Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Mentos » 11 sty 2020, 13:02

Cześć, maluję obecnie krasnoludy i zastanawiam się jakie podstawki im zrobić. Bardzo do mnie przemawia, by drużyny grające w Blood Bowl grały na trawie, myślę, że w Blood Bowl powinno się grać na trawie dla bezpieczeństwa, prócz tego myślę, że podstawki z murawą trawiastą całkiem dobrze mi wychodzą (zdjęcie poniżej). Bardzo kusi mnie natomiast użycie wałka "temple" od green stuffa i zrobienie krasnoludom boiska z kamieni (można sobie w sumie wyobrazić, że krasnale mają podziemne boisko w dużej sali w Morii (zdjęcie jaki efekt może dać wałek temple Green Stuffa poniżej).
Pytanie brzmi, czy według was takie kamieniste podstawki dla krasnali byłyby już zbyt dużym udziwnieniem i nadają się to bardziej do systemów bitewnych, niż do Blood Bowla, czy jednak ujdzie to i będzie to fajne?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Pieta » 11 sty 2020, 14:16

Na Sigmara! Moria to wzgórze Abrahama. Krasnoludzkie posadzki mogą się znajdować np. w Karak Kadrin, Karaz-a-Karak czy Barak Var.

Warto popatrzeć na kolorystykę swoich figurek i wyobrazić sobie z jakim kolorem podstawek będą np. bardziej oryginalne i lepiej wyróżniać się na tle przeciwnika. Trawka standard.

Awatar użytkownika
TomB
rekrut
Posty: 121
Rejestracja: 14 lut 2019, 19:47

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: TomB » 11 sty 2020, 15:16

Jedyne podstawki które pasują do każdego boiska to akryliczne przeźroczyste :)
Obrazek

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Mentos » 11 sty 2020, 16:16

TomB pisze: 11 sty 2020, 15:16 Jedyne podstawki które pasują do każdego boiska to akryliczne przeźroczyste :)
Tylko mnie potem na turniej nie puszczą, bo powiedzą, że podstawki nie wykończone :)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Mentos » 11 sty 2020, 16:19

Pieta pisze: 11 sty 2020, 14:16 Na Sigmara! Moria to wzgórze Abrahama. Krasnoludzkie posadzki mogą się znajdować np. w Karak Kadrin, Karaz-a-Karak czy Barak Var.

Warto popatrzeć na kolorystykę swoich figurek i wyobrazić sobie z jakim kolorem podstawek będą np. bardziej oryginalne i lepiej wyróżniać się na tle przeciwnika. Trawka standard.
Masz rację, Moria była oczywiście skrótem myślowym :) A tak na poważnie zastanawiam się, czy podstawki inne, niż trawa (ewentualnie astrogranit), w moim przypadku chcę zastosować bruk świątynny, pasują do konwencji :)

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Pieta » 11 sty 2020, 17:37

Wystarczy spojrzeć na boiska wydawane przez GW. Chyba tylko 3 z jakichś 10 były trawiaste, a krasnoludzkie jak najbardziej pasuje do tej wizji.

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Bratiszka » 11 sty 2020, 23:06

Ciekawa podstawka potrafi nadać modelowi lepszego wyglądu. Z mojej perspektywy kamienie jak najbardziej pasują, masz dużo przykładów podstawek chociażby tu w galerii na forum, jedyne co to bym nie przesadzał np z wysokością tych zabudowań, żeby się nie okazało że grasz w labiryncie a nie na boisku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: teillman » 23 sty 2020, 00:25

w modelu najważniejsza jest twarz i podstawka.
ja nie zwracam uwagi na to na czym będę grał (wersja z plexi) czy na realizm. Model ma fajnie wyglądać jako model.
norsów robiłbym na śniegu, ale lizakom zrobiem dosyć zarośnięte podstawki, Khorne a pewno będzie miał sporo czaszek a halflingom powklejałem kapustę :P
koniec końców czego nie wybierzesz będzie w miarę ok :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: rover » 06 lut 2020, 22:35

Ciekawa sprawa, nigdy sie nad tym nie zasfanawialem, ale z boisk produkowanych na maserty to chyba tylko PO mialo trawiaste.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Murawy niekonserwatywne do Blood Bowla

Post autor: Bratiszka » 06 lut 2020, 23:05

W Lublinie też trawa była rok temu i będzie w tym ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości