Załoga Misque

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Załoga Misque

Post autor: Misque » 31 sty 2020, 21:13

Jako, że siedzenie w moim malutkim warsztacie zajmuje mi 10 razy więcej czasu niż granie, postanowiłem wrzucić co tam w mojej załodze się buja po bezskresnych planszach :D

Oczywiście uczę się cały czas malowania, więc drużyny, mimo, że jestem z nich bardzo zadowolony, mogą nie podobać się wielu :)

Underground Asylum

Obrazek

Fear no Beer

Obrazek

Odor Nurglin

Obrazek

Da SHAGers

Obrazek

Freezin' Season

Obrazek

Suck my Block

Obrazek

Słodkie Gadziny

Obrazek

Elven Renegades

Obrazek

Purple Pils

Obrazek

Teraz na warsztacie mam ogry, darki, i orki z mojej stajni, plus brata he, de, i chaos.
Roboty jest wiele, a czekam jeszcze na lizaki z Greebo.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 21:40 przez Misque, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Załoga Misque

Post autor: Bratiszka » 31 sty 2020, 21:25

Widać włożony czas w malowanie, underworld i gobliny mega mi się podobają, dlaczego nie lubisz elfów? Dlaczego nie zabrałeś ich do studia foto jak resztę? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: Załoga Misque

Post autor: Misque » 31 sty 2020, 21:42

Bratiszka pisze: 31 sty 2020, 21:25 Widać włożony czas w malowanie, underworld i gobliny mega mi się podobają, dlaczego nie lubisz elfów? Dlaczego nie zabrałeś ich do studia foto jak resztę? :D
To studio to biurko żony ;)
A Elfy pożyczyłem Snajperowi, wiec nie ma ich w porcie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2868
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Załoga Misque

Post autor: reszka » 31 sty 2020, 22:05

ładnie, spora ilość drużyn. Zdjęcia z oddali, nie w kolejności malowania więc ciężko rzec, czy skill się zwiększył, ale ładna koncepcja malowania.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Załoga Misque

Post autor: Tomek Kos » 31 sty 2020, 22:18

Zdecydowanie bardziej podobają mi się drużyny niemalowane kontrastami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: Załoga Misque

Post autor: Misque » 31 sty 2020, 22:52

Tomek Kos pisze: 31 sty 2020, 22:18 Zdecydowanie bardziej podobają mi się drużyny niemalowane kontrastami.
Mi też, ale musiałem przetestować.
Ekipa undead jest cała kontrastami. Natomiast skóra trolla niebieskiego, skóra goblinów i żółta zbroja również, tylko tam wyciągałem wszystko highlightami pędzlem.

Na ostatnich drużynach, elfach, kobietach z hungry trolla, poprawkach lizakow, wróciłem do pędzla. Teraz ogry też maluję bez użycia kontrastów. W lutym zaczynam naukę na aero i zobaczymy co z tego będzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4283
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Załoga Misque

Post autor: Oren » 01 lut 2020, 10:23

A mi się undeady mega podobają. Lubię takie nietypowe kolory:)
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

mgk1989
rekrut
Posty: 58
Rejestracja: 01 sie 2017, 12:17

Re: Załoga Misque

Post autor: mgk1989 » 01 lut 2020, 11:28

Ile pomalowanego dobra....zadro za tyle pomalowanych drużyn:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2868
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Załoga Misque

Post autor: reszka » 01 lut 2020, 11:38

No co ty, undeady są jedną z lepiej pomalowanych drużyn. Dla jakichś purystów malowania badziew, bo wiele osób lubuje się w przejściu brązowego zabłoconego płaszcza na troszkę ciemniejszy brązowy pasek, który lekko odcieniem się różni od brązowych butów. Oczywiście najlepiej jak figurka stoi na udeptanej ziemi (brązowej) z lekkim przełamaniem trawki, obowiązkowo jesiennej.

Tylko taka brązowa maksymalnie wypieszczona figurka po kątem malarskim dla przeciętnego gracza z odległości 1,5 metra wygląda jak pojechana bejcą.

Figurki mają być oczojebne, bo wtedy się sympatyczniej gra.

Naprawdę wolałbym grać przeciwko i cieszyć oko tą drużyną, która ma rating 6,7 na cool mini:
Obrazek

Niż tą, która ma rating 8,6

Obrazek


Klasa malarza w dwóch ostatnich zdjęciach to przepaść, ale sorry, wprawdzie mój podziw idzie do norsów ale sympatia zdecydowanie dla orków.


Nie maluję tak dobrze jak misque, ale wszystko co maluję ma być oczojebne. Moje nurgle które się taplają na zabłoconych podstawkach mają elementy jasnego pomarańczowego, żółtego a nawet białego. Dużo ładniej to wygląda moim zdaniem niż bardziej realistyczny obrazek brudnej drużyny.

Miłosz wie o czym mówię, bo jak byłem w jego warsztacie i wybrałem farbki to się załamał malarsko.

Kwestia gustu.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Załoga Misque

Post autor: Marcepan » 01 lut 2020, 14:07

Super drużyny, fajnie że chciało Ci się tyle malować :D taki Tip do malowania figurek i robienia podstawek: Dobrze jest kiedy figurka, a podstawka od siebie kontrastują/ różnią się tonem. Chodzi o to, że jeśli masz ciemną figurkę to zrób jej ogólnie jasna podstawkę, a jeśli masz jasną figurkę to ciemna podstawkę. Przykładowo: drużyna lizardmenów i chaos, tam postacie giną na swoim tle którym jest podstawka. Jakbyś np tą posypkę w chaosie pociągnął suchym pędzlem jasnym szarym a potem nawet lekko białym, to zawodnicy by "wyszli" na wierzch. Dobrym przykładem są właśnie nieumarli i gobliny, gdzie na tą drużynę lepiej się patrzy właśnie z tego powodu :) piona i jeszcze raz propsy za malowanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości