turnieju z okazji urodzin Orena) raczej wszystkich nie skończę ale powinienem ogarnąć jeszcze blitzerów i catcherów (liniowi są w stopniu gotowym na tyle na ile potrzebuje jak narazie). W postcie ze 2 zdjęcia, parę więcej w albumie z pierwszego wpisu.

Skaveni w trakcie przygotowywania.
Obrazek

Rozgrzebani i odłożeni jak na razie ludzie.
Obrazek

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Mentos » 06 sty 2020, 12:49

I jak tam, pomalowane rzeczywiście lepiej rzucają?:) Btw. żółty jest ciężki, zawsze się go trochę boję :)

Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Xsaw » 06 sty 2020, 13:34

Mentos pisze: 06 sty 2020, 12:49 I jak tam, pomalowane rzeczywiście lepiej rzucają?:) Btw. żółty jest ciężki, zawsze się go trochę boję :)
Nie wiem jak Skaveny, zagram nimi dopiero w weekend, ale krasie od pomalowania wydają się mieć jakby +3 na przebicie pancerzy :D
No a z żółtym trochę dramat ale ja też używam farbek od Army Paintera a one ponoć relatywnie słabo kryją więc możliwe ze dodatkowo sobie robotę utrudniłem, na pewno bo skończeniu Reikland Reavers za szybko do tego koloru nie wrócę, w kolejce jeszcze Orkowi mi pozostali w kolorach Lechii.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2020, 11:36 przez Xsaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Drużyny Xsawa

Post autor: Mentos » 06 sty 2020, 18:05

Xsaw pisze: 06 sty 2020, 13:34
Mentos pisze: 06 sty 2020, 12:49 I jak tam, pomalowane rzeczywiście lepiej rzucają?:) Btw. żółty jest ciężki, zawsze się go trochę boję :)
Nie wiem jak Skaveny, zagram nimi dopiero w weekend, ale krasie od pomalowania wydają się mieć jakby +3 na przebicie pancerzy :D
No a z żółtym trochę dramat ale ja też używam farbek od Army Paintera a one ponoć relatywnie słabo kryją więc możliwe ze dodatkowo sobie robotę utrudniłem, na pewno bo skończeniu Reikland Reavers za szybko do tego koloru nie wrodzę, w kolejce jeszcze Orkowi mi pozostali w kolorach Lechii.
Tak ekumenicznie malujesz widzę, kolory Arki, kolory Lechii :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość